$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - zmiana z letnich na zimówki
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana z letnich na zimówki
Autor Wiadomość
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 19:49   zmiana z letnich na zimówki

Panowie ! Powiedzcie jaki wymiar opon powinienem zastosować zmieniając z letnich na zimowe letnie miałem 195x65r15 a zimówki chcę założyć 14cali, i co sądzicie o bieźnikowanych zimówkach ?
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 20:26   

185\70\14 bieznikowane opony to temat rzeka ja osobiscie z racji dosc szybkiej jazdy nie korzystam z zadnych uzywek i bieznikowanych opon ale to sprawa wylacznie kazdego wlasciciela no i zasobow finansowych wiec ciezko komus doradzac
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 20:52   

Witam
Nie kombinuj z bieżnikowanymi szkoda szmalu lepiej poszukać jakiś w dobrym stanie niż ma się okażać że w pewnym momęcie odjedzie ci bieżnik, w swoim posiadam zimówki 205x60x15

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
Ostatnio zmieniony przez sierars1 |8 Lis 2004|, 2004 20:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 22:06   

witam
z tego co sie orientuje to ostatnio technologia bierznikowania bardzo posunela sie naprzod i jezeli masz mozliwosc zakupienia naprawde profesionalnie zrobionych opon z gwarancia na to ze dany indeks predkosci nadal obowiazuje to ja bym sie skusil bo w zimie i tak za bardzo sie nie szaleje ale jak to sa takie rasowe opony z naklejonym nowym bierznikiem co widac golym okiem to ja bym osobiscie nie radzil (na tych robionych wedle nowych technologii opona wyglada calkowicie jak nowka sztuka i tylko po oznaczeniu da sie ja odroznic a sam proces jest dosc skomplikowany) ale zawsze wszystko sprowadza sie do finansow a co do rozmiaru to tak jak juz bylo wspomniane 185/70/14 - rozmiar fabryczny czyli nie ma przeklaman na predkosciomierzu i wedle wskazan ze na zime o rozmiar wezsze od letnich sie powinno zakladac
sorki za rozwodzenie sie o bierzniku ale co tam:)
pozdrawiam
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 22:42   

no ja kupilem 2szt 185/70 r 14 za 370 zl z montazem. ale sa takiej firmy ze az wstyd sie przyznac. Jest na nich napisane(bo nie wiem co jest firma a co nazwa modelu :lol: :lol: :lol: ) Courier snowfox. bieznik maja super bo sa nowe i jest miekki(to chyba wazne bo twarda zimowka to jest do du.y a nie do sniegu) a na przodzie bede mial 16 cali alu z cossiego na letnich w rozmiarze 205. wiem ze to glupie ale mam nadzieje przezyc zime. szkoda tylko,ze okazalo sie ze moje stalowki sa tak pokrzywione,ze nadaja sie tylko do pelnej regeneracji co zwieksza koszty imprezy :cry: :cry: :cry:
pozdrawiam
maciek
 
 
mar1975
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 22:50   

mmmk napisał/a:
no ja kupilem 2szt 185/70 r 14 za 370 zl z montazem. ale sa takiej firmy ze az wstyd sie przyznac. Jest na nich napisane(bo nie wiem co jest firma a co nazwa modelu :lol: :lol: :lol: ) Courier snowfox.
maciek

Courier to nazwa firmy produkującej opony, o ile dobrze pamiętam na licencji pirelli, więc nie ma sie czego wstydzić :)
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 23:51   

195/65/15 maja zamniennik 185/70/14 zreszta kts podawal linka na klakulator opon. na www.opony.com czy com.pl czy .pl :) jest.

A na zime ja wole uzywane z dobrym bierznikiem tak 6 - 7 mm 2 - 3 letnie i markowe nicz bierznikowane. Ja swoje kupowalem po 75 zł za sztuke, na 2 seznony starczą.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 08:39   

Mnie z poprzedniego autka zostały zimówki bierzniki , zalewane, miękkie o asymetrycznym bierzniku, a wyważenie ich to bajka, od 5 do 10 gram nie więcej. Osobiście jestem zadowolony.
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 10:01   

Ja jutro do mojego kupuje nówkencje i będę śmigać bez obaw, anie tak jak teraz z duszą na ramieniu na tych slickach co mam na kołach
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 10:31   

Ja kiedyś w renówce używałem bieżnikowanych wzorem pitrelli :) pięknie się jeździło - zero problemów z wyważeniem - a brat do dzisiaj ma je do kanciaka założone i nadal śmigaja pięknie. Dostałęm na nie roczną gwarancję - więc chyba musiały być dobrze zrobione.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 12:10   

no ja z nalewek zimowych nie mam za ciekawych doswiadczen. kiedys mialem w suzuki swift 1.3 opony firmy technic (czy jakos tak). to bylo dawno dawno temu rok 1996 :lol: . ale samochod mial tak slaba przyczepnosc ze zrobienie zrywa na mokrym asfalcie o dlugosci 50 metrow to nie byl zaden problem. a mial niewiele ponad 60 koni.
pozdrawiam
maciek
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 14:16   

Witam ponownie ! dzięki za odpowiedzi, sprawa się rozwiązała założyłem bieźnikowane z gwarancją, tylko nie wiem czy nie walnąłem kichy z rozmiarem bo wulkan się uparł żeby założyć 175x70x14 co do wyglądu to mniejhsza co prawda z tym ale auto wygląda jakbym jechał na 4 dojazdówkach , ale waźniejsze czy w związku ze skokiem ze 195 na 175 nie wiąże się pogorszenie przyczepności i co za tym idzie większa szansa na poślizg ?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 15:08   

Opony zimowe maja być węższe od letnich - wtedy o wiele lepiej pracują na śniegu - na asfalcie pewnie nieco się przyczepność zmniejszy ale nie w jakiś drastyczny sposób.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 16:03   

To jak myślicie panowie strzeliłem samobója z tym rozmiarem czy będzie ok ?
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 16:49   

To co myślicie o scorpio na 175x70r14 ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group