$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z silnikiem
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z silnikiem
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

  Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 14:14   Problem z silnikiem

Proszę o poradę - podpowiedź
Ostatnio temperatura w aucie podskoczyła mi na czerwone i okazało się że wyrzuciło mi płyn pojemnikiem wyrównawczym , myślałem żę to termostat więc wyjołom jego i zmieniłem korek w zbiorniczku wyrównawczym aby wykluczyć jedno i drugie (termostat i korek ) zalałem wodą - oczywiście po wystygnięciu silnika i przejechałem 30 km i znów mi nagle temperatura wskoczyła na czerwone i wyrzuciło wodę dodam że jeżdrzę na gazie od 6-misięcy silnik jest 2.0 DOHC 1994r Automat Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy spotkał się z czymś takim Wygląda to na głowicę lub uszczelkę pod głowicą ale dla czego jak jest zimny nie wyrzuca tylko jak jest mocno ciepły ?!
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 16:47   

Wiesz - zimna woda ma mniejszą objętośc i pary jeszcze nie ma - potem jak się zagrzeje to ciśnienie w układzie rośnie i wywala płyn przez korek.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 19:53   

Hmm dziwne, co to by musialo byc zeby az wywalało korkiem! mialem 2 razy awarie uszczelki i głowicy i nigdy tak nie było!! a wczesniej notowales jakies symptomy a wari uszczelki? MOze pompa wody stoi i poprostu sie zagotowuje płyn! nawet przy padzie uszczelki maloprawdopodobne by zagotowac wode! to jest mozliwe jak chodzi tylko na malym obiegu czyli jak nie otwiera termostat, albo jak pompa wody stoi. moze zatarłes pompe? sprobuj jeszcze wopgole wywalic termostat i tak pojezdzic zobaczysz co bedzie. Strasznie sie grzeje, przy padzie uszczelki tak raczej sie nie grzeje.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 15:26   

Dzięki musze sprawdzić, prawde mowiąc to piszczał mi pasek wcześniej, moze to pompa.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 15:37   

Witamy w krainie padniętych głowic. Miałem 2 przejściówki i w obydwuch robiłem głowiczki. Ten typ tak ma
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 17:24   

To chyba raczej przypadłość DOHC niż samej przejściówki - bo w sumie co ma buda do silnika nie :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 20:19   

Pekanie glowic spowodowane jest przegrzewaniem sie oraz jezeli ktos ma gaz to jazda na nim. Gaz spala sie w wyzszej temperaturze przez co przegrzewa sie glowica i peka.
Nie wiem czy DOHC maja chlodnice oleju na filtrze ale jezeli maja to znaczy ze jest za malo wydajna. Jezeli nie to radze jakas zalozyc.
Jak tylko zmienie sciere na scorpio i zagazuje to zaloze chlodniczke od mercedesa 124. ;)
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |13 Sty 2005|, 2005 08:01   

Struna całkowicie się z tobą zgadzam, po prostu pech tak chciał że z 3 dohc jakie miałem, w 2 robiłem głowicę.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |13 Sty 2005|, 2005 11:51   

Cytat:
ale dla czego jak jest zimny nie wyrzuca tylko jak jest mocno ciepły ?!

Niektore nieszczelnosci moga sie pojawiac pod wplywem temperatury, glowica zaczyna sie rozszerzac i tworzy sie nieszczelnosc pomimo tego ze w nizszych temperaturach jest OK. Jesli zrobisz przygazowke to wywala Ci plyn do zbiorniczka ?
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 16:04   

Całe szczęście okazało się że to tylko uszczelka pod głowicą :o ale mimo wszystko koszt naprawy :shock: :!: około 500zł
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 21:08   

to robota chyba gratis, bo uczciwa naprawa uszczelki jak chodzi o części to 500zł może być mało, ramię+napinacz oryginał kosztują 300zł, uszczelka koło 100zł, śruby głowicy 80zł, olej+filtr+płyn chłodzący, ....... dalej nie liczę...
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 21:58   

Mam takie pytanko po kiego grzyba napinacz oraz plyny??
Przeciez olej jak i plyn chlodniczy zlewasz do pojemnika a potem nalewasza spowrotem. Jak ktos ma za duzo kasy to niech odda mi a ja juz zrobie z tym uzytek. ;)
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sty 2005|, 2005 09:57   

Napinacz przy przekłądaniu głowicy zawsze leci już tak jest a plyn wyciekl, jeśli chodzi o koszty, ojciec ma szrot i ma dostęp do hurtowni.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 00:33   

VIK o jakim ramieniu mówisz? a co do kosztow prawda, 500 to taniocha, doliczyc trzeba jeszcze uszczelke pokrywy, i uszczelki kolektora dolotu i wydechu, planowanie glowicy... itp
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
liw
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 10:41   

VIK ma rację!! Zna się na rzeczy jak mało kto. Wystarczy przejglądnąć forum sierrafan i już wszystko jasne. http://www.wetcentrum.pl/sierra/forum/ zobaczcie kto jest moderatorem działu technicznego :D pozatym i dla scorpiofanów znajdzie się tam mnóstwo informacji. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group