$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - szybki demontarz glosnikow
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szybki demontarz glosnikow
Autor Wiadomość
DobryZiom
[Usunięty]

Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 13:23   szybki demontarz glosnikow

Mam pytanie jak najszybciej zdemontowac caly przedni plastki zeby dostac sie do tweeterow w celu wymiany na nowe zeby mozna spokojnie je zainstalowac oraz drugie pytanko czy jest tam dosc miejsca by umiescici tam zwrotnice bo montuje oczywiscie caly zestawik przednie glosniki tweetery i zwrotnice.Kolejny problem czy ma ktos albo montowal wieksze glosniki w przednich drzwiach niz 13 bo jest potrzeba zamontowac tam 16 zeby przyzwoicie gralo:p z gory dzieki yoo
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 14:58   

Hej
No to Cię pocieszę faktem iż trzeba zdemontować całą deskę rodzielczą i o ile do lewgo dostaniesz się poprzez zdemontowane zegary to do prawego nie ma szans bez demontażu deski.

Temat taki też żuciłem kiedyś bo u mnie się spalił właśnie lewy gwizdek :)

Co do miejsca jest tam sporo go więc zwrotnice zamontujesz
_________________
Ford Ranger Wildtrak 2020
Peugeot 508 2.0 Hybryd4
Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4
Mundek 99r. 2.5 V6 sedan
był
Pacifica 2006 3.5 V6 4x4
 
 
 
DobryZiom
[Usunięty]

Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 15:08   

no to rewelacja pocieszyles mnie:] a ma ktos taka szybka instrukcje jak to najszybciej i najprosciej zdemontowac? i jesze raz ponawiam kwestie glosnikow 16
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 15:19   

Hej

Górna część deski się sciąga w całości wymontuj zegary nawiewy do wnętrza samochodu i spokojnie zrzuć ją. Sama deska ma zaczepy przy szybie więc później jest trochę zabawy aby w nie trafić :)

Co do bocznych głośników to nie wiem ja w swoim tylko zrobiłem modernizację z tyłu i wszystko w sumie pięknie gra

Pozdrówka
_________________
Ford Ranger Wildtrak 2020
Peugeot 508 2.0 Hybryd4
Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4
Mundek 99r. 2.5 V6 sedan
był
Pacifica 2006 3.5 V6 4x4
 
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 16:53   

Tylko nie wiadomo z którego roku jest scorpio Zioma. Nie wiem do którego rocznika były deski dzielone. W moim cossim z 92 jest deska niedzielona :roll: . Ale w poprzednim z 89 była dzielona. Morze ktoś wie jak to jest z tymi deskami? W wielorybie też jest chyba niedzielona. Tak więc trzeba się sporo nagimnastykować (chyba) aby ją wyciągnąć. 8)
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
DobryZiom
[Usunięty]

Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 18:05   

pewnie ze wiadomo hehhehe z 91 roku:] sorki za niedopatrzenie
 
 
Edek
[Usunięty]

Wysłany: |29 Gru 2004|, 2004 03:51   

irek napisał/a:

Górna część deski się sciąga w całości wymontuj zegary nawiewy do wnętrza samochodu i spokojnie zrzuć ją. Sama deska ma zaczepy przy szybie więc później jest trochę zabawy aby w nie trafić :)


Aby zdjac deske nie trzeba wymontowywac zegarow, a cala operacja trwa mniej niz 5 minut.
1. Palcami zlapac i wyciagnac listwe od nawiewow (ta od kierownicy w strone pasazera)
2. Odkrecic 4 sruby mocujace plasikowe obramowanie zegarow.
3. Odkrecic chyba 10 srub mocujach deske.
4. Zdjac deske.

Teraz w kwesti instalacji glosnikow.
Mam zamontowane 16 u siebie, ale trzeba bylo wygluszac drzwi matami bitumicznymi, bo zamiast grania glosnikow graly blachy w drzwiach, mimo ze glosniki nie sa wcale ciezkie. Jesli tego nie masz zamiaru robic to lepiej kup sobie dobre 13.
Z montazem glosnikow mozna sobie poradzic stusujac piercienie z plyty MDF cena 19 zl za komplet http://www.powe.pl/panele.html
Etapy ktore trzeba wykonac to:
1. Nawiercic 4 otwory w pierscieniu i umocowac go do blachy.
2. Poszerzyc otwor w drzwiach, zeby glosnik wchodzac nie wadzil (glebokosc glosnika nie moze byc wieksza niz 65 mm bo zawadzi o okno).
3. Poszerzyc otwory w tapicerce zeby zamocowany pierscien przeszedl przez nie (nozykiem)
4. Trzeba bedzie przesunac polke w drzwiach na sam brzeg. (wkrecona na blachowkretach)
5. Wygluszyc matami drzwi.

PS. Jest tylko jedno miejsce na montaz pierscienia, w przeciwnym razie napewno wystapia niepotrzebne komplikacje. Pierwsza sruba mocujaca pierscien musi byc w miejscu w ktorym oryginalnie jest otwor do zamocowania polki. Majac poszerzony ten otwor wkrecic lekko srube, a nastepne 3 otwory robic w takich miejscach zeby pierscien dobrze przylegal do blachy (beda tylko trzy takie miejsca bo blacha jest tam mocno formowana wiec je znajdziesz). Zanim zaczniesz robic te dodatkowe otwory w drzwiach pierscien tak dopasuj zeby przy zamykaniu drzwi nie udezyl o pulpit deski rozdzielczej (obracaj pierscieniem majac juz go zamocowany do pierwszej sruby)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group