$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przymierzam sie do kupna - FAQ
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierzam sie do kupna - FAQ
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |12 Lip 2004|, 2004 23:33   

No i na zloty zapraszamy :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |12 Lip 2004|, 2004 23:43   Re: Scorpio 2,9 Cosworth 1995r Chcę kupić...

radekid napisał/a:
Poradźcie czy warto i na co uważać. Może ktoś sprzedaje... Obecnie mam na oku za 30-32 tys. zł, właśnie sprowadzony do Polski Cosworth V6, 60tys. km, wieloryb sedan, ma m.in.:
-instalacja gazowa - wtrysk sekwencyjny (gwarancja !!!) Landi Renzo, koszt montażu 6500 PLN
-automatyczna skrzynia biegów (programy zima/eco/sport)
-klimatyzacja
-skórzana (wentylowane fotele) tapicerka
-nagłośnienie - fabryczne głośniki
-centralny zamek
-alarm
-alufelgi 15" oryginalne
-ABS + TCS (kontrola trakcji)
-podgrzewane i pompowane fotele
-pełna dokumentacja włącznie z ks. serwisową
Proszę radźcie, r

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam
Jeśli jesteś zainteresowany to właśnie swego sprzedaję i nie za taką cene tylko o wiele taniej no i może nie aż tak wypasionego ale też z pełnym wtryskiem gazu na gwarancji itp.
więcej na maila lub gg.

Pozdrawiam
jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |13 Lip 2004|, 2004 09:46   

A ja to miałem się tym okazję przewieźć ( za co dzięki Sierars1 )- do tej pory jestem pod wrażeniem...
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lip 2004|, 2004 13:39   

Jak ma koła 15 cali to musi byc rocznik gdzies 95. Wtedy cena trochę zdecydowanie za duża.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lip 2004|, 2004 00:11   

Witam
Dzięki STUNA mi też było miło :) , a ty COSSI już wytrzeżwiałeś i na gg nie zaglądasz coś ostatnio.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
youpi
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 19:53   Nowy... i już problemy :-P

Hej :D

Jestem tu nowy i chyba polubie tą stronę... chyba nawet bardzo :) ... już zaczyna mi się tu podobac a ledwo wszedłem.

Fajnie, że w ogóle są sympatycy Forda Scorpio bo ja też jestem sympatykiem tej marki i modelu, chociaż nie jestem posiadaczem takowego. No ale do rzeczy...

W najbliższym okresie planuję zakupić sobie model Forda Scorpio Kombi (przejściówkę '92, '93 r.) z 2 litrowym silnikiem. Szczerze mówiąc to planowałem zakup Mondeo ale przejechałem się jedyny raz w życiu Scorupką i doszedłem do wniosku, że jest to samochód moich marzeń - duże cudeńko za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jest tylko pewien kłopot. Najprawdopodobniej ściągnę sobie taki samochodzik z UE ale nie wiem na co zwracać uwagę w takim 12-letnim samochodzie. Bylibyście na tyle uprzejmi i pokierowali trochę nowo zakochanego w scorupce skorupomaniaka :P

Byłbym naprawdę wdzięczny za wasze opinie.

aha... jeszcze pytanko... dwa

Jak sie ma sprawa instalacji LPG w takim samochodziku ?
Jaka jest awaryjność skorupek ?

Jak już zakupie ten dyliżans... to z chęcią zagoszcze w team'ie... o ile zostane przyjęty :D

Dzięki z góry :)

pozdrawiam skorupomanów i manki... tyż :D
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 21:30   

Zwracać uwagę należy na wszystko ;)
Poczytaj sobie nasz dział "Problemy" - już się sporo dowiesz ;)

Co do gazu to LPG nie "można" a _należy_ założyć zważywszy na fakt, że Scorpio apetyt ma odpowiedni do gabarytów. Im wyższa generacja instalacji tym lepsze osiągi (bywa, że lepsze niż na benzynie). Niestety wraz z jakością rośnie koszt montażu :(
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |1 Sie 2004|, 2004 02:25   

Witam
Zwroc uwage na blache - zeby byla w dobrym stanie
Zeby silnik nie mial najechane niewiadomo ile - a jak ma najechane to czy chodzi jak trzeba
Zawieszenie raczej bedzie bardzo dobre.

