$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wymiana / naprawa zamków. Ford
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana / naprawa zamków. Ford
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |23 Cze 2008|, 2008 11:23   

Cytat:
az jestem ciekawy co za wiadro :D
blacha ocynkowana ( jak wiadro :) )
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Ronald
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lip 2008|, 2008 19:28   

Witam po dłuższej przerwie. Zapal i motywacja sie oplacily. Po kilku godzinach wszystkie zamki znalazly sie na miejscu. Wszystko dziala jak nalezy. W sumie tyle szumu o nic. Dobre narzedzia duzo wolnego czasu i kazy da rade :)

Przede mna jeszcze wlkadanie tylnego malego trojkata. Zeby bylo smieszniej mam sama szybe bez ramek uszczelek itd, ciezka sprawa :/
Ostatnio zmieniony przez Ronald |10 Lip 2008|, 2008 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mysza 
508303797



Auto: mk1 h-b 2.9 GL '88 MT75 + Blos
Wiek: 47
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Płock
Wysłany: |10 Lip 2008|, 2008 23:54   

A to się nie wkłada raczej, tylko wkleja!
_________________
2.0 CL '87
2.0 GL '89
2.9 GL '90
2.9 CLX '96
2.8 GL '85
2.9 24v Ghia '96
2.9 Ghia '96
2.0 CLX '95
2.0 16v Ghia '95
2.0 DOHC '94
 
 
 
Kalbar
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2008|, 2008 10:12   

Ronald napisał/a:
Powiem tak :) Moj znajomy który ma 3 scorpio, chwialił sie ze otwiera wszystkie 3 scorpiaki jednym kluczykiem, ba nawet jednego odpala kluczykiem od innego. Zanim sie obejzalem juz majstrowal przy moich zamkach. Auta mojego oczywiscie nie otworzyl. Za to po jego wyczynach ledwo mi sie to udało. Nastepnego dnia na trasie zatrzymalem sie zeby cos zjesc. Po powrocie nie moglem juz auta otworzyc. Moj kluczyk jest juz mocno wyslizgany, pewnie to tez sie do tego przyczynilo. Nie chcialem bic szyby, a zamki i tk zniszczone byly wiec srubokretem zmielilem ten najbardziej zuzyty (od kierowcy). Oczywiscie nic mi to nie dalo. Trzeba bylo bic szybe. A ze deszcz padal nie milosiernie zbilem tylny trójkąt (bez obaw znalazlem juz takową :D ). I tak nie mam zamkow ani szyby...

....


edit
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Paź 2008|, 2008 11:02   

świetnie - teraz sobie weź pod uwagę, że forum czytają różni ludzie ( złodzieje tez ) i właśnie dałeś im prosty sposób na włam do auta

Gratulacje za nieopisaną mądrość
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kalbar
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2008|, 2008 12:24   

Struna napisał/a:
świetnie - teraz sobie weź pod uwagę, że forum czytają różni ludzie ( złodzieje tez ) i właśnie dałeś im prosty sposób na włam do auta

Gratulacje za nieopisaną mądrość


No to jest już paradne... i trochę nieprzyjemne mimo że bez wulgaryzmów : )
Wyluzuj Mojżeszu. I bez przesady z tymi uniesieniami. To jest elementarz każdego wędkarza.
Zresztą nowoczesny złodziejach nie ma czasu na takie sztuki. Wsuwa śrubkokręt pod ramkę szyby podważa, szyba pryska po cichu i koleś jedzie. Szyba mu nie potrzebna, bo już nikt kradzionymi skorpiakami i wogóle wedkami nie jeździ, tylko od razu idą na graty, a żołnierz za wędkę dostaje dwie stówy. On ma w głębokim poważaniu drut i portfel. Przekonanie, że złodzieje uczą sie od kierowców, jak się wchodzi do forda scorpio wygląda na na schlebianie sobie albo na... nieopisaną naiwność.
Chyba mnie nie lubisz... a ja tak się staram... :
i przywróć ten post, nie wygłupiaj się, mnie się przydało to i innym się przyda, chyba że wszyscy to wiedzą. No to o co ten krzyk w takim razie.
Ostatnio zmieniony przez Kalbar |28 Paź 2008|, 2008 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zysio 
LKR 55077



Auto: '06 Citroen C8 2.0 HDi 136KM
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |28 Paź 2008|, 2008 15:12   

No ja np. nie mam ochoty, żeby przypadkowy gnojek, któremu się nudzi, z braku zajęcia wlazł (albo próbował wejść) do mojego auta po przeczytaniu takiego postu.
_________________
Tomek (Żysio)
------------
Jest:
'06 Citroen C8 2.0 HDi
Było:
'03 Yamaha TDM 900
'99 W210 E430
'05 Volvo V70 2.4 D5
'88 2.9 V6 Ghia + LPG
Ostatnio zmieniony przez Zysio |28 Paź 2008|, 2008 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Paź 2008|, 2008 15:22   

po to tylko żeby zajumać radio
Kalbar napisał/a:
Chyba mnie nie lubisz... a ja tak się staram... :
chłopie - ani Cie lubię ani nie lubię, grzeje mnie to po kostkach. Dopóki jesteś OK to jest spokój, w innym przypadku dostaniesz to na co zasługujesz. Od CIebie zależy co to będzie.
Jak nie pasuje - użyj guzika wyloguj. Wchodząc tutaj akceptowałeś reguły tu panujące więc nie twórz swoich i nie właź brudnymi buciorami do tutejszego społeczeństwa przekonując go, że to jest ok, bo nie jest.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kalbar
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2008|, 2008 00:39   

