$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przymierzam sie do kupna - FAQ
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierzam sie do kupna - FAQ
Autor Wiadomość
HaK
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 12:57   

Szuler napisał/a:
dredful napisał/a:
CENA 28900 do negocjacji oczywiście ...

A nie lepiej dać blisko 3 razy mniej? ;)
http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=33502636

Pozdrawiam
Szuler


hehehehe tez takiego stuknietego kupilem tylko ze kombi identycznie w sumie i lajt sprzedajacy mial lampe tylko i na zderzak czekalem ponad 1,5 miesiaca :D prosto z fabryki :P
 
 
bART
[Usunięty]

Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 18:35   Zakup Scorpio

Witam forumowiczów,

Przymierzam się do zakupu Scorpio. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie sa typowe usterki oraz koszty utrzymania, jak auto wspolpracuje z instlacja gazową. Chodzi o Scorpio Sedan 2,0 glx 115 km automat z 93 roku.

Za wszelkie rady z góry dziękuje.
Bartek
W-wa
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 19:08   

coprawda nie jeżdżę długo automatem, ale sprawdź czy ta upatrzona scorupa nie ma przypadkiem haka holowniczego, bo z tego co czytałem, to A4LD nie lubi przeciążeń, sprawdź jeszcze czy nie ma wycieków ze skrzyni i z silnika, pozatym patrz na tylne błotniki i progi bo rudy lubi je atakować, obowiazkowo obadaj czy nic podejżanego nie dzieje się z tym co potrzebuje prądu do działania, bo w przejściówkach wadą fabryczną jest konstrukcja skrzynek z bezpiecznikami i czasami tam nawet trawa rośnie, ode mnie to tyle, niech inni też coś dopiszą, bo ja nic więcej nie pamiętam...
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Krzys
[Usunięty]

Wysłany: |14 Gru 2004|, 2004 23:45   scorpio w starej ,czy w nowej budzie....pomozcie !!!!!

Witam i pozdrawiam wszystkich!
mam problem.. ,mianowicie nie wiem jakiego skorpiaka wybrac [czytaj"kupic"] ,
czy w starej budzie , podobno sa mniej awaryjne... czy tez w nowe j[95r 2.0 DOHC kombi]? slyszalem ze te sa niedopracowane i czesto sie psuja....postanowilem sie udac po rade do Was ...nowszy model bardziej mi sie podoba ,ale .......czy ktos mi pomoze????
DZIEKI I POZDRAWIAM JESZCZE RAZ CALA GRUPE
KRZYSIEK
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 00:18   

niestety "wieloryby" to wielka kupa, są niestety odwalone, w porównaniu do starszego modelu o wiele bardziej awaryjne!

jako normalne trzeba przyjąć że:

- parcieją izolacje kabli wiązki silnikowej DOHC-ów i Cossich
- padają skrzynki bezpiecznikowe od wilgoci
- korozja nie jest obca nawet w młodych autach
- ciężko zagazować DOHC-a 16V instalką zwykłą (ale to wina babaruchów gaziarzy)
- liczne usterki elektryki
- zawiecha droga w eksploatacji (lecą przednie wahacze a koszt 650zł sztuka) a w kombi amory z tyłu NIVOMAT (fajna sparwa) ale cena 1500 za sztukę
- itp
ogólnie wszystko zależy jaki stan i kto jeździł, ładne wygodne auto, niedrogie i sam takiego wziąłem, he he
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 07:38   

mialem 2 krokodyle teraz wieloryb z pozycji osoby ktora chce kupic takie auto chyba wybralbym starszy model ze wzgledu na eksploatacje i dostep do czesci jezeli chodzi o komfort iwyglad to sprawa gustu slowa te pisze z pozycji osoby ktora prowadzi warsztat samochodowy wiec wady i zalety tych modeli sa mi znane i potwierdzam to co napisal wyzej kolega
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 08:45   

