$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z ogrzewaniem.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ogrzewaniem.
Autor Wiadomość
dellux
[Usunięty]

  Wysłany: |7 Lis 2004|, 2004 15:07   Problem z ogrzewaniem.

Witam nadal mam problemy z grzaniem w moim wielorybie. Cały czas zimno i ktoś mi zasugerował żeby przepłukać nagrzewnice. Wygląda na to że może to być przyczyną ponieważ rurka doprowadzająca wodę do nagrzewnicy jest gorąca a powrót zimny. Czy ktoś wie jak sie do tego zabrać.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lis 2004|, 2004 16:31   

wyglada to raczej na zapowietrzenie ukladu odepnij obydwie rurki od nagrzewnicy i sprawdz czy masz przelot jezeli tak to nagrzewnica jest w porzadku jezeli nie to zrob plukanie goraca woda +srodek do usuwania kamienia moze to byc kwasek cytrynowy lub proszek do ekspresow kawowych dostepny w wielu sklepach trzeba to pare razy powtorzyc a pozniej dokladnie wyplukac nagrzewnice ale jesli auto bylo eksploatowane na markowym plynie chlodniczym to z pewnoscia nie ma tam zadnego nalotu z mojej praktyki stawiam bardziej na powietrze moze cos sie porobilo z uszczelka glowicy?
Ostatnio zmieniony przez fructon |7 Lis 2004|, 2004 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lis 2004|, 2004 16:35   

Hmmm,, ale o ile dobrze wiem jest to układ samoodpowietrzający.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lis 2004|, 2004 16:40   

to tylko teoria korki powietrzne w ukladzie sa upierdliwe
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |7 Lis 2004|, 2004 18:19   

Żeby się odpowietrzyło to musisz silnik przy otwartym korku zbiornika wyrównawczego rozgrać tak, żeby wymienił kilka razy płyn przez chłodnicę - przy zakręconym korku się nie odpowietrzy - Sierrars już to przechodził - odpowietrzył i zaczęło grzać.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 08:59   

Grzałem go przez godzine chyba i nic - rurka wyjściowa z nagrzewnicy chłodna. A jeżeli chodzi o zakamienienie nagrzewnicy to wydaje sie niemożliwe - kupiłem go od 1 własciciela niemca książka serwisowa, przeglądy itd. nie wydaje mi sie zeby facet wode wlewał do układu.
 
 
dellux
[Usunięty]

  Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 17:21   

Zaczyna mi to też wyglądać na zapowietrzenie układu ale jak go odpowietrzyć - nie mam pojęcia
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lis 2004|, 2004 17:28   

wjedz przodem na jakis najazd tak zeby tyl byl duzo nizej np.na jakas stacje benzynowa gdzie czasem mozna spotkac jeszcze takie najazdy i w takiej pozycji przeprowadz to co juz robiles powietrze bedzie mialo wtedy latwiejsza droge by opuscic uklad jezeli nie odpowietrzy sie to popusc ten waz ktory jest zimny niech wycieknie troche plynu silnik niech pracuje na wolnych obrotach musi pomoc
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lis 2004|, 2004 12:06   

FRUCTON wielkie DZIĘKI!!!!!!!!!!!!! Bingo!!!! Po godzince pracy uporałem się. Diagnoza - zatkana nagrzewnica. Po odłączeniu tych 2 węży okazało się że nie było przejścia, gorący ocet, dmuchanko do wężą i płukanko wodą - pomogło odblokowało sie. Jeszcze tylko wszystko połączę (musze doskoczyć po płyn troszkę się ulało) i mam nadzieje że będzie ciepło. A swoją drogą zobaczcie jakich mamy serwisantów (jeden z większych w Poznaniu) i nie potrafili nawet diagnozy postawić. :roll: . Pozdrawiam
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |11 Lis 2004|, 2004 12:30   

No ale za to jak sie cenią..... :twisted:
 
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lis 2004|, 2004 00:38   

No tak za cale 160- PLN zrobili przegląd calego auta. Kawka , ciasteczka, sranie, mazganie ale co do awarii ni w ząb. Powiedzieli że jak mam trochę zdolności manualnych to mogę sobie sam zrobić..... hehehehe i zrobilem. Ale dzieki SCORPIO TEAM --- UDAŁO SIĘ..... DZIEKI!!!!!!!
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |13 Lis 2004|, 2004 00:56   

dellux napisał/a:
A swoją drogą zobaczcie jakich mamy serwisantów (jeden z większych w Poznaniu) i nie potrafili nawet diagnozy postawić. :roll: . Pozdrawiam


daj spokoj.
sorupe mam od niedawna a jakos przy innych samochodach udawalo mi sie szerokim lukiem omijac "specjalistow".
a teraz przeskoki na kierownicy. diagnoza, paaanie maglownica do regeneracji 700 zł minimum. i co ? sam zrobilem lozysko dolne kolumny kierownicy 24 zł i wymiana oleju w przekladni 16 zł za litr.

palila duzo, paaaanie reduktor do wymiany 300 zł ;)
pojechalem do goscia ktory montowal gaz, noo bral lewe powietrze, robocizna plus regulacja plus wymiana zaworu do tankowania 50 zł;))

grrrrrrrrrrr juz mam dosc specjalistow, a problem jest taki ze niedam sobie rady sam ze wszystkim, strach jechac do warszatu zeby cie na szaro nie zrobili;)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Lis 2004|, 2004 02:44   

no potwierdzam, ja co moghłem sam robiłem, a jak juz, to jechałem z "konkretną rzeczą" do zrobienia - sam diagnozowałem i mowilem co maja zrobic, patzrac na ręce. @ razy jak zostawiłem auto, oba żałowałem... i powiedziałem że nigdy więcej. Taki kraj, że tzreba stac i pilnowac i dodatkowo wiedziec więcej niż fachowcy... :(
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group