Struna napisał/a:
po to tylko żeby zajumać radio
Kalbar napisał/a:
Chyba mnie nie lubisz... a ja tak się staram... :
chłopie - ani Cie lubię ani nie lubię, grzeje mnie to po kostkach. Dopóki jesteś OK to jest spokój, w innym przypadku dostaniesz to na co zasługujesz. Od CIebie zależy co to będzie.
Jak nie pasuje - użyj guzika wyloguj. Wchodząc tutaj akceptowałeś reguły tu panujące więc nie twórz swoich i nie właź brudnymi buciorami do tutejszego społeczeństwa przekonując go, że to jest ok, bo nie jest.
Jeszcze raz napiszę wyjaśnienie bo to ważne. To nieporozumienie. Tak sie nie okrada auta, tak sie je awaryjnie otwiera. Trzy razy mi obrabiali wóz, dwie granady, scorpio a raz ukradli na amen matiza (i dobrze ; ). Zawsze wywalali szybę. Nie znam zadnego wsród znajomych przypadku , żeby było inaczej. Nie ma żadnego logicznego powodu żeby złodziej postepowal inaczej a w szczególnosci żeby łaził po dzielnicy z metrem powyginanego drutu. To po prostu głupota. I złodziej za posądzenie, że jest takim kretynem dał by po pysku. Jeśli by się wczesniej pozbierał ... ze śmiechu. Ludzie, czy wy naprawde jestescie przekonani ze dresiarze z wypiekami na twarzy szukają na forum sposobu na posiedzenie sobie w naszych jakże rajcujacych i odlotowych brykach? Czy wy naprawde myślicie, że jak paser zamówi panel od waszego radyjka, to zamkniete dzwi w aucie kogoś powstrzymają dłuzej niz na dwie sekundy?! Złodzieje sobie dają na wyjęcie radia i zrywkę 10 sekund. Nie chwytają nawet za klamke żeby sprawdzić czy otwarte. I nie beda sie biedzili nad kalbara sposobem, który zajmuje przynajmniej trzydziesci sekund (przy mistrzowskim opanowaniu) pasuje tylko do starych fordów, wymaga narzędzi, wspólpracy dwóch osób albo połamamia pazurów, zostawienia odcisków palców, i bóg wie czego jeszcze w złodziejskiej robocie zbędnego. I wszystko po to żeby nie wybić wam szybki. Buahaha!!! Dlatego uważam usuniecie tego postu za przejaw nadgorliwości, braku wyobraźni, a nade wszystko... braku elementarnego poczucia humoru. Żadam jego przywrócenia. Jest nieszkodliwy jak niemowle
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |29 Paź 2008|, 2008 00:42   

a słyszałeś kiedyś o szyciu bądź otwieraniu aut dla sportu ???
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
baba 
jaga


Auto: taczki ogrodniczki
Dołączyła: 13 Lip 2006
Skąd: wieś nowa hóta
Wysłany: |29 Paź 2008|, 2008 05:48   

to ja poprosze o insrukcje na pw bo pojecia nie mam a nie zdąrzylam poczytac
 
 
Kalbar
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2008|, 2008 21:29   

Struna napisał/a:
a słyszałeś kiedyś o szyciu bądź otwieraniu aut dla sportu ???


Słyszałem, ale co można na to poradzić... to troche jak przekonanie że gdy na internecie nie będzie instrukcji jak sie robi bombę to terrorysci bedą musieli sie poprawić albo strzelać z karbidu...
Ale to wogóle nie ten target. Otwiera sie dla fanu drogie i modne bryki, rozgryza to sie nowe systemy a nie wchodzi drutem jak do stodoły do oklepanych aut, starszych od samego złodzieja. To nie jest kool, do nowego saaba aero to owszem. I trudno wejść a i frajda sie przejechać. Fordy zawsze zreszta uchodziły za łatwe samochody, co nota bene widać po opisanym przeze mnie sposobie. Scorpio to dla sportowca obciach. Dla nas to inna baja, ale to kwestia gustu.
Nie ma o czym wiecej gadać.
Kto chce niech napisze, to mu dam na pw
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |29 Paź 2008|, 2008 22:44   

Kalbar napisał/a:
Fordy zawsze zreszta uchodziły za łatwe samochody, co nota bene widać po opisanym przeze mnie sposobie
szkoda że ten sposób nie działa na podwójny rygiel.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kalbar
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2008|, 2008 23:09   

Struna napisał/a:
Kalbar napisał/a:
Fordy zawsze zreszta uchodziły za łatwe samochody, co nota bene widać po opisanym przeze mnie sposobie
szkoda że ten sposób nie działa na podwójny rygiel.

No tak, ale tak jak pisałem, jak ktoś ma wyslizgane zamki i grozi że kiedyś nie wejdzie, to juz nie powinien powinien podwójnie zamykać. Zresztą wtedy i podwójny rygiel czasem nie działa i to jest ostatnie ostrzeżenie...
Podwójnie to tylko zamykam, jak wiem że mam coś w kufrze i na noc pod domem. Ale na miescie nie. Teraz w Cosie mam dobry kluczyk ale w dohcu mialem coś co przypominało gwóźdż. Przyzwyczajenie...
No i kilka razy zamknąłem kluczyk w bagażniku. Ale ja zawsze mam butlę w kole...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group