$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Porażka totalna
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porażka totalna
Autor Wiadomość
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Paź 2006|, 2006 21:55   

Rafał A.(antek) napisał/a:
i jezdze

Jednym, i to takim, że wstydzę się powiedzieć :))
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Paź 2006|, 2006 22:01   

no wole niez ty tramwajem :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Paź 2006|, 2006 00:02   

Adam_2000 napisał/a:
Jednym, i to takim, że wstydzę się powiedzieć :))
i jaki psakudny kolor :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
blasta
[Usunięty]

Wysłany: |22 Paź 2006|, 2006 00:28   

pewnie rozowe uno :one:
 
 
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |22 Paź 2006|, 2006 12:43   

Adam_2000 napisał/a:
Jednym, i to takim,

A ja akurat jeżdżę tym piękniejszym z moich dwóch :) I znowu co dwa dni na tanksztele :(
 
 
stempel1984
[Usunięty]

Wysłany: |22 Paź 2006|, 2006 16:22   

Waldi_L_N napisał/a:
ale jaka przewaga?

Po prostu wydaje mi sie, ze jak pod katem osiagow sie zbliza do benzynowki ( a moment kreci juz lepszy ), pali mniej, a silniki pracuja coraz ciszej, to o czyms swiadczy :P Ale i tak nie chce ropniaka, a beni juz nie zagazuje :evil:
 
 
Tomala
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2006|, 2006 02:00   

Za 600 dostaniesz silnik bez problemu, tyle, że nie badź w gorącej wodzie kąpany, bo troszkę trzeba tego poszukać, ale trafić można.
Sam kupilem ostatnio jednostke, co prawda 2.0 w benzynie, ale rozpietość cenowa byla od 2000 do 1200 a ja i tak kupilem za 600 - tyle, że sie przejechalem do Kostrzynia.
Bedzie dobrze, a rdzą sie nie przejmuj.

pozdro.
 
 
Burza
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2006|, 2006 17:04   

Dziękus wielki podnosicie na duchu :D
Już szukam jakis czas i tak jednego trupa 2.3 znalazłem a teraz coś 2.5 ma być za małą kaskę.
Tamtego 2.3D ze sierry napisałem że trupa bo bez sprawdzenia był niby super a po sprawdzeniu przedmuch na dwóch cylindrach ale jaki ehh.
Napełniłem układ wodny w silniku leżącym ot tak na ziemi pozatykałem otwory wodne i przez otwory świec żarowych sprężarką ciśnienie 8atm i wszystko jasne w jakim to stanie jest. Polecam metode (tylko wałek rozrządu trza poluzowac co by sie zawory pozamykały i uwaga na wał korbowy bo się kręci co by się nie wkręcić he he)

Ps.gość jak zobaczył co chcemy zrobić to oczy wywalił a potem mu było głupio bo mówił że silnik chodził do końca i bardzo dobry i w ogóle super...złodziej kurwa i oszust..potem się przyznał co i jak z tym silnikiem było...
 
 
Tomala
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2006|, 2006 20:41   

Bo to takie złodzieje są i krętacze, ale ku pocieszeniu opowiem Ci moją historię.

