$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z 2.0 DOHC
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z 2.0 DOHC
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

  Wysłany: |19 Lis 2004|, 2004 14:28   Problem z 2.0 DOHC

Mam problem z wolnymi obrotami w swoim bolidzie, mianowicie na bęzynie na P i N ( ASB ) obroty falują między 1500 - 1800, a na 1 2 3 D i R mam 900.
Na gazie mam obroty na pozycjach P i N ok 1700, a na 1 2 3 D i R mam dobre 950 czyli może być, na bęzynie jest prawie tak samo poza tym falowaniem. Faluje tylko na bęzynie.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |19 Lis 2004|, 2004 15:42   

z tego co napisales wynika ze masz za duze obroty w pozycji p i n powinny byc w zakresie 900 a po zdlawieniu biegiem nieznacznie spadac w momencie nagrzewania silnika moga wyskoczyc na 1000 proponuje dokladnie sprawdzic czy nie ma jakiegos lewego powietrza w dolocie i dzialanie zaworu biegu jalowego jezeli funkcjonuje prawidlowo a obroty dalej beda wysokie zostaje jeszcze sruba regulacji kanalu obejsciowego powietrza w przepustnicy ,nie mylic ze sruba zderzaka przepustnicy przy okazji sprawdz jak dziala potencjometr przepustnicy czesto on zawodzi i silnik nie moze zejsc z obrotow
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lis 2004|, 2004 16:59   

Niestety, sprawdziłem to wszystko i nic :(
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lis 2004|, 2004 18:28   

no to na biegu jalowym sciskaj powoli waz gumowy doprowadzajacy powietrze z zaworu wolnych obrotow do przepustnicy jesli silnik bedzie reagowal na to zmiana obrotow to trzeba wyczyscic albo wymienic zawor wolnych obrotow jesli calkowicie zamkniesz przeplyw powietrza w tym wezu a nic sie nie zmieni to znaczy ze silnik pobiera powietrze z lewego zrodla
 
 
tomas
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 15:59   

sonda lambda:)
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 19:09   

po pierwsze nie rób na pałę jak koledzy radzą. na początek wprowadź kompa w tryb serwisowy i naucz go od nowa.
procedura:
- zworkę w złącze diagnostyczne i diodkę lub mierniczek wskazókowy.
- silnik musi być rozgrzany
- włącz zapłon odczekaj 3 s i odpal silnik
- po kodzie 50 komp. dwa razy zrobi zwyżkę obrotów silnika i wyrzuci kod 10
- musisz wykręcić go wtedy (szybko) pow 4000obr
- następnie wywali ci błędy (dwa razy powtórzy) i wyswietli kod 60
- po kodzie 60 spadną obroty do ok 500 i wtedy dopiero możesz ustawić bazowe wolne obroty śrubką regulacyjną na obejściu przepustnicy na 500
- kręcisz raz kierą od maxa do maxa i zostawiasz go na 10min na wolnych obrotach by komp się douczył
- jak skończy wywali ci kod 70 i ewentualne błedy jakie znalazł
-gasisz, uruchamiasz na 3 min na wolnych, gasisz i hula jak ta lala (jak nie było błedów)

Zapamiętaj obrotów nie ustawisz normalnie bo komp tym steruje (i wszelkie regulacje po za tym trybem tylko mogą ci pogorszyć) i nie słuchaj głupich rad!

Często efekt zostawania dużych obrotów na wolnych bez obciążenia (1,2,3,D) powoduje instalka LPG.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2004|, 2004 20:53   

bardzo fajnie to wyjasniles ale
1-gdy zawor powietrza dodatkowego nie dziala prawidlowo to cala ta procedura jest tylko
strata czasu
2obroty mozna rowniez zmieniac w malym zakresie sruba kanalu obejsciowego przepustnicy zgodnie z zaleceniami w dokumentacji forda rzadko sie to stosuje ale czasem w roznych stanach zuzycia silnika nie ma innej alternatywy
3-na tym forum udzielamy sobie rad i90% z nich przynosi efekt wiec nie sa glupie jak napisales nikt nikogo nie zmusza do eksperymentow przeciez mozna pojechac do serwisu i nie lamac sobie glowy
bez obrazy kazdy uczy sie cale zycie a dobrze wiesz ze teoria czasem nie idzie w parze z praktyka wolne obroty to temat rzeka o czym swiadcza posty na forum elektroniki samochodowej www.obd2.glt.pl zapraszam zainteresowanych
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 10:37   

