$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czy ten przepływomierz jest potrzebny? :)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ten przepływomierz jest potrzebny? :)
Autor Wiadomość
Nailee
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lis 2004|, 2004 11:51   Czy ten przepływomierz jest potrzebny? :)

Ostatnio w moim Fordzie nastąpiło gazowe "parsknięcie" i wywaliło mi przepływomierz. Szukam nowego i tak sobie myślę... czy on jest w ogóle potrzebny?
W niektórych modelach z tym samym silnikiem nie ma go fabrycznie, widziałem też zdjęcia tuningowanych Scorpionów, w których nie ma przepływomierza, tylko np. filtr stożkowy.

No i pytanie - po co to, czy bez tego silnik pójdzie i czy nie jest dobrym pomysłem wywalenie tego ustrojstwa i włożenie filtrów stożkowych?
Dodam, że mam instalację gazową - może to ona potrzebuje przepływomierza?

Za wszelkie rady z góry dziękuję :)
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lis 2004|, 2004 16:40   

jezeli chcesz swoje auto uzywac na benzynie to przeplywka jest potrzebna,na podstawie informacji o ilosci zasysanego powietrza komp dobiera parametry czasu wtrysku itp.wiec jest to potrzebne do prawidlowej pracy silnika w calym zakresie obrotow jezeli tak jak napisales w niektorych modelach go nie ma to jego role spelnia inne urzadzenie np map sensor
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lis 2004|, 2004 22:28   

Witam
przeplywomierze sa potrzebne na benzynce, a na gzie nie bardzo, ale bez byny w zimie nie dasz rady jezdzic... a te fury co nie maja przeplywomierzy maja sondy lambda ktore spelniaja podobna funkcje ale z tego co wiem nie da sie tego zamienic wiec poszukaj gdzies przeplywomierza i nie daj za niego wiecej jak 150zyla bo to absolutny max
pozdrawiam
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |14 Lis 2004|, 2004 14:51   

Jeśli uszkodzenie polega tylko na zerwaniu klapki, to można się pobawić (powiercić, pogwintować, uszczelnić, skręcić) i zreperować. Miałem tak w jednym przepływomierzu w 2.4 efi.
 
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 00:40   

Witam
ja tam nie bawilem sie jak mi wywalilo przeplywimierz z zadnym gwintowaniem.. cala elektronika tego ustrojsta mi dziala i ta przegroda sie rusza wiec klapke zakladam i ja uszczelniam silikonem badz klejem na goraco i zakladam cos zeby w razie wybuchu mi sie nie zgubila np. jakas opaska luzno dokrecona czy nawet gumka i jak mam eksplozje to tylko mi pokrywke odrywa (na gazie dalej chodzi bez problemu tylko benzyny nie mam) wiec zakladam jako tako i jade dalej a w dumu uszczelniam od nowa moja zapora antywybuchowa w postaci takiej ruchowmej tylko w jedna strone klapki nie dizala absolutnie a to bezblednie takz ejak masz elektronike i przegrode w pozo to polecam takie rozwazanie tylko musi byc dokladnie uszczelniona pokrywka bo inaczej byna bedzie nierowno chodizla przez lewe powietrze
pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group