$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przymierzam sie do kupna - FAQ
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierzam sie do kupna - FAQ
Autor Wiadomość
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 21:34   

mi się z kolei wydaje, że w wielorybie jest więcej miejsca jak w starej budzie, w każdym razie fotele są większe [i lepiej wyprofilowane], bo pokrywa schowka przy podłokietniku mi o nie ociera... a w starej budzie tego nie było. w wielorybie kierownica jest regulowana w 2 płaszczyznach, a jesli chodzi o inne szczeguły, to w starej było więcej półek, na portfel i komure, moje idealnie pasowały w skrytke pod radiem :D , pozatym wydaje mi się, że w wielorybie są lepsze światła.... i jeszcze jedno... wieloryb jest bardziej wyciszony, jak narazie t0o tyle, jak coś mi przyjdzie do głowy to jeszcze napiszę
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |16 Gru 2004|, 2004 07:44   

We wszystich scorpio kierownica jest regulowana w 2 płaszczyznach. Musisz bardzo mocno pociągnąć do siebie . Na bank masz po prostu zastane to ustroistwo. WD40 pomoże.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |16 Gru 2004|, 2004 13:19   

to fajnie że dowiedziałem sie dopiero po 2 latach i 3 m-cach jazdy starą budą, z resztą teraz nie sprawdzę bo za 3 dni będą 2 m-ce odkąd nie mam starej budy, ale w wielorybie wiem, że działa :wink:
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |16 Gru 2004|, 2004 14:09   

U mnie każdy mnie pyta co to za amerykański krążownik. Ludzie nie kojarzą wieloryba, nie wiedzą do czego to przypiąć. Na tym polega właśnie jego niepowtarzalny urok.
Mnie osobiście podoba się najbardziej sedan przejściówka z 1992-1994, jeżeli mówimy o sylwetce samochodu.
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 10:08   

Witam,
wrażenia są rózne. WIeloryb jest napewno bardziej wiciszony, wydaje sie sztywniejszy (2.9 w kombi jest bardziej miekkie niz kombi wieloryb) być może w wielorybie mam modyfikacje zawiechy bo jest tak samo twardy jak Cosworth którego testowałem, a miał podobno modyfikowaną zawiechę. Wieloryb wydaje się mniej, ze tak powiem "krowasty". Stare 2.9 w kombi sprawiało przynajmniej na mnie wrażenie szybkiego czołgu, nie latałem tak po pasach jak to robię wielorybem. Myslę że to kwestia wagi, jednak silnik 2.3 jest lżejszy. Światła potwierdzam mocniejsze w wielorybku, aczkolwiek myślałem że są H7, a tam podobno H1 siedzą zwykłe :(
No i wnetrze wybaczcie w wielorybie bardziej eleganckie ale z tyłu wydaj mi się mniej miejsca niz w kombi 92... Heh no i GHIA przejściówki była lepiej wyposażana niz niektóre GHIA wilorybów (w moim GHIA '97 nie świateł p/m ani podgrzewanej szybki z przodu, GLX przejściówaka nie ma coprawda klimatronica tylko zwykła kliemę, ale za to ma wszystkie światełka i szybki podgrzewane).

Pozdrawiam
Patryk 2.3 16V Kombi GHIA '97
2.9 12V Kombi GLX '92
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 14:58   

Wachacze - niestety nie wiem jakiej firmy kupowalem w sklepie w Wadowicach, do swojego pierwszego wieloryba. Sprawowały sie nawet dobrze. W drugim pokusiłem się o ich regeneracje - koszt 50 zeta od sztuki i sprawowały sie również dobrze.
 
 
Krzys
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 12:16   

dzieki za rady ...............zdecydowalem sie jednak na krokodylka " 2.0 dohc ,kombi 94r" i..............jestem bardzo zadowolony ..[mam nadzieje ze juz tak zostanie] a wielorybka i tak sobie kiedys kupie :-)
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 13:04   

No ładnie jeszcze troche i nam całkiem pokaźna grupa łódzka się uzbiera 8)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Gru 2004|, 2004 10:14   