Sorki, ale musz spytać - po co to kręcenie kierownicą od maxa do maxa?? :) Może trzeba nacisnąc klakson jeszcze dwa razy i poklepać skorupe po klapie? ;) (żaruje oczywiście :) - moje pytanie jest jak najbardziej poważne).

Pozdrawiam
Szuler
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 14:22   

kurde Fructon (NIE OBRAŹ SIĘ) ALE OD ROBIENIA NA PAŁĘ PÓŹNIEJ INNI MAJĄ DZIĘKI TEMU ROBOTĘ. PO TO JEST TRYB SERWISOWY ŻEBY ZROBIĆ TO JAK BOZIA PRZYKAZAŁA. PO DRUGIE KONTROLA ZAWORU PRZEZ KOMPA W MOMENCIE WŁĄCZENIA ZAWORU POLEGA NA SPRAWDZENIU CZY CEWKA MA PRZEJŚCIE. W TRYBIE SERWISOWYM KOMP ROBIĄC ZWYŻKĘ OBROTÓW STERUJE WŁAŚNIE WYŻEJ WSPOMNIANYM ZAWOREM I JEŚLI ODPOWIEDŹ JEST NIEWŁAŚCIWA WYRZUCA KONKRETNY BŁĄD. BARDZO MNIE ŚMIESZY CZEPIANIE SIĘ ZAWORÓW, ICH KONSTRUKCJA JEST TAK DEBILNIE PROSTA ŻE NIE MA CO SIĘ PSUĆ (CHYBA ŻE CEWA SIĘ ZJARA) SAM ZAWÓR WYSTARCZY WYCZYŚCIĆ I PRZEDMUCHAĆ SPRĘŻONYM POWIETRZEM, A OD TOPIENIA W PŁYNACH TO DOPIERO SIĘ PIEPRZĄ , NIEKTÓRZY JESZCZE wd-40 TRAKTUJĄ , OBLEPIA SIĘ KURZEM I ZACIERA.
JEŚLI CHODZI OKRĘCENIE KIERĄ TO MA TO NA CELU WYMUSZENIE OBCIĄŻENIA NA SILNIKU (CHYBA LOGICZNE)
REASUMUJĄC JAK NIE CHCECIE RAD TO NIE BĘDĘ SIĘ WYSILAŁ, PRZEDSTAWIŁEM PROSTY SPOSÓB NA WIELE PROBLEMÓW Z DOHC-EM KTÓRY ROBI SIĘ DOMOWYM SPOSOBEM BEZ KOSZTÓW, ALE MOŻE KTYOŚ WOLI WYMIENIĆ PÓŁ SILNIKA ...TO TEŻ SPOSÓB.
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 14:23   

ERRATA:
WŁĄCZENIA ZAWORU=WŁĄCZENIA ZAPŁONU
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 14:59   

tomas napisał/a:
sonda lambda:)

Nówka - wymieniłem
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 15:08   

WTOM nie obrażaj się :wink: myślę że każdy ma troche racji, ciężko sprawdzić co jest uszkodzone, jeśli sie nie widzi samochodu. Jeszcze musze sprawdzić uszczelkę między filtrami zdaje mi się że gazownik mi ją zgubił, ale nie jestem pewien, jak nie to to oddam go do serwisu ponieważ nie mam możliwości podłączenia samochodu do komputera :? .
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 15:11   

W każdym razie dzięki za pomoc :wink:
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 15:57   

przecież nie mówię o serwisie. dioda świecąca + rezystor anodą do + aku, drugim końcem do górnego pinu w złączu, zworkę na pozostałe piny i robisz diagnozę......
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 16:24   

Jestem początkujący w tej dziedzinie, w które złącze mam się podpiąć, gdzie ono się znajduje ???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group