$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pompa wspomagania help
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa wspomagania help
Autor Wiadomość
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |14 Mar 2005|, 2005 13:40   

Ja kupiłem za 120 pln, pompę od VW scharan, czy cos takiego. Pasowała jak ulał. Z tego co sobie przypominam to było tylko nieco większe koło pasowe, ale to nie problem.
 
 
jery
[Usunięty]

Wysłany: |14 Mar 2005|, 2005 20:19   

olej wygląda ok, poziom oleju również; jeśli chodzi pasek to też raczej odpada - tak mi się wydaje, dźwięk wskazuje na tarcie, jak w łożysku i przy niskich obrotach kolumna drży... chyba jednak poszukam pompy :)
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |15 Mar 2005|, 2005 12:27   

Witam

Pompę do wspomagania można z powodzeniem zregenerować we własnym zakresie (koszt ok 60 zeta). Zrobiliśmy ją z kolegą. Były kłopoty z dorobieniem ściągacza do mocowania koła pasowego ale jakoś się udało. Co jest ciekawe samej pompy w zasadzie nie trzeba rozbierać tylko za pomocą ściągacza wyciągnąć wałek wraz z łożyskiem od strony koła pasowego (po wyjęciu sigera zabezpieczającego). Oczywiście pod warunkiem że uszkodzone jest łożysko przy kole (z reguły właśnie to się psuje). Pod łożyskiem jest simering który również należy wymienić. Apropo łożyska: łożysko musi być o symbolu S3 bodajże bo jest barzo ciasno pasowane i po założeniu normalnego pompa bardzo ciężko się obraca. (S3 o ile nie pomyliłem to łożyska z większym luzem o mniej ciasnym pasowaniu).

Pozdrawiam
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Mar 2005|, 2005 12:31   

Do FAQ koniecznie to info o regeneracji pompy zapodać.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
jery
[Usunięty]

Wysłany: |15 Mar 2005|, 2005 22:32   

z tą regeneracją to się na razie wstrzymam, bo taki ze mnie mechanik jak... ;) ale dzięki, opis się bankowo przyda; znalazłem na allegro człowieka, który ma pompę z 2.9 12v OHV scorpio I - może mi ktoś podpowiedzieć czy będzie pasować do wieloryba 2.9 24V ?
 
 
jery
[Usunięty]

Wysłany: |15 Mar 2005|, 2005 23:30   

:(
a od zwykłej V6 (tj. 12V) z modelu '95 czyli już w nowej budzie?
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |22 Mar 2005|, 2005 23:31   w okolicach grodziska...

Szmigier
zapytaj na szrocie w Pruszkowie po prawej 500 M po prawej jadąc Jerozolimskimi do W-wy.
Jak dojechałeś do Grodziska to do Pruszkowa również dojedziesz. Tam kolesie mają wszelakiego badziewia od groma i może wymienią Ci na poczekaniu. Przyznam że jeszcze nic u nich nie robiłem ale są stosunkowo blisko.
II opcja na Połczyńskiej jest kilka szrowów i tam można dostać trochę skarbów. Ogłaszają e w Giełdzie Samochodowej więc najlepiej kupić we wtorek lub piątek i podzwonić.

Ostatnio również miałem problemy ze wspomaganiem ale naciągnięte paski pomogły może u ciebie też jakaś pierdoła, np płynu brak

Grzegorz SirTrojan
 
 
jery
[Usunięty]

Wysłany: |23 Mar 2005|, 2005 05:54   

witam
już zakupiłem i wymieniłem pompę; okazało się po wymianie, że poprzednia była już robiona - uszczelniana; teraz wszystko działa idealnie :)
dziękuję wszystkim za pomoc!
 
 
szmigier
[Usunięty]

Wysłany: |24 Mar 2005|, 2005 10:07   

Gwoli wyjaśnienia: post został rozpoczęty w czerwcu 2004, i wiadomo minęło troche czasu od tamtego momentu, więc oczywiście pompa dawno wymieniona - tu podziękowania dla VIK-a, sprzęt sprawuje się super do dziś - polecam wszystkim współprace, natomiast bardzo dziękuję za namiary szrotu w Pruszkowie na Jerozolimskich, napewno niebawem tam się przejadę bo mam parę spraw do naprawy po zimie (zawieszenie) i może regulator biegu jałowego tam znajdę oraz TPS, bo nadal mam problem z obrotami i gasnącym silnikiem na benzynie. I z tego co wiem pompa wspomagania do scorpio - używka szukać 150 - 200zł więcej to już chyba przydużo. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group