A dokładnie - kiera w dwóch płaszczyznach - też kiedyś jeździłem w błogiej nieświadomości po ichu klnąc na producenta - aż pewnego razu jadąc na zlot staliśmy w wielkim korku ( ja Hryniak i jego kuzyn Paweł ) i tak się ustawiliśmy blisko siebie no i lookam do jego autka i co widzę ?? kiera odstaje od zegarów ze dwa razy więcej niż u mnie - no i się go pytam co zrobił że tak mu odstaje -a on - no jak to ciągniesz i wyłazi. Myślę sobie - kurcze no przejściówki to spoko mają - ale on mówi zastane masz pewnie - zaprzyj się i pociągnij mocno - no i tak zrobiłem i ku mojemu ogromnemu zdziwieni-radości kiera ruszyłą w moim kierunku. I teraz śmiga się o wiele wygodniej. :) Ale i tak do mojej jazdy przydałoby mi się jescze bliżej kierę mieć - chyba dystans sobie dorzucę.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Gru 2004|, 2004 12:36   

Heheh... ja tez o tym nie wiedzialem :lol: . Po tylu latach jazdy Scorpio nie myslalem ze mnie jeszcze czyms zaskoczy. A tu prosze... i to jak milo :wink:
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |25 Gru 2004|, 2004 19:00   

a co z rocznikiem 90?? bo jak pociagne i urwe to kto mi pomoze ? :mrgreen:
pozdrawiam
maciek
 
 
KUBAKAS
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 12:05   scorpio cosworth PROSZE O PORADE

Mam mozliwosc kupienia forda scorpio cosworth 1994r przebieg 160tys buda 5-drzwiowaza 11,300zł stan zewnetrzny jaki i srodke idealny silnik nie ma zadnych wyciekow ladnie pracuje.Jest on sprowadzony ze szwajcarii posiada ksiazke serwisowa wiec naprawde jest zadbany.Mpje problem polega tym ze jestem zainteresowany kupnem jego i chcialbym dowiedziec sie jak najwiecej o tym aucie od posiadaczy podobnych.Po zakupie odrazu chcialbym zalozyc w nim instalacje gazowa czy ktos ma juz zalozona w takim aucie ? jak sie sprawuje ? ile kosztuje ona i jaka firme polecacie?prosze o szcegoly typu ile spala gazu ? ile bezyny? jakie sa jego osiagi ? podobno wgniata w fotel? po zalozeniu instalacji chce przerobic go na manuala moge kupic skrzynie 5 piegowa z 1993 z modelu 2.9 v6 ze sprzeglem za 550 zl stan jej idealny co byloby mi potrzebne jescze do takiej zamiany i oczywiscie jakie sa koszta? i jak sie sprawuje w nim tak skrzynia? jestem z woj opolskiego i moze ktos w poblizu moglby dokonac takiej zamiany? prosze o porade i pomoc serdecznie dziekuje moje gg 2759936
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 15:00   

ladny silnik,aldne auto. sprawdz jak mam sie korazja w progach podłodze i nadkolach. Silnik wgniata, ale czesci a raczej ich ceny przygniataja, do cossiego brak zamiennikow i uzywek, wiec pozostaje nowki z ASO, instalacja gazowa to tylko wtrysk sekwencyjny czyli cos kolo 5000zł spokojnie , sprawoawac sie powinna dobrze ( niech powiedza ci co mieli - maja) spalanie tak samo - niech sie wypowiedza ci co maja, ja mysle ze w granicach 17 - 20 gazu bedzieno mze 25 jak cisniety, benzynki z 14 - 18 zje, na trasie ciut mniej. Osiagi to 8,8 do setki i 225 max, ale licznikowo to 250 zamknie spokojnie bezproblemowo. A czego chesz przerabiac na manuala? NIe wiem jak ze szczegolami niech ktos sie wypowie, co tam potrzeba o ile pasuje skrzynia wogole :) aole pewnie tak bo ktos mial z manualna (chyba seryjnie nawet - BC_leszcz?? ) ja bym zostawil automata :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
KUBAKAS
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 17:12   

chce przerobic poniewaz nie jezdzilem na autamacie nigdy a zmiana biegow to sama przyjemnosc a pozatym to koszty uzytkowania sa mniejsze i zuzyciue paliwa tez wiec dlatego chce zamienic na manuala.Mam pytanie czy cosworthy maja szpere? jak tak to o jakim tarciu 25% ? na co zwrocic uwaga przy zakupie ? poza wymienionymi wyzej rzeczami? serdecznie prosze o pomoc
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 18:48   

Akurat na manualu wzrośnie Tobie spalanie o około 0.5l, szpera jest seryjnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group