$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pompa wspomagania help
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa wspomagania help
Autor Wiadomość
szmigier
[Usunięty]

  Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 14:12   Pompa wspomagania help

Witam wszystkich po raz 1. przeglądałem sobie te wszystkie porady i jestem szalenie szczesliwy ze tu trafilem. Mam problem z moim 2.0 dohc '91, mianowicie poszly łożyska w pompie wspomagania. Pytanie: czy te lozyska sa wymienialne, i czy w ogole ta pompa jest rozbieralna? Czy trzeba bedzie nowa kupowac? Z gory dzieki za pomoc.
Rafał
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 14:26   

Witam
Przyznam sie bez bicia ze pompy nigdy nie rozbieralem ale regeneracja jej to koszt okolo 250-300zl tak wiec rozbiera sie na bank :lol: .
Pozdrawiam
 
 
 
szmigier
[Usunięty]

Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 14:36   

Wielkie dzieki jutro wobec tego bede sie staral dokupic lozyska w sklepie forda w Grodzisku. A mam jeszcze jedno pytanie: wlasnie jestem po wymianie termostatu a nadal silnik nie dogrzany tzn. jak by wczesniej niz potrzeba puszcza. Co to moze byc?
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 18:36   

Hey!
Moze proba kupienia uzywki z rozwalonego skorpionka jest lepshym rozwiazaniem?? na pewno tanszym....
poszukaj ..pewnie w granicach 100 zl kupish. a stara sobie rozgrzebiesh po spokoju i ewentualnie naprawish
Co to znaczy ze sie za wczesnie otwiera termostat??? ma sie otwierac pshy 88 stopniach jak pamietam......

pzdr
Ostatnio zmieniony przez seru123 |10 Cze 2004|, 2004 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 18:47   

Co do pompy to faktycznie dobrym pomyslem byloby poszukac gdzies z ogloszenia sposrod czesci uzywanych podejzewam ze powinno byc taniej ale z drogiej strony nie wiadomo co kupisz. Moze byc ze kupisz jakas padake i rozsypie sie po ktotkim czasie.
Jesli chodzi o termostat to mozliwe ze kupiles uszkodzony (takie jaja sie zdazaja :wink: ) i po prostu jest caly czas otwarty i silnik nie lapie temperatury
Pozdrawiam
 
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 19:08   

Tys prowda ....
ale mam na mysli kogos z forum kto kasowal skorpiona albo ma uzywki......VIK pewnie cos znajdzie i syfu nie wcisnie ? :_))

pzdr
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |10 Cze 2004|, 2004 22:13   

Termostat : Wymienialem 3 razy i za kazdym razem to samo bylo. Pomoglo cisnienie z 8 atmosfer i dymanko we wszystkie przewody od ukladu chlodzenia. Syfu wylecialo troche :/
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 15:33   

co do wspomagania - to raczej zakup dobrej uzywki bedzie sensowny, a co do termostatu, to zakup oryginalnego powinien rozwiazac problem :) ja walczylem pol roku i 3 termostaty, w tym 1 co byl od nowosci przepuszczajacy... wiec no w koncu kupilem orygoinal i jakos porblem znikl :) pomijajac ze oryginal otwiera sie cos kolo 95 stopni :) sprobuj kupic oryginal to zobaczysz. A pozatym generalnie silniki forda sa zimne, a jak masz gaz jeszcze to tymbardziej :) zimą przyslonic mozna chlodnice:P
 
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 15:46   

jeżeli kupiłeś nie orginalny termostat to masz odpowiedź podruby nie trzymaja parametrów wykosztuj się na dobry termostat a w regeneracje pompy bym nie wchodził tylko wymienił na nową (znaczy się używaną nową)
 
 
szmigier
[Usunięty]

Wysłany: |12 Cze 2004|, 2004 12:18   

Wielkie dzieki wszystkim za zainteresowanie. Mam kiepski dostep do sieci wiec tak pozno sie pojawiam. Ciekawostka: w sklepie forda za uzywke pompy chca bagatela 450zł. wiec to chyba troche drogo. Znalazlem mechanika ktory moze mi zainstalowac pompe -NOWĄ z Volkswagena z redukcjami za 380 juz z robotą, co jest chyba najbardziej sensowne chyba ze ktos z Was bedzie mial w przyzwoitej cenie cos pasującego :silnik 2.0 dohc efi '91.

Co do tej temperatury to wlasnie ten termostat byl oryginal Motorcraft, wiec do cholery powinien byc dobry. Troche sie poprawiło ale nie jest tak jak byc powinno. Moze to czujnik cieczy chłodzącej? jesli ktos ma pomysl to bede wdzieczny, i od razu gdzie on sie znajduje?

Chwilowo to wszystko, pozdrawiam wsiech serdecznie czekam na info.

Rafał.
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |12 Cze 2004|, 2004 16:06   

pompa do dohc 150zł używka bdb+wysyłka, wymienisz sam. chyba taniej jak 380zł :shock:
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
jery
[Usunięty]

Wysłany: |12 Mar 2005|, 2005 17:19   

witam
podłączę się pod wątek bo mam podobny problem
dziś mój pierwszy dzień więc wybaczcie jeśli coś schrzanię... :)
od kilku tygodni jestem szczęśliwym :) posiadaczem wymarzonego wieloryba, nie zdąrzyłem go na dobre poznać i pojawił się problem :( od czasu do czasu (coraz częściej) w szczególności przy manewrowaniu zaczyna wyć-jęczeć-piszczeć układ wspomagania; niby wszystko działa, ale dźwięk jest okropny i wyraźnie go słychać podczas kręcenia kierownicą; mechanik stwierdził że pompa do wymiany, ale zabił mnie jakąć serwisową ceną... :( co sądzicie? gdzie to w miarę tanio znajdę?

pozdrawiam
j

'97 2.9 24V
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |12 Mar 2005|, 2005 20:04   

Ja w Szczecinie kupiłem używaną pompę wspomagania za 300 zł i odpukać działa dobrze. Adresy są w odpowiednim dziale na forum
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Mar 2005|, 2005 03:28   

co do wycia, to moze tak najpierw dolewka - zmiana oleju??
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |14 Mar 2005|, 2005 12:44   

No i paski prawdzić :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group