$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - potworna elektryka
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
potworna elektryka
Autor Wiadomość
danyy90
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lut 2005|, 2005 20:38   potworna elektryka

Witam.
Teraz mam zamiar wypocić tu następne wypracowanie, tak więc osoby nie przepadające za takimi postami proszę mnie nie łajać.
A wszystkim pozostałym z góry dziękuje za rade.
Mój problem polega na nie działąjącym centralnym (Scorpio 94 przejściówka, oryginalny alarm niestety).
Zepsułem go:cry:kiedy potrzbowałem przewodu"+" w tylnych drzwiach,z braku chęci na ciągnięcie go ze środka auta postanowiłem sobie go wyprowadzić z kabla plusowego od centralnego zamka.niestety przewodu który puściłem, nie zamocowałemw zaden sposób w środku drzwi, po ok. 2 miesiącachkabel tak niefortunnie wszedł pomiędzy wtyczke a wycięcie karoserii i zrobił zwarcie!! Przestał działać centralny i nie działał poprawnie alarm tzn.działał tak jak po przekręceniu klucza tylko w poz. "zamknij".
Po wielu trudach znalazłem elektryka który powiedział ze się podejmie naprawy.Po połowie dnia szukania stwierdził że jest padnięty modułod sterowania centralnym, alarmem i czymkolwiek on tam jeszcze steruje.
Kupiłem ww. moduł zmieniłem i bez efektu dalej to samo, central nie działa, alarm nie całkiem a ja mam już dość otwierania drzwi wszystkim którzy wsiadają od środka.

Proszę o rade czy bawić się dalej w wyprawy do elektryka, czy może zakładać nowy alarm z centralnym?
No jest jeszcze jedno wyjście ASO, ale nie jestem pewien czy wyjade z tego warsztatu zaraz po naprawie czy dopiero za miesiąc jak nazbieram kase. :lol:
Tak więc prosze doradzcie coś
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 03:48   

moj migal 20 sekund, albo i wiecej i tyle ma migać - to czas w ktorym sie uzbraja, dopoki miga szybko, to niebedzie wył. Jak migapowoli to sie uzbroil. Co do centralnego to jedyny pomysł, to poczekac do alta i samemu szukać. albo dobry elektryk - i zaplata po naprawie.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 07:47   

moja rada to znajdz elektryka a nie partacza zamek w scorpio jest bardzo latwy do naprawy w dodatku drzwi maja wtyczki na zewnatrz i nie trzeba do tego demontowac tapicerek aby sprawdzic wszystkie obwody sam czesto to naprawiam z dobrym skutkiem
 
 
danyy90
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 15:06   

Speedo a masz podwójny rygiel to znaczy czy ci działa bo mieć to masz napewno. Bo u mnie też sie uzbraja alarm ale tak jak po pojedynczym przekręceniu zamka,przy podwójnym tzn."w te i spowrotem"nie zamknie rygli. Po przekręceniu stacyjki dioda pali sie 20 sek.,czyli jak by uwalony a jednak działa połowicznie. Być może masz to samo. :D pozdro

Żebym jeszcze wiedział jak obejść oryginalny alarm to bym se założył jakiś z centralnym zamkiem przy pomocy kumpla elektromechanika i tyle. Bo tego gówna mam już dosyć
 
 
Zbyszek 2,9
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 15:47   

Kurcze, też tak miałem - podwójne ryglowanie działało - do czasu. Jakiś czas temu ktoś mi powiedział by zamknąć z kluczuka drzwi od str pasażera - coś w tym chyba musi być bo wszystko wróciło do normy, a jeśli to brednie to i tak warto pokombinoać - u mnie zatrybiło i działa. Pozdrawiam. Zbyszek 2,9.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 15:49   

mnie tez leciala, i dzilalo, no moze nie do konca :) bop raz w 1 a raz w 2 dzwiach alarm sie zalaczal.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 01:10   

A nie lepiej zamiast tego badziewia podpiąć nową centalkę sensowną z domykaniem szyb itp ?? :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 01:20   

Hmm - przeciez to nie tak dużo roboty a Ty zdaje się to lubisz podłubać :) można się podpiąć zamiast starej centralki - trzeba tylko odpowiednią dobrać. ( heheh dobrze się gada ale też mi się tego nie chce zrobić :) )
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 03:39   

no ja se montuje moduł domykania szyb... narazie stanalo na tym ze dodaje takie do obserowoanych na allegro :P
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 11:56   

No to widze że wszystkim nam się chce po zbóju :D :D :mrgreen:
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 17:50   

ano dokłądnie, ja też mam full planów, a tu dupa.... jakoś zawsze zabraknie czasu.... :wink:
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |23 Lut 2005|, 2005 02:18   

i jeszcze ten snieg za oknem - ale uwaga przed weekendem wymienie chyba reduktor i sonde lambda :) jak nie zamarzne to opisze jak poszlo:P
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
danyy90
[Usunięty]

Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 00:48   

Rafał czekaj na wiosne!!! zamarzniesz!!! :D Ja czekam mam to gdzieś (zime). A co do alarmu to chyba bliżej wiosny będzie coś co zastąpi te oryginalne badziewie bo wygodny on nie jest a zabezpieczenie to już żadne :evil:
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 02:21   

ee tam bede czekał to zbankrutuje
juz wymienione co trzeba.
PS otwieram warsztat :P
a na powaznie to mam znajomy warsztat LPG (instalacje BRC)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 09:58   

Ja też po wymianie i po totalnej klęsce jaka się po tym stała. Generalnie zdurniałem i już koncepcje mi się skończyły - ale było tak:
demontaż starego reduktora, przeróbka instalacji chłodzenia coby pod nowy reduktor zaadaptować, skracanie węży itp - no nic nadzwyczajnego. NO i w końcu poskładane - podpięte wszystko - elektryka OK - odpalam na benzynce no i działa - przełączam na gaz - miodzio - chodzi równo - reguluję obroty na LPG - przegazówka no i zaczęło się - do połowy przepustnicy jak pomału się ciągło to się wkręcał ale powyżej połowy obrotu przepustnicy kicha - auto zdycha - wrażenie jakby paliwo odcięło - mało tego to samo na benzynce. no i normalnie sprawdzanie połączeń, lewe powietrza itp - nic zero reakcji. Powrót do domu na holu późną nocą za pomocą Piotrka Sobolage :) i w niedziele powrót do garażu no i doktorat. Rozebrałęm TPS bo po odpięciu jakby lepiej się wkręcało więc już jakiś trop - ale TPS zmierzony itp, napięcia wzorcowe wręcz - no nie ma się czego czepić. kabelki wokół cewki WN - no nic zaśniedziałe nie było ale proforma sprawdzone - jedyne co znalazłem ( ale nie wiem czy coś miało do tego ) trochę płyny w puszce na filtr powietrza no i fakt od zasysanie była rozbryzgan apo całej puszce - możliwe że i filtr nabrał nieco.
NO i teraz przypuszczenie - mokry filtr=mniejszy przepływ więc może mu brakowało powietrza i się dusił ?? Możliwe to ??
Wyczyściłem puszkę, filtr na kaloryfer na trochę - poskładałem na test bez filtra i było już prawi eOK - potem filtr powietrza z powrotem no i działa :)
Dziwne to - no ale grunt, że działa i to miodnie :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group