$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ALARM PILNE
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ALARM PILNE
Autor Wiadomość
Ujek
[Usunięty]

  Wysłany: |9 Sty 2005|, 2005 19:22   ALARM PILNE

potrzebuje pilnej pomocy.jak ktos wie niech podpowie kazde slowo sie liczy.
1-gdzie zanlez kabel prawych kierunkow najepiej we wetrzu i dosyc latwo dostepny zeby byl
2-najprostrza jakas dziura zeby przebic sie z kablem do syreny
3-do jakich kabli i kolorow kabli podlaczyc sie z centralnym zamkiem i gdzie te kable sie znajduja(mam sterowanie 3 sekundowe w alarmie)
4-no to narazie wszystko ja juz muwilem prosze o dobre wskazowki z opisami dokladnego miejsca gdzie te 3 rzeczy sie moga znajdowac.z gory THX
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |9 Sty 2005|, 2005 19:47   

kabel kierunków to powinienes znalesc gdzies w wiazceidacej do kierownicy, albo do przekaznika kierunków, tez jest na kierownicy.

dziura no to masz pelno ich w grodzi, przchodzi masa kabli przez nie , maja specjalne gumowe przelotki, co za problem ( po stronie kierowcy) widac je z obu stron i od srodkai od zewnatrz


centralnego nie znam
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sty 2005|, 2005 20:59   

ja z tymi przekaznikami to tesz czytalem ale to do alarmow kaj sa 1 sekundowe a ja mam 3 sekundowy programowalny wiec zaprogramowalem jusz syrene mam na razie w srodku auta i lewe kierunki mi swieca :D ale lol musze sie do tego porzadnie zabrac
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 10:15   

Witam

Ujek czy podłączyłeś już ten alarm (jaki to) i czy centralny działa bez przekaźników?

Pozdrawiam
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 12:01   

mam alarm jakis profesjonalny w wbudowanym CALYM sterownikiem CENTRALNEGO KABLA NIE TYLKO Z WYJSCIAMI TYLKO OSOBNE ZASILANIE itp wszystko w to w jednej kostce mam jedna wielka wtyczke ktora do alarmu jest i z boku druga to do centralnego i zniej wylaza tesz do zasilania centralnego a alarm ma osobne .jeszcze nei podlaczalem centralnego bo musze miec te kable doslownie wiem gdzie do drzwi wchodza ale POTRZEBUJE KOLORY TYCH KABLI K TORY DO ZAMYKANIA A KTORY DO OTWIERANIA
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 13:16   

Speedo napisał:

Kable na slupku wychadzace
z drzwi kierowcy maja bodajze kolory bialy i brazowy, latwo sprawdzisz kontrolka lub miernikiem po kolei, otwierajac
i zamykajac centralny, otwierasz se drzwi, zamykasz rygiel na dwa razy ze niby zatrzasniete, rozbierasz slupek gdzie
idzie wiazka, dosiadasz sie z miernikiem lub kontrolka i wajhujesz ta wajha od zamykania/otwierania przy klamce
i sprawdzasz po kolei wszystkie kabelki na ktorych (+) sie pojawi przy zamykaniu/otwieraniu. Jak juz pisalem sprawdzaj
najpierw biale i brazowe .

Tyle udało misię znaleźć.

Pozdrawiam
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 15:33   

dzieki stary bardzo mi pomogles bo ja caly czas podlaczalem do bialego i zoltego i mi wywalalo bezpiecznik nr15.a gdzie jeszcze moge znalez kabel do lamek srodkowych bo jak podlaczylem bezposrednio do czujnika otwartych dzwi ten co do lampek to ino jak mi sie jedne dzrzwi otwarly to wylo gdzie szukac centralnego kabla do lampek z czujnikow przeciez musza gdzies sie laczyc.
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 16:18   

Ujek napisał/a:
gdzie jeszcze moge znalez kabel do lamek srodkowych bo jak podlaczylem bezposrednio do czujnika otwartych dzwi ten co do lampek to ino jak mi sie jedne dzrzwi otwarly to wylo gdzie szukac centralnego kabla do lampek z czujnikow przeciez musza gdzies sie laczyc.


Tez z tym kombinowalem, ostatecznie wzialem mase od otwartych drzwi od dzwonka wlaczonych swiatel ale tak czy inaczej musialem dolozyc po jednym czujniku dla bagaznika i maski i jeden osobno dla drzwi kierowcy (teraz mam 2) gdzie polaczylem wszytkie do kupy.

Wczesniej chcialem wziasc sygnal od komputera pokazujacego otwarte drzwi ale skapnalem sie ze on dziala tylko przy wlaczonym zaplonie.

Teraz ponadto wiem ze mam nie zamknieta maske bo swieci mi sie swiatelko w srodku :)

Jesli bedziesz potrzebowal pomocy z przekaznikami,to napisz - kumpel przyslal mi gdzies pare schematow odnosnie tego. Osobiscie nie mam alarmu polaczonego z centralnym, poniewaz uwazam ze tak czy inaczej utrudni to sprawe zlodziejowi.
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 17:31   

ale z tego co ja wiem to brzeczyk wlaczonych swiatel dziala tylko jak sa dzrzwi otwarte i pozycyjne wlaczone wiec to jak masz caly czas pozycje ??
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 18:07   

Ujek napisał/a:
ale z tego co ja wiem to brzeczyk wlaczonych swiatel dziala tylko jak sa dzrzwi otwarte i pozycyjne wlaczone wiec to jak masz caly czas pozycje ??


Rzecz jasna, ale masa od wlacznikow drzwiowych dolaczana jest calz czas.
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 18:45   

aha jak tak to respect :P ale jak podlaczyc sie do tego jakis kabel albno co ?? bo nei bede calej deski rozkrecal najlepiej napiszczie mi ktos jakis plan jak tam dojsc bez rozkrecanai deski i jaki kabel
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 19:45   

IBOL

Jesli bedziesz potrzebowal pomocy z przekaznikami,to napisz - kumpel przyslal mi gdzies pare schematow odnosnie tego.

Jestem na podobnym etapie co Ujek czy mógłbym prosić o te schematy. Najlepiej na gpiskorski@wp.pl

Pozdrawiam
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 20:49   

o jusz prawie prawie prawie prawie wszystko ale jeszcze do zrobienia tak
1-czujniki pod dzrzwi
2-centralny zamek
3-czujniki pod klape bagaznika(ew.maska)
4-czujnik wstrzasowy mam ale bede robic drugi mikrofalowy 2 strefowy(prealarm)
a tak to juz prawie wsyzstko
JAKBYSCIE UMIELI POMOC ALE TAK BARDZO PROSTO GDZIE TO MOZNA PODLACZYC TO
POMAGAJCIE DO PUNKTOW 1 i 3 bo to teraz najwazniejsze
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 08:18   

a fabrycznego alarmu nie masz? pozatym czujki sygnalizacji na desce dzialaja bez stacyjki, fabryczny alar m jest podlaczony pod nie chyba nie pod przelaczniki od lampek
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 12:15   

rafal jak mi napsizesz dokladnie gdzie to tam podlaczyc bo wiem gdzie jest ta kosc z alarmu fabrycznego to jestes bogiem.a jak ktos ma jakies schematy to slijcie na majla w-ujek@all.pl potrzebuje dzisiaj najlepiej do godziny 14 bo potem ida to robic
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group