$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nie zasysa powietrza do cylindrów
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zasysa powietrza do cylindrów
Autor Wiadomość
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 17:18   Nie zasysa powietrza do cylindrów

Ma ktoś wiedze dlaczego moje V6 ma następujący problem?
Na gazie uwidacznia sie problem nie palenia na 2 gary. Po wielu różnych doświadczeniach okazuje sie ze drugi wlot do kolektora nie zasysa tyle powietrza co pierwszy.
Myśle ze w związku z tym nie zasysa też gazu (I -generacja) a w związku z tym nie pali.
Zaznaczam że posprawdzałem wszystko to co ma związek z zapłonem i że na PB pali
Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny?
- Myślałem że może podparte zawory wydechowe ale ciśnienie na garach mam równe (niestety tylko koło 9,5-10,5)
- a może kolektor jest zapchany? Czy jest on jakoś podzielony w środku? Jest kolosalna różnica pomiędzy jednym wlotem a drugim (sprawdzane przez przysłanianie ręką)?
??Czy czeka mnie remont głowicy??
Ostatnio zmieniony przez jasam |12 Lis 2004|, 2004 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 17:47   

a sprawdzałeś stan uszczelek pod samym kolektorem i listwą paliwową ?
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 21:35   

Hey!
kolektor jest dzielony na 1/2 jeden wylot to jedna glowica.
Nie wiem z wlasnego doswiadczenia jak ma byc z podcisnieniami ale pamietam ze mi kiedys gazownicy moovili ze ten motor ma miec zakladane dwa rozne mixery ze wzgledu na roznice podcisnien na kolektorach a najlepiej 2 reduktory, Byc moze chodzi np o to ze do lewego wchodzi odma ....???
Co Panie i Panowie na to?

pzdr
Sebastian
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 06:11   

kolektor jest podzielony ale nie dokońca,jest przejście między komorami.z dwoma parownikami to słyszałem ale nigdy nie widziałem takiej instalki.u mnie jest jeden,troszkę za mało wydajny(tylko do 110KM)ale jakoś chodzi spalanie w normie,wolne obroty są,w czasie jazdy na luzie nie gaśnie.dziwne jest to że lepiej pali z rana jak go zgaszę wieczorkiem na LPG niż na BP.
 
 
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 18:21   

Dzieki za odzew! w dalszym ciągu usterka nie usunieta i śmigam na pb ;-(
Uuszczelki pod kolektorem są ok bo wczoraj zdejmowałem kolektor.
Co do różnicy podciśnień to ciekawe, lecz nie wydaje mi się żeby to była sprawa odmy bo chyba komora silnika nie ma połączenia z dolotem powietrza i wylotem spalin. Z drugiej strony to wydaje mi sie dziwne i myśle że oba rzędy cylindrów powinny dostawać tyle samo powietrza.
Skoro tak jest to chyba problem zaworów, choć nie uśmiecha mi się robić głowicy.
Jakby ktoś miał jakieś pomysły to z góry dzieki.
Pozdrawiam
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 19:19   

Witam
Podlacze sie do tematu :) Z czego sa uszczelki pomiedzy listwa paliwowa a kolektorem ? Jest to mozliwe aby bez ingerencji sie samoczynnie rozszczelnily ? Rowniez mam podobny problem jak kolega Jasam. Na benzynie zdaje sie chodzic rowno a nia gazie tak jakby nie palił na 1-2 gary.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group