$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kontrolki... co powinno swiecic?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolki... co powinno swiecic?
Autor Wiadomość
swobi
[Usunięty]

Wysłany: |2 Gru 2004|, 2004 20:46   Kontrolki... co powinno swiecic?

Mam pytanie...Jakie kontrolki powinny swiecic po przekręceniu stacyjki..? obecnie świeca mi : ładowanie , cisnienie oleju , poduszki , ABS (ten świeci ciagle :-) ) ( grzanie świec żarowych ( ta gasnie tak jak powinna po chwili...) kontrolka recznego..oczywiscie jesli jest "zaciągnięty" po właczeniu awaryjnych ..taka mała "lawetka" ze strzałkami..po "zapłonie wszystkie gasną ( z wyjatkiem opisanego ABS)....czy jeszcze jakies kontrolki powinny sie palic po przekręceniu kluczyka ? A moze ma ktoś opis kontrolek na desce rozdzielczej?
Pytanie drugie...Czy FS z 95 r posiada funkcie kontroli przepalonych zarówek? Co z kontrola płynu w układzie chłodzenia? Czy tez jest kontrolka..?
pozdrawiam i z góry dziekuje za informacje...
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |2 Gru 2004|, 2004 22:54   

powinny sie zaświecic wszystkie jakie masz :)

od lewej są:
ABS, czujki klocków, ham ręczny/niski stan płynu, cisnienie oleju, alternator/ładowanie.

z drugiej od lewej.

żebraczka (rezerwa) czujnik płynu spryskiwaczy, czujnik płynu chłodzacego, tempomat, dlugie,

kurde ty masz wieloryba :) tam jest chyba cos inaczje :P
niech ktos podpowie.

Co do kontrolli zarowek, jak masz schemacik autka na zegarach i sygnalizacje otwartych dzwi, to przepalonych zarowek tez. Wyjkrec jedna i zobacz (np tylniąpozycje)

Co do czujki płynu chłodzacego, zajzyj do zbiorniczka, albo obejzyj gop dookola, czy ma czujke. ale chyba w wielorybie to byl juz standard.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: |3 Gru 2004|, 2004 00:20   

Cześć,
nie wiem jak w innych ale w moim wielorybie po załączeniu stacyjki zapalają się kontrolki:
1. po lewej stronie: układ TCS (kontrolka układu antypoślizgowego przy ruszaniu), niski stan płynu spryskiwaczy, niski stan płynu chłodzenia, ABS, poduszki, kontrolka ciśnienia oleju
2. po prawej: rezerwa, ładowanie akumulatora, kontrolki otwartych drzwi i bagażnika, kontrolki temp. zewnętrznej (pomarańczowa i czerwona śnieżynka)

Wiem, że w zależności od modelu ilość kontrolek może różnić się od siebie, np. w dieslu kontrolka świec żarowych, w kombi - układ poziomowania auta (chyba o to chodzi z tą lawetką).

Dokładniejsze opisy możesz znaleźć na http://www.fordscorpio.co.uk/handbook.htm - gdzie zamieszczone są skany angielskiej instrukcji użytkownika.

Co do kontrolek niskiego stanu płynu spryskiwaczy lub stanu płynu chłodzenia to wiem, że nie wszystkie modele były w nie wyposażone. Jeżeli masz kontrolki i zapalają się to sprawdź czy masz jeszcze odpowiednie czujniki w zbiornikach. Od płynu spryskiwaczy najłatwiej zobaczyć na kanale (czujnik znajduje od strony zderzak w dolnej części zbiornika), natomiast od płynu chłodzącego sprawdź czy pod zbiornik nie wchodzą kable do czujnika.
Jeżeli ABS ciągle Ci świeci to prawdopodobnie jest uszkodzenie w jego obwodzie i został on odłączony. Hamulce działają w "zwykłym" trybie tj. bez układu ABS.

Co do kontroli przepalonych żarówek to niestety ale jeszcze nie wiem. Wieloryba posiadam dopiero od miesiąca i ciągle jeszcze poznaję nowe rzeczy.
 
 
Jurand
[Usunięty]

Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 13:59   

Ta lawetka o której piszecie, to moim zdaniem jest kontrolka od kierunków przyczepy. W VW miałem tak, że po założeniu fabrycznego haka zaczeła mrugać razem z kierunkami, nawet jak nic się za furą nie ciągnęło.[/fade]
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 14:39   

Wieloryby nie maja kontroli przepalonych żarówek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group