$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szarpie na benzynie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szarpie na benzynie
Autor Wiadomość
SKonrad
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 18:47   Szarpie na benzynie

Witam. Może ktoś mi podpowie co może być przyczyną szarpania na benzynie. Może od początku.. Scorupka 2.0 DOHC '94 (nie wieloryb).. przebieg ok 195000, zagazowana w ubiegły piątek. Instalacja II generacji (BRC Blitz) montowana w jednym z lepszych warsztatów w Tarnowie (Czakram). Przed zagazowaniem żadnych problemów - zaczęły się dopiero niedawno.. Po zagazowaniu wymiana filtra powietrza - świeczki i przewody w najbliższym czasie zamierzam zmienić. Wczoraj wymieniłem olej: z czarnego niewiadomej jakości i pochodzenia na mobil półsyntetyk (zdejmowałem pokrywę zaworów - żadnych osadów i nagarów więc stwierdziłem że co najmniej półsyntetyk). No i od wczoraj zaczeły sie problemy z benzynką.. odpala bez najmniejszego kłopotu ale obroty falują: 600-1200, pozatym autko sie dusi jak wciskam pedał gazu.. tak jakby chciał ale go coś trzymało.. po przegazowaniu i przełączeniu na gaz wszystko wraca do normy - obroty stabilne, dynamika i wogóle bez zastrzerzeń.. Gdzie szukac przyczyny? :?
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 19:45   

posprawdzaj wszystkie polaczenia na kolektorze ssacym czesto gazownicy cos zsuna przy okazji wezyk do map sensora wyglada na to ze ma jakies lewe powietrze i nie moze sie ustabilizowac nie mysl ze jak instalacje zakladal czakram to jest to szczyt precyzji nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy poprawia sie bledy po niechlujnym montazu pozdrowienia
 
 
Marcin Kiraga
[Usunięty]

  Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 20:07   

Witam !
Po założeniu instalacji gazowej miałem podobne objawy.Na benzynie obroty skakały jak głupie i potrafił nawet zgasnąć. Ku mojemu zdziwieniu mojemu Scorpiakowi przeszło po tym jak go przegoniłem na autostradzie w Niemczech ( 180km/h ) i nic nie grzebałem pod maską.
Nie wiem tak do końca czy własnie TO BYŁO TO.
Pozdrawiam !
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 20:35   

mam dokładnie to samo na niskich obrotach jedyny chyba sposób to pogodzić się z tym
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 20:57   

witam
mialem to samo ale okazalo sie ze lewe powietrze bylo jak sie jezdzi na gazie to nie ma roznicy ale benzyna nie dziala takze szukaj przedmuchow moze mieszacze sa zle uszczelnione... poszukaj a znajdziesz
pozdrawiam
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 16:32   

standard, barany się nie znają. prawdopodobnie pogięli ci blaszkę oporową przepustnicy by nieco ją uchylić. przywróć tak jak była wprowadź auto w tryb serwisowy i naucz od nowa kompa. będzie ok!
jak niewiesz jak, to ci odpiszę!
 
 
SKonrad
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 22:48   

niestety ostatnio nie miałem czasu się tym zająć (chłodnica mi cieknie), ale chętnie skorzystam z wszelkich rad.. podsumuję wszystkie i zacznę grzebać.. WTOM - proszę o wskazówki :wink:
 
 
rjvg
[Usunięty]

Wysłany: |24 Lis 2004|, 2004 00:42   

a moze to silnik krokowy jest brudny. u mnie ( wieloryb 2.0 16v) potrafil nawet zgasnac na gazie na swiatlach , silniczek oczyszczony i teraz nie gasnie ale obroty i na gazie i na benzynie sie wachaja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group