$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - brzęczek i kontrolka paliwa
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
brzęczek i kontrolka paliwa
Autor Wiadomość
redburakos
[Usunięty]

  Wysłany: |27 Lut 2005|, 2005 18:11   brzęczek i kontrolka paliwa

wit@m
wszystkich znawców skorup!!!
od 3 miesięcy jestem posiadaczem dziadka z 89 r. 2 L efi ohc (czy jakoś tak)
mam kilka pytań:
ponieważ nigdy nie jeździłem takim samochodem, a kupiłem go ze względu na cenę i jego wielkość więc mysle, że z 2 lata pokaturlam sie nim zanim coś innego zapodam
ogólnie oceniam stan skorupy na dobry mechnicy też tak mówią
pytania:
1. nie świeci mi kontrolka paliwa (żydzisko!!!) nie wiem czy ten model tak ma
2. nie brzęczy mi brzęczyk od swiateł jak wysiadam przy zapalonych światłach
nie wiem czy to jakies żaróweczki czy jakieś bezpieczniki???
czy to jest coś skomplikowanego do naprawy??? czy musze jechać do jakiegoś elektryka czy dam rade sam to wymienić... (jak trzeba bedzie coś rozkręcić to napiszcie jak)

3. i pytanie retoryczne: kolega zbadał mi ciśnienie w tłokach i było: 10,5; 11;11.5; 11.5 czy to jest wystarczające w tych modelach czy silnik bedzie nadawał sie do zagazowania czy raczej nie.

4. od około 60 km/h na 4 biegu do około 70 (nie ma obrotomierza) wyczówalne są jakieś wibracje i nie wiem czy poprostu ten staruszek tak ma i trzeba go bujnąc na 3 biegu do 70/h czy trzeba wymienić wał czy coś w wale napędowym.. (jeżdże w pracy różnymi samochodami fiatami, peugeotami one są lekkie i nowe <max 2 lata> i pewnie musze zmienić technike jazdy w moim smoku)


serdecznie dziękuje za jkąkolwiek pomoc
andrzej
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Lut 2005|, 2005 21:11   

1 a moa kontrolke rezerwy? jaka wersja wyposarzenia niektore nie mialy
2 a ma brzeczyk? niektore niemiały
3 moim zdaniem bedzie sienadawal na zagazowanie
4 moze byc podpora wału, albo coś z kołami
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lut 2005|, 2005 23:09   

4. Koła wyważone?
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 00:57   

Witaj w klubie !

Mam taki silnik / 2.0l OHC EFI / do gazu nadaje się idealnie.
Na LPG jeżdżę już dwa lata - żadnych problemów.Dużo zależy od uczciwości i fachowości tego którybędzie zakładał instalację.
Sprężanie jak na ten wiek b.dobre.Jak z przedmuchami na popychaczach ?
Jak je masz to czasami może kichać na gazie.Jak będziesz zakładał do niech założą emulator wtrysku.
Jaka jest wersja wyposażenia - CL czy GL czy wyższa klasa ? w wersji CL nie dali wszystkiego / jak pisał Rafał /
Swoją przygodę zacznij od resetu komputera,znajdziesz w postach -porównasz jego zachowanie a potem będziemy myśleć , ja stawiałbym na gumowy łącznik między skrzynią a wałem - jeśli chodzi o wibracje
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 01:01   

kola moga byc nawet niedokrecone(tak mialem :oops: ) albo opony moga byc rozjezdzone to znaczy index predkosci Q a jazda sporo wiecej i nalewki nie sa juz zbyt okragle....ale wywazone sa a bija.
pozdrawiam
maciek
 
 
redburakos
[Usunięty]

Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 00:45   

Wit@m
w tym sęk że nie wiem jaką wersje wyposażenia mam. wiem ze skorupa ma szyberdach, szyby manual, abs, i wspomaganie(ale te rzeczy to chyba standard w scorpio), nie ma żadnych tam bajerów komputerków zegarków elektronicznych jest zegarek w tablicy manual. z lewej strony tablicy świecą śwaitełka po przekręceniu kluczyka abs, które gasnie na zimnym silniku po chwili na ciepłym prawie odrazu(przynajmniej tak mi sie wydaje) dalej tak jakby 2 miejsca puste nie wiem co tam jest no i dalej ciśnienie ręczny i ładownie, a z prawej strony nie świeci nic oprócz długich jak włącze... i jeszcze jedna isttotna uwaga piszczy cos jak panel w radiu zostawiam ale tylko kilka krótkich popiskiwań i później nic.

