$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przymierzam sie do kupna - FAQ
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierzam sie do kupna - FAQ
Autor Wiadomość
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 00:34   

daqj spokoj, w tym aucie manual... zostaw automata.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 15:11   

COSSY napisał/a:
Akurat na manualu wzrośnie Tobie spalanie o około 0.5l, szpera jest seryjnie.

Dlaczego mialo by wzrosnac?? Wszyscy mowia ze spalanie na automacie jest wyzsze bo zawsze chodzi na wyzszych obrotach a na manualu spalanie jest mniejsze.
Ja bym sobie przerobil ten samochodzik na manuala bo kazdy zapalony kierowca lubi sobie posluchac jak V6 wkreca sie na obroty. ;)
Na sekwencyjnym wtrysku gazu silnik nie powinien palic wiecej niz 2l tego co katalogowo podali ale nie wiem czy katalog zgodny jest z rzeczywistoscia. :P

Jezeli nie bedziesz wymieniac skrzyni to zwroc uwage na kolor oleju w skrzyni oraz jego zapach (ma byc czerwonawy oraz miec zapach mineralnego) jezeli bedzie czarny lub beda w nim plywac jakies czarne drobinki i bedzie smierdziec to na 100% masz skrzynie do remontu.
Zobacz czy nie ma babelkow w zbiorniczku wyrownawczym, czy nie "wieje" z korka wlewu oleju oraz czy gdzies go nie gubi (uwalony blok, miska olejowa itd.). Zerknij od spodu na laczenie miedzy skrzynia biegow a silnikiem czy nie wycieka olej ze skrzyni. Sprawdz jak dziala skrzynia (odrazu po zalaczeniu biegu powinien samochod przysiasc z tylu i ciagnac do przodu po puszczeniu gazu).

O progach i nadkolach bylo juz powiedziane. ;)
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 16:35   

Witam
Mam propozycje. Z tego co widze kazdy nowy uzytkownik Scorpio zadaje pytania o eksploatacje, ceny czesci , na co zwrocic uwage przy zakupie i najwieksze bolaczki Scorpio. Proponuje zalozyc oddzielny temat w FAQ i niech kazdy (kto ma cos do powiedzenia :wink: ) sie wypowie w tym temacie. Nastepnie zcalimy wszystkie posty i powstanie swojego rodzaju kompendium wiedzy dla poczatkujacych
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 18:35   

Wszyscy mówią a fabryka mówi co innego i praktyka też. Silniki 2.9 akurat tak mają. Wszystkie inne faktycznie na manualu spalaja średnio 0.5 paliwa więcej na automacie.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 20:58   

szkoda, że tylko w trasie... ja 95% kilometrów przejżdżam w mieście...
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 11:17   

A co ma pokrywa głowicy do trwałości glowicy???
 
 
Maryba
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lut 2005|, 2005 11:50   

troszkę poczytałem i już sam nie wiem czy 95 czy lepeij 94 - bo 95 niby nwocześniejsze ale jak siędoś zjebie to kaplica , a 94 prostsza konstrukcja to i łatwiej pewnie naprawić , po za tym pewno sporo tansze i z cześciami łatwiej

Wrzućice swoje za i przeciw 94 i 95

proszę i dzięki z góry
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Lut 2005|, 2005 13:10   

to sie tak nie da... kazdy bedzie sie psuł, do 95 n ico moze brakowac zaminnikow. Z blachami do obu rownie ciezko, jak i z lampami. A tak jak dbasz, to oba jeżdzą. Ilu z nas ma te 95 i jakos nie slychac zeby narzekali za bardzo.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
KOREK
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2005|, 2005 18:30   

Witam

Dzisiaj tak trochę niespodziewanie na wariata oglądałem Scorpiaka którego koleś chce sprzedać.
Scorpio z 1994 r. 2.0 DOHC Kombi, przebieg 170 tyś km, skrzynia manual, ciemna śliwka metalic, el. szyby i lusterka, relingi dachowe, alusy, hak, ABS ( wiadomo standard). Sprowadzony z Holandii i zarejestrowany w kraju od sierpnia 2004.
To co mnie zaskoczyło to brak szyberdachu - myślałem że wszystkie standardowo miały)
W pierwszej rozmowie tel. padła cena 8 tyś. Jest jednak małe ale...

