$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wielkie zaskoczenie - co to było
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkie zaskoczenie - co to było
Autor Wiadomość
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 08:36   Wielkie zaskoczenie - co to było

Witajcie,
Dzisiaj jadąc do pracy mój scorpio zaskoczył mnie nową umiejętnością.
Podczas normalnej jazdy zapaliły mi się wszystkie kontrolki na tablicy zegarów po czym po krótkiej chwili (lub po naciśnięciu pedału hamulca, bo stało się to równocześnie) zgasły.
Co to kurde było? Bezpieczniki? Komputer? Miał ktoś z Was podobną sytuację?
Dodam że zdarzyło mi się to już drugi raz...

pozdrawiam
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 08:59   

Czy silnik w tym czasie kontynuował pracę? Wiem, że można to przeoczyć podczas hamowania, o ile wóz był na biegu, ale jeśli tak - to sprawdź klemy itd. Kiedyś, w Orionie, miałem pękniętą, o czym nie wiedziałem i parę razy w trasie wóz mi się "rozświetlał" wewnątrz w czasie jazdy. Ale ponieważ objawy wskazywały na zanik i powrót napięcia ("duszenie" się silnika, zapalające się kontrolki) skojarzyłem o co chodzi i usunąłem problem.
 
 
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 09:16   

Silnik wydaje mi się że pracował normalnie, bo czułbym jak hamuje.
Ja tylko nacisnąłem delikatnie hamulec. Sprawdze te klemy, może faktycznie cos jest z nimi nie tak.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 09:22   

Jeśli nie gasł to raczej nie to.
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 12:08   

Hej

Rok temu miałem to samo tylko raz ale tak że od razu zgasł - okazało się że podczas jazdy tak jakby nagle zaśniedziała klema i nie podała prądu, po oczyszczeniu do dziś spokój :)

Irek
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 00:10   

Witam
W moim też coś ostatnio zaczeło szwankować dokładnie mówiąc to zegary i podświetlenie a zaczeło się wszystko z piątku na sobote w nocy gdy leciałem w trase.
Jadę sobie autostradą i nagle moim oczą coś śmigneło mi na tablicy w ierwszy momęcie myślałem że może to złudzenie ale okazało się po paru kilometrach że znowu to samo i mianowicie wyglądało to tak jakbym wcisnął na dłuższą chwilke ten cyngiel od restartu kilometrów zegary poszły w dół po chwili podniosły się na maksa i wróciły do swojej pozycji a w tym samym czasie podświetlenie zaczeło świecić bardzo mocno prawie że raziło ale jeśli chodzi o wyświetlacze to nic się na nich nie zmieniło kilometry itp. zostały takie jak były inne podświetlenia takie jak szyb,klimy zegarka itp świeciły normalnie.
Zapomniałem dodać że wtrakcie tego zjawiska zgasły mi światła w samochodzie przód jak i tył i działały tylko kirónki a dodam że była 2 w nocy.
I dodam że silnik pracował cały czas.
I co to może być bo od tamtego czasu ta sytuacja występuje nie wiem jak podświetlenie bo akurat w nocy przez ostatnie dni nie jezdziłem.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 16:03   

To się nazywa skrzynka bezpieczników. W swoim 96 wieloryb też tak miałem.
 
 
KARLLL
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2004|, 2004 13:17   

Jak juz ktos wspomnial skrzynki bezpiecznikow. FS93r. Pod skrzynkami zbiera sie kupa wszelakiego smiecia, liscie itp. Trzymaja wilgoc i sa powodem sporego stresu. W mojej scorupce same zapalaly sie drogowe. Po rozebraniu i dokladnym wyczyszczeniu. Problem sie nie pojawil. Uwaga Jesli zabieracie sie za skrzynke ostroznie z rozbiorka. sciezki zrobione z blaszek miedzianych, poprzekladanych plastikiem. Jak sie rozsypie trudno poskladac. Jesli ktos rozebral kiedys programator z pralki wie w czym rzecz. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 00:47   

ee co wy, blaszki zdejmuje sie warstwami, a w kazdej warsteiw plastiku są sciezki na bnlaszki, zaglenbienia,. uklada sie jak klocki lego :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 11:33   

Rafał A.(antek) napisał/a:
ee co wy, blaszki zdejmuje sie warstwami, a w kazdej warsteiw plastiku są sciezki na bnlaszki, zaglenbienia,. uklada sie jak klocki lego :)

Dokładnie tak.
Mojej żonie bardzo się to spodobało teraz ciągle dopytuje się kiedy będę rozbierał skrzynkę :mrgreen:
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group