$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kolejna radosna niedziela w Scorpio
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna radosna niedziela w Scorpio
Autor Wiadomość
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |6 Cze 2004|, 2004 17:11   Kolejna radosna niedziela w Scorpio

Witam wszystkich !

Pojechalem sobie dzisiaj grzecznie skorpionem na gielde (okolo 15 km)....a wrocilem na smyczy.

Autko szlo bez specialnych problemow az tu nagle po zjechaniu z obwodnicy ( jazda ok 150km/h)
zaczely sie jaja ze sprzeglem (skrzynia automat) zaczal jakby slizgac i po chwili nie ciagnal ani troszku.
jako ze sie jakos dotoczylem do parkingu ( z pomoca wlasnych i ojca nóg) porzucilem skorpiona i poszedlem dzielnie na gielde w celu zakupienia kilku pierdółek i OLEJU DO AUTOMATU .....myslac ze to w tym problem. Po zalaniu 2 litrow oleju przelalo sie gora przez miarke, nie moglem sie dopatrzyc stanu wiec lalem do oporu :_))
Po wlaniu oleju zaczelo troszke szarpac po wrzuceniu D lub R ....jechal jakies 2-3 metry ale tesh slizgajac.
Ruszl od razu po zapaleniu silnika....jak po zapaleniu poczekalem kilkanascie sekund i dopiero wrzucalem bieg to nie dzialalo
Potem przestal reagowac zupelnie.....

No i wrocilem do domu na sznurku za Volviakiem kolegi.


Jezeli macie jakies pomysly to bardzo prosze o helpa

pzdr
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |6 Cze 2004|, 2004 19:59   

Tez mialem podobnie, calkowicie przestal ciagnac. U mnie przyczyna bylo zgubienie oleju ze skrzyni. Po dolaniu - ok. 4 litrow moglem jechac dalej, ale jak postal i ostygl nie mielem 4 i wstecznego (R). Po rozgrzaniu wszystko wracalo do normy. W warsztacie okazalo sie ze do wymiany byly dwie gumowe uszczelki odpowiadajace za cisnienie oleju na 4 i R, oraz trzy przepalone paski (ale te nie byly przyczyna; po prosu przy okazji okazalo sie ze byly zuzyte). Naprawa 2000 zl, czego Ci nie zycze.
 
 
flanker
[Usunięty]

Wysłany: |17 Cze 2004|, 2004 12:48   

Kup lepiej skrzynie bedzie taniej :) Ja wlasnie mam montowana... Najpierw padl wsteczny (kupilem juz takiego) potem wupluł 2 litry oleju i po dolewce nie dzialal juz 3 i 4...
Kupilem skrzynie od 2.9 i wlasnie mi wymieniaja... MAm nadzieje, ze z powodzeniem...

Zaplacilem za nia 650 zl.
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |17 Cze 2004|, 2004 23:15   

Wymiana filtra oleju za 90 zl + olej i problem z glowy ....
Jak odkrecilem miske ze skrzyni to mi wlosy na glowie stanely ile syfu bylo w srodku i we filtrze ....

pzdr
 
 
flanker
[Usunięty]

Wysłany: |18 Cze 2004|, 2004 13:23   

Ufff. moja Scorupka działa! Okazało się, że moja skrzynia to złom... Po wypluciu oleju zatarła się na amen, dlatego biegi 3 i 4 nie działały...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group