Reszta wyjdzie w praniu.
A najbardziej to zwroc uwage na cene ;)

Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
leo
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 09:01   

miło powitać nowego Krakusa w naszym gronie :) . a nie myślałeś o większym silniku? wcześniej miałem 2,4 i też chciałem zmienić na DOHC, ale jakoś tak wyszło że nie wyszło i jeżdżę 2,9 i... nie żałuję ;) . cena zakupu taka sama z grubsza, a nawet większy motor można taniej kupić...
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 23:38   

Chciałem tylko dodać że V6 RULEZ :D :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 01:20   

Oczywiscie popieram i ja V6 RULEZ 8) Co nei znaczy ze inni gorsi oczywiscie :lol:
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 23:40   

1 sprawdzic dokladnie czy elektryka dziala i nie wariuje, czy cos nie dziala dziwnie
2 sprawdzic czy klima dziala i jest nabita
3 sprawdzic czy ABS dziala, po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon , powinny zaswiecic sie wszytkie kontorlki, idąc od lewej: ABS, czujniki zuzycia okladzin, ręczny/poziom płynu hamulcowego, cisnienie oleju, ładowanie

z 2 strony: rezerwa paliwa, brak blynu od spryskiwaczy, brak plynu chlodzacego ( tu moglem zamienic kolejnosc) dlugie swiatla. POwinny zapalic sie wszytkie ipozniej pogasnac, wyprobowas czy ABS faktycznie dziala i nie zapala sie kontrolka wczasie jazdy

4 popatrzec czy nie wcina wody, nie dymi na bialo para nie ma smietany w oleju, czy nie dmucha powietrzem jak sie odkreci korek ze zbiorniczak cieczy chladzacej na pracujacym silniku ( uwaga gorace i chlapie zaraz po otwarciu, odkrecac powoli

5 patrzec cczy nie dymi na czarno lub niebiesko przy zapaleniu po dluzszym postoju
5 popatrzec na korozje progow, nadkola wzera stanadardowo wiec albo byly alba beda do zrobienia
reszta jest do zrobienia w tym samochodzie predzej czy pozniej :)
 
 
 
Sław
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sie 2004|, 2004 23:08   

co do ABS- sama kontrolka chyba nie załatwi sprawy??Najlepiej byłoby żeby poczuć czyli przyhamować.a co jeszcze oglądnąć??Jak już ktoś napisał wszystko co się da!Im więcej rzeczy znajdziesz na miejscu tym więcej niespodzianek unikniesz później. A przy okazji można się targować:)Zobacz jak wygląda wydech, blacha od spodu, popukaj czy coś nie jest zamaskowane.Jeśli chodzi o usterki to z reguły raczej "pierdoły". Dużo też zależy od sposobu jazdy.Pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Sie 2004|, 2004 01:45   

no kontrolka czy wogole sie zapala i gasnie to podstawa ( czy ktos wyjol zarowke) i poprostu zachamowac na maxa niech sie zalczy i ju :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
SzerszeN
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sie 2004|, 2004 09:34   wieloryb - co i jak, jakby sie chcialo kupic?

wlasnie takie pytanko mam ;) mazy nam sie wielorybik, najlepiej cosi, ale to juz moje mazenie ;)

pytanie jest takie, szczegolnie do uzytkownikow, na co zwracac uwage, jakie silniki, jakie roczniki, juz pare razy czytalem ze pierwsze wielorybki mialy podobno sporo problemow, wiec jak takiego z 95 czy 96 ewentualnie kupowac czy moze juz raczej 97, czy diesela warto czy tylko benzyne, jaka pojemnosc, 2.0 raczej odpada, ale 2.3 podobno juz calkiem niezle chulaja, a wiec czekam na jakies podpowiedzi i uwagi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group