$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Zdejmowanie lusterek - ktos pytal
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdejmowanie lusterek - ktos pytal
Autor Wiadomość
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |25 Maj 2004|, 2004 04:30   Zdejmowanie lusterek - ktos pytal

Witam, ktos pytal o to jak zdiac lusterka. A wiec w modelach 85-94 wlusterku od dolu jest taka dziurka, w nia wkalda sie plaski srubokret, zaczepia o zabki takm w srodku i przesuwa w prawo lub w lewo. W srodko jast taki kolo - satzrask, ktore sie obraca i zwalnia tzrymanie. PO tym zabiegu odchodzi szkło z mocowaniem od mechanizmu regulacji. Smao szklo jest lepione na taka specjelna tasme do tego mocowania - ramki. PO zdieciu szkla dostep do reszty jest bezproblemowy. Aha nie zwalniaz sprezyny od lusterka, tej ptzymajacej w odpowiedniej pozycji, i powracajacej do niej po zlozenuiu lusterka, bo nie udalo mi jej sie po zdieciu zalozyc z powrotem :)
 
 
 
szamcio
[Usunięty]

Wysłany: |25 Maj 2004|, 2004 09:18   dzięki

Pytałem o to, bo daje się regulować tylko w 3 kierunkach, a odchylać od samochodu tylko ręcznie. Pewnie coś spadło lub urwało się po tym, jak w zimie pług odśnieżył ulice w ten sposób, że ,miałem całe zasypane auto (nieopatrznie zostawiłem przy ulicy!!!) i poprzestawiane listerko.Ale póki co da się z tym jeżdzić (jeden kierowca).Może kiedys się za to zabiorę, ale obawiam się nie popsuc dalej.może jak zdobęde namiar na inne lusterko?W każdym razie dzięki za podpowiedź
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Maj 2004|, 2004 00:10   

mechanizm jest prosty, jak nie dzial w 1 kierunku, nie plaszczyźnuie i slychac silniczek, to najprawdopodobniej pękl plastik, tak jets taka smieszna konstrukcja kołyskowa, i jak z 1 strony pęknie i nie tzryma to sie nie blokuje i wlasnie w 1 strone nie dziala, zwykle da sie pokleic. Generalnie nie stanowi to problemu mozna robic we wlasnym zakresie.
 
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |1 Kwi 2005|, 2005 13:39   

... a pozniej w Lodzi gina lusterka i wklady, bo chlopaki z FST musza gdzies potrenowac :lol:
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |1 Kwi 2005|, 2005 14:03   

Nie tylko w Łodzi ;)
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |1 Kwi 2005|, 2005 20:45   

mi jeszcze nie zajeb... ale raz było wyjęte lusterko z mocowania, no chyba, ze jakiś pijak się zachwiał i przywaliłw lusterko
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group