$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Co może być z tym sterowaniem szyb ?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co może być z tym sterowaniem szyb ?
Autor Wiadomość
Enzo
[Usunięty]

  Wysłany: |19 Sty 2005|, 2005 12:15   Co może być z tym sterowaniem szyb ?

Cześć ! Od grudnia 2003 jestem szczęśliwym posiadaczem już drugiego ale tym razem nowego scorpio w moim gronie popularnie zwanym "świniarzem". Mniej więcej od czerwca-lipca 2004 przestało mi działać sterowanie odpowiedzialne w drzwiach kierowcy, które odpowiada za sterowanie wszystkimi szybami, ale każda z osobna przyciskami na drzwiach działa. Nie działa jedynie sterowanie i szyba w drzwiach kierowcy. Byłem z nim już u wielu elektryków i nic nawet u elektryka, który pracował w serwisie Forda , ale nawet on nic nie wskórał. Chciałbym by ktoś mądry mi na to pytanie odpowiedział i udzielił kilku wskazówek . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |19 Sty 2005|, 2005 12:31   

może masz zaśniedziałe styki?? rozbiesz włacznik spryskaj wd-40 i przeczyść po 3 minutach zykłym papierem, w starej budzie zdało egzamin... będzie potrzebna ci pęseta do czyszczenia papierem
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Sty 2005|, 2005 13:15   

to ja sie podepne pod temat.
u mnie jest inny problem, nie dziala opuszczanie przedniej szyby u kierowcy.
nie jest to wina przelacznika bo juz go podmienialem, a po drugie przy przelaczaniu w drzwiach slychac takie lekkie cykniecie.
raz mi sie to zdazylo i pomieszalem w kablach, ale niewiele to pomoglo(w sumie jedna kostka i dwa kable;D zlozylem do kupy i nagle zadzialoalo, szyba sie normalnie opuszczala podnosila, wszystko super. i nagle po 2 dniach znowu to samo.
rozebralem, pomieszalem, zlozylem.... nie dziala.

nacisne przycisk, slychac cykniecie i to wszysko.
ma ktos jakis pomysl co to moze byc. nieusmiecha mi sie demontowanie calego silniczka z drzwi. moze ktos mial taki problem i go rozwiazal.
ew jak by ktos napisal jak to ustrojstwo wymontowac z drzwi to powalcze z tym.

z gory wielkie dzieki za wszelkie porady
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Sty 2005|, 2005 14:40   

no obawialem sie ze czeka mnie wymontowanie silnika, w takim razie weekendowe grzebanie przy scorpio mnie czeka.
jak z montowaniem silnika, ze spasowaniem wszystkiego?
niebedzie problemu?? chodzi mi o to zebym czegos nie poprzesuwal i potem mi sie szyba nie bedzie otwierac czy cos takiego
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sty 2005|, 2005 21:08   

jezeli chodzi o mechanike to tam nie da sie nic zepsuc. gorzej z elektryka temu sobie tego nie zakladalem sam. ale jak tylko rozbierasz to pewnie jest tylko 1 wtyczka wiec spoko luz :D
pozdrawiam
maciek
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 00:23   

mechanika pasuje tylko w 1 sposob, nie ma co pomerdac, domontaz i omntaz jak opisal speedo, proscizna, uwazac zeby nie ptłuc szyby :) i zeby nei zsunela sie na dół :) po zdemontowaniu .

A co do autora wątku sprawdz styki wylacznika, jak nie to moze cos ze sterowaniem albo instalacja, nie napisales jaki masz rocznik auta,
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Enzo
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 10:11   

hmmm styki były poczyszczone i dalej lipa i nie wiem czy czasami nie poszedł modół który jest w dzwiach, odpowiedzialny on jest za sterowanie szybami i lustrami, ale nie mam drugiego tak zeby podpiac i sprawdzic a kupowac cos tak tylko zeby sprawdzic czy to, to nie ma sensu.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 18:30   

jaki modul? szyby to chyba tylko silnik, mechanizm, kable i przelacznik. ja tyle mam i dziala. przynajmniej tyle kupilem i xxxxx to montowal ale nie wiem nic o zadnym module. jak padl ci silnik to kup z allegro jest 1 na sprzedaz za 50 zl(kiedys widzialem)a ja odkupie od ciebie mechanizm bo to chyba byla prawa strona przod a taki wlasnie potrzebuje. silniki sa wszystkie chyba takie same. jak sie myle poprawcie
pozdrawiam
maciek
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |21 Sty 2005|, 2005 00:39   

A propos sterowania szybami - sprawdziłeś oczywiście tę przelotkę w drzwiach (gniazdo wielowtyk i króciutka wiązka łączaca drzwi z resztą autka)? Mnie się cuda działy z szybą kierowcy, tapicerke juz chciałem pruć a winne były niekontaktujące styki właśnie przy tym gnieździe
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Enzo
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sty 2005|, 2005 01:28   

(odp. dla mmmk) no to tak faktycznie jest to model przez was zwany "wielorybem" a w moim gronie jest on nazywany "świniarzem" i jest tam moduł sterujący tą zasraną elektryką a teraz (odp dla maup) wiesz robiłem to a raczej robił to gość który pracował w serwisie i nic dalej nie działają
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sty 2005|, 2005 14:23   

Speedo napisał/a:
a tak na marginesie to mam pare zestawow el. szyb do sprzedania (przednich tylko), zestawy z wylacznikami, same silniki z mechanizmami, okablowania z drzwi, do scorup 85-91


Czy to mogą być takie same jak do scorpio z 92 roku?
Za ile dwa komplety (mój sprzęt nie miał elektrycznych szyb.

Pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Sty 2005|, 2005 01:24   

mogą, mechanika chyab jets taka sama, inne sa wyłaczniki
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Tijs
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2005|, 2005 21:20   

a ja mam taki problem w scorpio ze mam szybki tylko z przodu i gdy chce otworzyc szybe od strony pasażera przelacznikiem w dzwiach od pasażera to nie moge a od kierowcy moge scorpio rok 1991
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Sty 2005|, 2005 16:43   

U mnie bywa tak że szyb au pasażera zjedzie ale do góry już nie jedzie - po długich bojach ustaliłem, że jeden z przełączników jest walnięty a wyłączniki się mostkują i jak jeden zwalony to i z konsoli kierowcy i z pasażera jest lipa - ale polecam tez sprawdzenie konektora na słupku - lubi zaśniedzieć z czasem i robi herezje.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
OLEK
[Usunięty]

Wysłany: |27 Sty 2005|, 2005 15:58   

Witam , miałem podobny problem. Pomogło rozebranie i przeczyszczenie styków włączników podnoszenia szyb. Rozbieraj ostrożnie - kruchy plastik włacznika. Powodzenia !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group