$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Lista NAJGORSZYCH warsztatów ...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista NAJGORSZYCH warsztatów ...
Autor Wiadomość
Art
[Usunięty]

Wysłany: |27 Sty 2005|, 2005 10:08   Lista NAJGORSZYCH warsztatów ...

Na początek to:

http://forum.gazeta.pl/fo...?f=85&w=4373114

Dopisujcie kolejne!
 
 
Jacek EL
[Usunięty]

Wysłany: |27 Sty 2005|, 2005 15:29   

To zaczynam: naprawa tłumików w Wawie Żoliborz Krasińskiego przy Broniewskiego - zakładaja własne produkty (spawana blacha) jedno maźnięcie najbardziej widocznego fragmentu srebna farba i jazda - a za trzy miechy rdza wsuwa tłumik, aż miło. Po mnie był tam kumpel -wymiana identyczna, z tym że mu walił środkowy tłumik w podwozie. Pojechałem z ciekawości z nim na reklamacje i usłyszelismy - to nie żart! Podgłoś se pan radio to nie będzie słychac stukania.....to ci magicy....
 
 
Pietuchy
[Usunięty]

Wysłany: |24 Lut 2005|, 2005 23:19   Łopuszańska Wawa - Be . ABS CAR Instalatorów - ok, Krakow

To samo miałem w warsztacie na Łopuszańskiej

http://www.rajdy4x4.pl/wa...miasto=&rodzaj=

Polecił mi go znajomy. Znają się na rzeczy, cuda z blachy, fajne bryki. Generalnie dużo się dzieje. Jak się okazało - za dużo, nie moja skala.
Najpierw pierwsza wymiana płynów, drążków, tarcze przód, klocki przód, rura wydechowa ((jak się okazało - malowana). Skasowali mnie za to na 2100 zł. Kurwa.
Głupi byłem. Pierwsze auto, pierwszy warsztat. Teraz widzę, że mogłem to mieć za 900 zł.
Drugi raz będzie, jak kupię Hummera i potrzebny będzie przegląd.

Drugi warsztat namierzyłem przez net i znajomych. Tym razem w Krakowie. Często tam jeżdżę - skorzystałem. Wymiana koników (czy jakoś tam), "szklanek" (też nie wiem o co chodzi), uszczelki pod głowicą, popychacze, olej, napinacz + ramię i co tam (podobno standard po około 180 000km) - 1800 zł. Jestem z nich zadowolony. Tylko daleko (z Wawy). Polecam - okolice Błoń (Błoni?). Specjalizują się w Fordach. Na miejscu sklep, serwis, geometria.

Teraz eksperymentuję z ABS CAR - Instalatorów, W-wa. Wymieniłem sprzęgło - 700 zł.
A w przyszłym tygodniu olej, jakiś docisk sprzęgła, przegląd.

Pozdrawiam,
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |24 Lut 2005|, 2005 23:34   

Ten o którym mówisz w Krakowie to na Piastowskiej - godny polecenia zakład - solidnie, dobrze, fachowo i nie zdzierają.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Pietuchy
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 00:09   

tak, Piastowska.
Wrócę tam, jak uzbieram kasę na LPG.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 00:16   

Jest jeszcze jeden też warty polecenia ale to nie ten temat :) napisałem o nim zdaje się w polecanych warsztatach :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 00:44   

Pietuchy!

napisałeś:
"Teraz eksperymentuję z ABS CAR - Instalatorów, W-wa. Wymieniłem sprzęgło - 700 zł.

A w przyszłym tygodniu olej, jakiś docisk sprzęgła, przegląd"

A powiedzieli Ci ile policzą za docisk sprzęgła i jego wymianę ,czy to masz do tamtej usługi ?bo wymiana sprzęgła i docisku to jedna robota,Ty się dobrze dopytaj bo chyba Cię kroją.
700 zł za samo sprzęgło bez docisku i łożyska to skandal.

Vik miał ostatnio komplet Motocrafta chyba za 400 zł a i tak jeździsz do Krakowa.

Ty się dobrze popytaj zamiast eksperymentować,bo to chyba oni eksperymentują z Tobą.
 
