$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z centralnym
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z centralnym
Autor Wiadomość
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 12:43   Problem z centralnym

Panowie mam taka sytuację. Nie mogę zamknąć pilotem samochodu, pilot jest dobrze zaprogramowany, jak siedze w samochodze i próbuje go zamknąc pilotem to słycze jedynie kliknięcie w centralce i tyle, siłowniki zamków nie działają.
Druga sprawa nie moge zamknąć drzwi kluczykiem od strony kierowcy, nie moge go w ogóle przekręcić, musze latać od strony pasażera, na zamku nic nie widać żeby ktoś próbował się do niego dobierać, przekręca się on tylko w strone otwierania.
Trzecia sprawa nie działa podwójne ryglowanie kluczykiem, przytrzymanie kluczyka przez 3s w pozycji zamknij nie powoduje nic.
Jak zamykam bądź otwieram drzwi od strony pasażera działają wszystkie siłowniki, te od strony kierowcy też.
Co to może być, bezpiecznik chyba odpada, akku też odpiołem na ponad 5min ale to nie popmogło, czyżby centralka padła. Pilota też przeprogramowałem, a nie uśmiecha mi sie rozbieranie drzwi bo sobie je cholrnie dobrze wytłumiłem. Co radzicie.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 16:04   

hmm poczekaj co mowiles... aa ze dzwi chesz rozebrac... albo ci sie zastał zamek ( mozliwe jak tylko uzywales pilota, albo cs sie pomerdalo. CO do alarmu to albo poadl caly albo wylaczniki- od strony pasazeradziała 2 ryglowanie?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 16:18   

jeśli chodzi o problem numer 2. to naprawa zamka pozostaje, zapadki czy coś są zużyte, naprawa w Bydgoszczy kosztowała 80 zeta. ewentulanie spróbuj przeamrować za pomocą wd-40 czy innego wynalazku, może pomóc, ale prawdopodobnie tylko doraźnie
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 16:59   

Spróbuje go dzisiaj na noc psiknąć czymś, ale dalej mnie męczy dlaczego wogóle nie reaguje na sygnał z pilota, od wewnątrz się normalnie zamyka i otwiera nic się nie dzieje, więc siłownik jest w porządku, spróbuje jeszcze odłączyć wiązke główną od drzwi i zobacze co się stanie.
Nic jutro będe miał troche czasu to po kolei bede patrzył, może jakaś ścieżka padła w module?
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 22:51   

Hehehe. Kocham Scorpio, moje samo się naprawia, prawie :lol:
Centralny działa już pilotem, niewiem dlaczego i to mnie najbardziej niepokoi, jeszcze jutro pobawie sie zamkiem bo narazie nie moge go wogóle przekręcić kluczykiem, może jednak ktoś gmerał przy nim?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |5 Sty 2005|, 2005 06:18   

niekoniecznie, ja w starym scorpio jak przez pare lat nie uzywalem zamka, (otwierany z pilota) to jak siadl akku to musiałem wchodzic przez bagaznik, bo zamka sienei dalo przekrecic :) w dzwiach :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |5 Sty 2005|, 2005 15:05   

Teraz wygląda to tak.
Wczoraj jak odłączyłem wiązke kabli od drzwi i się zacząłem kluczykiem bawić to zamek puścił. Ale... Moge teraz przekręcić już w prawo i w lewo ale nic się nie dzieje. Nie zamyka ani nie otwiera. zamykanie i otwieranie z pilota działa juz bez problemu. Podejrzewam że padła wkładka zamka, albo ktoś jej pomógł choć nie ma śladów. Przynajmniej przez te drzwi nikt nieproszony sie nie dostanie hehehe.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 16:36   

ja mam z centralnym zamkiem trochę inny problem, mianowicie jest tak: jak zamknę drzwi od wewnątrz [wciskając klamke] to siłownik zamykający klapke wlewu paliwa non stop zamyka i otwiera, dopiero jak zamknę samochód kluczykiem, a nieraz to dopiero za trzecim razem, to dopiero się wyłącza... ma ktoś na to jakiś pomysł
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 22:03   

Pewnie siłownik lekko zatarty i nie dobija do krańcówki - miałem tak kieyś w zamku od bagażnika, przeczyściłem, przesmarowałem i działa. A może i sam czujnik krańcowy nie styka i też tak będzie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 22:52   

a jak się do tego dobrać?? rozumiem, że rozebrac tapicere kufra, coś wyjąć.... a potem co czyścić i czym? wd-40?
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
Ostatnio zmieniony przez Marcin |10 Sty 2005|, 2005 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 01:06   

Jeżeli to stycznik krańcowy to wyczyść styki jakimś kontaktem, jeżeli trzpień elektromagnesu się zaciera to wyczyść go do czysta szmatką nasączoną WD-40 i powinno działać. Musisz dokładnie się przyjrzeć temu i zobaczyć który element powoduje problem.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group