A ja głupi się łudziłem że tam gdzieś tylko jakieś żaróweczki trzeba wyminić, jedank z drugiej strony to może i dobrze że nie ma tego żyda bo by mnie cały czas raził... he he

a odnosnie tych wibracji na 4 biegu to zapomniałem dodac że występuja one tylko podczas przyspieszania jak puszcze noge z gazu to znikają, kolega wlazł pod samochód i stwierdził, że gdzieś tam na łączeniu skrzyni i wału (o ile dobrze zapamiętałem coś jeszce o sprzegle mówił) jest jakaś uszczelka i tam bardzo leciutko cieknie olej ale nie jest pewny czy to z tego powdu są te wibracje, mówił żeby tego narazie nie ruszać tylko ewentualnie jak sprzegło bede robił to wtedy można to wymienić jednak zna sie na tym tylko teoretycznie i nie umiał mi konkretnie nic doradzić... co wy na to? może to ten wał trzeba wymienić???

ps
zapomnaiłem dodać - jak zapalam swiatła to żadna kontrolka mi sie nie zapala... na tablicy , oczywiście cała tablica sie podświetla, może kupić na allegro całą tablice? widziałem jakieś podobne za 60-80 zł czy raczej nie ma sensu... dla kilku kontrolek o ile one tam w ogóle zostały przewidziane przez producenta, a może poprostu jakiegoś elektryka szukać - tylko oni zawsze dużo kasuja za byle co...

pozdro
andrzej
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 02:27   

no to najwyrazniej niestety masz CL ke czyli najuboższą wersje - bez kontrolki paliwa, płynów (chłodzenia i spryskiwaczy) bez czujek zuycia klocków i bez brzeczyka zostawionych świateł. Kontrolki właczonych swiateł w Scorpio wogole nie ma, podswietla sie tylk tablica. Co do wymiany zegarow - nie ma sensu bo nie ma poprowadzonej instalki do tego.

Jeśli wyciek oleju jet na łaczeniu skrzyni i silnika, to tak jak kolega mowil, jak niewielki to go zostawić.

Co do wibracji - trudno na odleglosc, moze cos w skrzyni, moscie, półoskach /przegubach? jakies odgłosy prócz wibracji? moze podpora wału albo lacznik gumowy wału?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 05:30   

te drgania lepiej jakos zlokalizuj. wiem latwo pisac a trudniej zrobic ale moze moja skrzynia pekla od drgan jak wracalem z niemiec do domu(okolo 800km)i jakby nie patrzec razem naprawa starej i spawanie jakis tam szpilek itp a w koncu wymiana na inna grubo ponad 1000zl razem wyszlo wiec juz wiem,ze jak cos drzy to sie nie jezdzi.
pozdrawiam
maciek
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 14:16   

Tak jak pisał Antek , to wersja CL.
Jak nie ma ta się nie psuje , jak się nie psuje to nie płacisz za naprawy itd....../ale wywód no nie / ale teraz poważnie.
Buczenie przy pozostawionym panelu to przypomnienie ale to funkcja radyjka .
Jak brakuje Ci przypomnienia o pozostawionych światłach to za pare groszy kupisz samego buczka w sklepie moto.. , na allegro też są ale przy cenie sklepowej ok 15 zł to przekracza wartośc towaru więc ....
Dwa kabelki , 1 godz bawienia sie i działa. Jak masz pojęcie o tych sprawach to poszukaj w schematach na:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html

nie inwestuj w pierdoły bo tam nie ma wiązek takich jak są potrzebne.
a wrazie czego to napierw pytaj a potem kupuj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group