 
Pietuchy
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 01:04   

Po wymianie sprzęgła zaczęły się kłopoty z wrzucaniem biegów (opory, zgrzyty, na docisk). Czasem bieg spadał. Generalnie łapał (jak to określił fachowiec) "pod koniec sprzęgła". Tłumaczył mi, że teraz jest nowe sprzęgło, tarcza czy co tam i że jakieś szczotki nie łapią i trzeba je wymienić. Cena około 160 zł (o ile pamniętam).
I tak muszę jechać na przegląd bo mi olej zniknął, silnik gaśnie - dowiem się na miejscu. Dzięki za ostrzeżenie.
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 01:33   

Człowieku wstrzymaj się ! ONI JUŻ CIĘ KROJĄ

Zmień warsztat.

" Fachowiec " powinien Ci wymienić ten docisk razem zesprzęgłem za jedną robotą.
Źle wycentrawał tarczę i z tąd kłopoty,przy nowej tarczy nie powinno bieg żle wchodzić chyba że poszedł docisk ale to on powinien widzieć i to jego sprawa.Po takiej wymianie powinna być próba i to nie jedna.
Co on jest głupi czy głupiego szuka.

Niech to robi jako naprawę pogwarancyjną,wie że spieprzył robotę i jeszcze Ty masz mu zapłacić.
Jak jest dobre sprzęgło to powinno chwytać przy podłodze / tam jest samoregulator i nic nie pocyganisz.
W najgorszym wypadku mogło dojść do uszk.synchronizatorów w skrzyni/ oczywiście ja mam na myśli przez cały czas skrzynię machaniczną a nie automat /

Widzę że nie śpisz - poszukaj w wyszukiwarce postów na temat : sprzęgła ,tarczy, będziesz wiedział chociaż czym to się je....

Zmienia warsztat bo jak on ci zrobi przegląd wozu tak jak sprzęgło to już Ci współczuję.

Wstrzymaj się z tym przeglądem !!!!!!!

Niech się wypowiedzą inni albo napisz nowy temat.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 08:34   

Kolejny warsztat LPG Częstochowa ul Kisielewskiego 56.
Jak kolesiowi auto gasło to magik go zje..ał że nie wolno wurzucać na luz w czasie jazdy, że jeździ nieprzepisowo itp. Szkoda słów.
 
 
Pietuchy
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 08:40   

a co to są te "szczotki" w sprzęgle? Czy rzeczywiście wymiana sprzęgła może mieć wpływ na to czy "łapią" czy nie?
Czy to taki tekst dla laików, coś w stylu wiadro kilwateru albo przerwa na przerywaczu?
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 08:59   

Jakie szczotki, tam nic takiego nie ma - chyba że chodzi o słoneczko na docisku, ale zmieniając tarczę powinien to od razu zauważyć.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 09:29   

Dokładnie, goście jakąś partzantke robią, a później za robotę 2 razy drą. Beznadziejka
 
 
Pietuchy
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 13:12   

Dzwoniłem, rozmawiałem. Te "szczotki" - to są słoneczka / półksiężyce do naciągnięcia linki sprzęgła. 40 zł + 1,5 godz. pracy (60 zł/h) = 130 zł.
Klocki hamulcowe na tył są po 230 i 300 zł / kpl. Nie mają tańszych.
Olej 5Litrów 10W/40 Fordowski kosztuje 95 zł + 10 zł wymiana (w allegro ten sam olej jest po 60 zł).
Pozdrawiam ABS Car / Instalatorów. W Midas jest taniej...
 
 
Art
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lut 2005|, 2005 13:30   

ABS Car sprzedaje wylacznie czesci oryginalne Motorcraft, Midas niestety nie.
Ceny wielu czesci w ABS Car są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niz w ASO.

Nie wypowiadam sie na temat robocizny bo to osobna sprawa.

Midas przerabialem kilka razy, dobrzy sa na pewno przy Lanosach, Astrach, Polonezach i innych "wytłoczkach" typu kompakt 1.4, ale przy moim wielorybie troche sie pogubili.

Do Pietuchy: Jacek El polecał swojego czasu pana Marka z ul. Polskiej w Warszawie(poszukaj namiarow na forum). Pan Marek wymienial mi kolo pasowe walu korbowego (80 PLN) gdzie Midas zaczal rozmowe od 300 PLN ("wie Pan bo to by trzeba bylo chlodnice zdjąc, pasz przedni", itd.)

Pzdr,
Art
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group