Dzisiaj to auto oglądałem w warsztacie. Bo właściciel miał nim stłuczkę. Uszkodzonia :
- pęknięte szło reflektora ( bebechy są ok)
- zbite szło halogena ( mam tekie w obwodzie - stare zapasy :) )
- pęknięty zderzak przedni - do podklejenia żywicą od spodu - ale lakierować go będzie trzeba. Pęknięcia są głównie na dole w okolicach halogena , góra i rogi sa nie draśnięte

- wciśnięty trochę tylny prawy błotnik - podejrzewam że do wypchnięcia - może odrazu by się zrobiło ranty nadkoli - powoli bąbelki się pojawiają też z lewej strony. Z tego co wiem to będą go wypychali w warsztacie. Podejrzewam że malować nie będą.
- zagięty w bok hak holowniczy - skrzywiła go przyczepka którą holował
- wymieniany bedzie prawy tylny wahacz - bo był zgięty - (facet jechał bokiem w poślizgu i wpadł na pobocze i skrzywił wahacz....

...i ten wahacz mnie najbardziej martwi. Jak to zgięcie mogło wpłynąć na resztę zawieszenia i w przyszłości na właściwości trakcyjne.
Silniczek odpalił i chodził bez jakiś nipokojacych odgłosów. Chociaż nie miałem okazji zajrzeć wszędzie i poniuchać bo auto było na podnośniku. Przejechanie się tez narazie nie wchodziło w grę. A tak właściwie to jestem ciekaw jak się jeździ z gipsem na nodze ;)
Narazie umówiłem sie z gościem że zobacze to auto jak już je poskładają , umyją i bedzie można go sprawdzić na drodze.
Ogólnie auto jest zadbane i wygladało na to że właścicel serwisował je również należycie.
Powiedzcie mi jak Waszym zdaniem to wygląda. Czy warto sie w to pakować w to auto, czy dać sobie siana i poszukać auta bez takich "przejść" ;)
Cena ( 8 tyś. ) pewnie też jest z tego powodu do zbicia.

Doradzcie
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |3 Mar 2005|, 2005 00:17   

Ciezko znalezc dziesieciolatka bez przejsc. Mniej lub bardziej wiekszosc byla bita. W tym wypadku jestes w tej komfortowej sytuacji ze widziales co i jak bylo uszkodzone, oraz ze wlasciciel ma swiadomosc ze Ty widziales ze auto bylo bite a co sie z tym wiaze mozna sporo urwac z ceny. Nie mam jednak pojecia jak przedstawia sie sprawa wahacza. Trzeba by to dokladnie obejzec jeszcze zanim to zrobia no i dokladnie przetestowac wlasciwosc trakcyjne juz po naprawie. Jesli wszystko bedzie OK to rwij z ceny ile sie da i bierz:)
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Mar 2005|, 2005 21:53   

no dokladnie, choc obawiam sie ze wahacz mohł przenieśc cześc obciązenia gdzies na karoserie. Warto by było pojechać gdzies na sprawdzenie.

No i oczywiscie nieco z ceny zjechać:)

AA no i pamietaj ze kombi ma z tyłu nivomaty, a przy tym mogly sie uszkodzić... a wiesz, to kosztuje chyba ze jktos juz wymyślił patent na ich podmiane.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Mar 2005|, 2005 12:20   

No olejaki się zakłada :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |10 Mar 2005|, 2005 14:44   

Witam
No jak na prawde jestes zainteresowany tym autkiem to trzeba by na badanie geometrii nadwozia pojechac... pare zlotych kosztuje ale moze wyjsc np. ze walniety to byl ale nie tu gdzie wiesz ze byl... Powodzenia zeycz
Pozdrawiam
 
 
Maryba
[Usunięty]

Wysłany: |13 Mar 2005|, 2005 00:23   

KOREK jak jest klima i ręczna skrzynka, to jak się nie zdecydujesz to daj mi namiat

ja jutro jadę (a właściwie dzić bo już po 24) po to autko

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41354832

Narazie na telefon gość opuścił do 8000, - powiedzcie czy warto czy lepiej poczekać, Powie tylko żę szukam KOMBI 93,94 GHIA 2.0 na manualu?
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |13 Mar 2005|, 2005 06:16   

wyglada przyzwoicie. cena tez niezla. tylko mnie troche smiesza takie opisy bo wiecej niz 3/4 tego opisu w scorpio to standart ale dla kogos kto sie nie zna moze to jest jakas wskazowka. Czyli witamy w gronie kolejnego posiadacza przejsciowki??(zreszta kolejny ze sierrafan'a :mrgreen: )
pozdrawiam
maciek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group