Kupiłem kiedyś scorpio 91.
Ale zaczął dzwonić rozrząd, to zainwestowałem i wymieniłem.
I potem wszystko było wporządku przez dłuższy czas.
W zeszłym roku pożyczylem skorupe kolegom, którzy chcieli przytargać jakąś astrę na lawecie z niemiec, ale pojechali i na autobanie ktoś im zajechal drogę i laweta ich wyprzedzila. Poobijali mi tą skorupę z każdej stronu o barierki - każde drzwi , każdy blotnik, lampy, zderzaki - wszystko co tylko można było.
Ale, że to mechanicy byli to mo ją moment wyklepali , pokupowali co trzeba i polakierowali - tym samym mam teraz elegancki nowy lakierek - czarną perełkę.
Pojeździlem potem trochę - i padła uszczelka pod głowicą. - To się pierdzieliłem 2 dni, zeby wymienić - wydałem kupe kasy a po wymianie okazało się, że efekt mam ten sam.
To już wg mnie głowica - albo pęknięta jest, albo ten co szlifował poprostu źle to zrobił, bo woda lała się do 3go cylindra. - To zresztą w jeździe nie przeszkadzało, ale trzeba bylo co rano sprawdzać poziom wody i jak za mało to dolewać i takie tam.
To kupiłem nowy silnik, ale jeszcze na starym pojechalem do Kostrzynia - 700 km - w dwie strony.
Zapakowalem nowy motor na tylne siedzenie - dojechalem do Gdańska, a w międzyczasie stary się naprawił.
Myślalem, że cholery dostane.
Całe szczęscie, że padł ponownie po dwoch tygodniach.
To się zabralem ktorejś pięknej niedzieli i wymienilem silniczki.
Przy okazji zmieniłem całe zawieszonko - gumy na stabilizatorze i 1 koncowkę, wszystkie tarcze, klocki i olej.

Lata teraz miod malina.
Władowalem ostatnio ze 2,5 tysiaka w samochod za 1000 zł , ale watro , bo one maja znaczenie sentymentalne większe niż materialną wartość.
W kazdym razie robilem to u kumpla na warsztacie i jak odwozil m focusa po obwodowej 3 miasta to troszkę zrobiliśmy wyścigi to chlop raczej startu nie mial. Wymiękł przy v max focusa 205km/h a skorupka moja to śmiga tyle na gazie a jak na benzynkę przełacze to sie zaczyna dopiero rozmowa.
Skorupą to bede do konca życia jeździl i mi nikt nie powie, że nie warto bo wiem, że warto.
Ostatnio zmieniony przez Tomala |29 Paź 2006|, 2006 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |30 Paź 2006|, 2006 06:54   

Tomala napisał/a:

Pojeździlem potem trochę - i padła uszczelka pod głowicą. - To się pierdzieliłem 2 dni, zeby wymienić - wydałem kupe kasy a po wymianie okazało się, że efekt mam ten sam.
To już wg mnie głowica - albo pęknięta jest, albo ten co szlifował poprostu źle to zrobił, bo woda lała się do 3go cylindra. - To zresztą w jeździe nie przeszkadzało, ale trzeba bylo co rano sprawdzać poziom wody i jak za mało to dolewać i takie tam.

Ciekawy mechanik, który nie dal glowicy do sprawdzenia, albo pęknięć nie widział, bo przeważniewidac gołym okiem.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Tomala
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2006|, 2006 10:33   

Tego nie widać. Jeśli była pęknięta to w taki sposób, że dopiero pod wpływem temperatury następowała nieszczelność. Są tzw mikropeknięcia. Na zimnym było super.
Do sprawdzenia nie dałem - to fakt, bo byłem pewien, że to uszczelka.
Tą głowice to tu widzisz u mnie na zdjeciu.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |30 Paź 2006|, 2006 11:25   

Tomala napisał/a:
Całe szczęscie, że padł ponownie po dwoch tygodniach.
fajny tekst :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |30 Paź 2006|, 2006 14:13   

Tomala napisał/a:
Tego nie widać. Jeśli była pęknięta to w taki sposób, że dopiero pod wpływem temperatury następowała nieszczelność. Są tzw mikropeknięcia. Na zimnym było super.
Do sprawdzenia nie dałem - to fakt, bo byłem pewien, że to uszczelka.
Tą głowice to tu widzisz u mnie na zdjeciu.

właśnie po tosię daje do sprawdzenia, zeby być pewnym :)
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
pawelzap
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2006|, 2006 12:53   Re: Porażka totalna

jeśłi temat jesze aktualny to zapytaj się KOREK-a miał rozbitego 2,5D może silniczek mu leży. Pozdrawiam Pawelzap
 
 
Burza
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lis 2006|, 2006 15:04   

Nabyłem drugi motor za małą kasę,głowica,panewki,spoko jest nadzieja że będzie grało wrzutka juz niedługo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group