Wtom pisze że wieloryby to wielka kupa - więc pytam po ch... jeździsz taką kupą. Kup sobie VW np Passata i będziesz zadowolony. Raz do roku wylejesz z niego wodę, z pięć razy do roku odwiedzisz servis i będziesz miał git.
Ja mam juz 9 scorpio i poza drobnymi usterkami nie miałem z tym autem problemu. Co do wachaczy to kupisz juz po 190 złotych za sztukę (wieloryb), końcówka drążka od 29 pln, łaczniki stabilizatora 43 złote. I co takie drogie? Szwankuje Ci elektryka? To podjedź do mechesa i niech ci poizoluje, a co do skrzynki bezpieczników to jest kwestia kilku godzin i wszystko będzie jak z fabryki. Tak że jeśli trafiłeś na wielką kupę to jesteś sobie sam winien. A poza tym pokaż mi auto które kupisz w cenie do 20000 pln, które oferuje ci takie wyposarzenie i komfort jazdy.
Ostatnio zmieniony przez kuba |15 Gru 2004|, 2004 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 10:04   

Zdaje mi się że nie ma znaczenia, tak samo często są pytania na temat przejściówki jak i wieloryba, osobiście gdybym miał możliwość to wziołbym nowsze.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 14:32   

zalezy jak trafisz. moja sierra niby sie sypala ale zawsze jezdzila. scorpio mialobyc lepsze ciagle sie cos sypie(nawet czasami nie jezdzi)/no moze silnik jest super ale osprzet non stop i elektryka i takie tam pierdoly/. jedyny problem przy wielorybach to dostep do czesci zamiennych np, lampy i blachy jest tego chyba malo(chodzi o uzywki, a jak sa to ceny maja wysokie) ALE WIELORYB JEST TAK PIEKNY, ze jak masz kase na zakup to sie nawet nie zastanawiaj :D . KUPUJ!!
pozdrawiam
maciek
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 14:43   

kuba napisał/a:
które oferuje ci takie wyposarzenie i komfort jazdy.

dokladnie nie ma nic innego na tym swiecie. a wieloryb zawsze zwraca uwage niektorzy ogladaja sie bo jest piekne(np. ja) a inni ogladaj sie mruczac cos pod nosem w stylu a co to za paskudztwo :mrgreen: . najwazniejsze ze zwraca uwage. jak bym wieloryba bral gdybym kase mial(a ze w naprawe scorpia'90 wlozylem tyle kasy,ze bylby wieloryb to trudno. MIALOBYC TAK PIEKNIE :D )
pozdrawiam
maciek
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 15:17   

mmmk napisał/a:
ALE WIELORYB JEST TAK PIEKNY, ze jak masz kase na zakup to sie nawet nie zastanawiaj :D . KUPUJ!!

maciek

Jestem za :mrgreen:
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 15:21   

Zgadzam się. Ich piekno przesłania wszystkie wady.
 
 
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 17:24   

Ja nie mam Wielorybka,aaale zajefajne są,zero masówki,lecisz ulicą i ludziską patrzą :wink: Większośc myśli "bleee jakie nie ładne auto",ale wszyscy zwracają na niego uwagę :wink: Jak tylko miałbym kasę to Cossiego bez wachania :!: :!:
A jeżeli ktoś myśli że to "kupa" no coż każdy ma prawo wyrażać swoją opinie niekoniecznie sie musze z tym zgadzać aczkolwiek respektuję to :wink: [/code]
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 18:08   

kuba podaj gdzie mozna kupic wachacze do wieloryba po 190 zeta i z jakiej firmy???
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |15 Gru 2004|, 2004 21:03   

Zgadzam się z "przedpiscami" :roll: wieloryby to śliczne samochody :mrgreen: . Mieszkam w niedużym mieście i chyba nie ma osoby ktora by się nie obejrzała 8) . Co do awaryjności to nic nie powiem bo jeżdżę nim dopiero miesiąc. Choć mam wrażenie że w przejściówce jest więcej miejsca.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group