$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pytanie dotyczące obrazków
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie dotyczące obrazków
Autor Wiadomość
DareG
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lip 2006|, 2006 09:02   Pytanie dotyczące obrazków

Czemuście się tak uwzieli na te linki lub przeskalowane miniatury
przecież wstawiony link do obrazka z zewnątrz nie zwiąksza ruchu po stronie serwera tylko po stronie klienta
więc skąd ta FOBIA??
 
 
DareG
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lip 2006|, 2006 09:28   

ale po co zaraz ten sarkazm
Speedo napisał/a:
jakbys uzywal modemu to bys wiedzial

to wyjasnia wszystko
TNX
 
 
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 07:49   

Speedo napisał/a:
jakbys uzywal modemu to bys wiedzial, ale co Ci bede tlumaczyl, syty glodnego nigdy nie zrozumie...


teraz postara się syty zrozumieć głodnego :707:
Wydaje mi się że że na zdrowy chłopski rozum ktoś kto jedzie na modemie to nie może sobie pozwolić na przeglądanie fourm lub grup dyskusyjnych. Przecież płaci się za czas połączenia modemowego a nie ilość przesłanych danych :695: Tak więc jeśli taki pacjent otworzy sobie jakiś wybrany wątek to jest jemu _prawie_ wszystko jedno czy modem będzie musiał pobrać +- 50 Kb bo i tak połączenie to będzie nieużywane przez czas czytania takowego wątku.
I jeszcze co mnie naszło kto dzisiaj używa modemu ?? w dobie neo, chello i innych wynalazków.
 
 
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 12:31   

GPRS..........
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 15:23   

Damian_Lisu napisał/a:
I jeszcze co mnie naszło kto dzisiaj używa modemu ?? w dobie neo, chello i innych wynalazków


Zebys sie zdziwil sa ludzie ktorzy uzywaja :)
Co bys zrobil gdybys mial modem za darmo a nie srasz kaska i zaoszczedzic 50 pln to dla Ciebie duzo ?
a do tego gprs ....
do tego dochodzi jescze to ze ja mam np DSL 256 i strasznie mnie wkurza jak mi sie obrazki mula ładowanie :)
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
wpgulin
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 15:44   

Pozdro DareG i dla wszystkich z forum scorpio a tak wogule to o co się kłucicie bo dawno nie byłem na tym forum zaczeły się żniwa i mam teraz mało czasu a poza tym dzieci przejeły kompa a mam ich czworo
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 15:50   

ja caly czas jade na ISDN pojedynczym 64 kb a w nocy jak ojciec pozwoli (bo za lacze placi firma w ktorej on pracuje) to na podwojnym 128 kb. ale mam go za darmo wiec darowanemu laczowi w szybkosc sie nie zaglada. a jak ojcu padnie net a ja potrzebuje to mam dalej w kompie modem i jade na 56 kb. mi obrazki w sumie nie przeszkadzaja ale jak mam ogladac iles tam zdjec po 1 mb to wole widziec na poczatek miniatury zeby wiedziec czy warto otwierac. same linki niewiele mi daja a jak ktos to wklei w calosci na strone to taka strona u mnie sie nie otworzy...
pozdrawiam
maciek
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 16:45   

wpgulin napisał/a:
tak wogule to o co się kłucicie


nikt tutaj sie nie kloci - tylko wymieniami sie spotrzezeniami :D
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 19:39   

Waski napisał/a:
Co bys zrobil gdybys mial modem za darmo a nie srasz kaska i zaoszczedzic 50 pln to dla Ciebie duzo ?
a do tego gprs ....


Powiem to może trochę brutalnie, ale nie dla psa kiełbasa. Jeśli masz modem, nie masz kasy to chyba nie możesz sobie pozwolić na przeglądanie forum/grup dyskusyjnych, czyli sprawa sprowadza się do tego co napisałem w poprzednim poście. Kiedyś sam używałem tego wynalazku czyt. modem i wiem jak to jest, zresztą pamiętam czasy gdy internet raczkował w polsce a o naszych krajowych stronach można byłol tylko pomarzyć. Kiedyś to było niepisane prawo aby takich ludzi szanować (modemowców) bo było ich 99 %.

Całkiem niedawno miałem postawiony u siebie sklepik internetowy + ładne statystyki połaczeń. Było całkiem sporo odsłon, ze statystyk można było wyraźnie wywnioskować że przez ponad 2 lata działania strony i około 300 000 odsłon (nie ujęte roboty i inne paskuctwa) 0,02 % to połączenia modemowe.

Proszę mi w takim razie wytłumaczyć/wskazać powód dla którego warto wprowadzać zmiany które i tak dotyczą niewielkiej ilości osób. Szanowni admini, powinniście mieć przeca jakieś staty aby tego typu rzeczy prześledzić i wywnioskować czy faktycznie to forum jest częściej odsłanianie z modemu czy też z innego łącza (stałego).

To byłaby jedna strona medalu, teraz czas na drugą.
Rozumie i jestem tego świadomy że nie wszędzie da się neo podciągnąć. Człowiek jest wtedy skazany na modem ale nie zna on czasów gdy na modemie strony naprawdę fajnie chodziły i jest mu to jedno czy modem odbierze 50 Kb więcej czy mniej lub czy strona w pełni wczyta się w 5 sek czy 6.

Waski napisał/a:
do tego dochodzi jescze to ze ja mam np DSL 256 i strasznie mnie wkurza jak mi sie obrazki mula ładowanie :)


Ja mam neo 256 i nie narzekam, mam postawiony serwer proxy i inne bajery :706: U mnie raczej wszystko chodzi dosyć płynnie i na dodatek tego 2 czy 3 sek jeśli strona ma się dłużej ładować to ja na to leje sikiem prostym :702:
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 22:02   

A mnie chodzi wszystko super bo mam łącze 2 Mb :706:
Ale modemowcom współczuję bo dawno dawno temu też z taliego korzystałem :639:
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |30 Lip 2006|, 2006 22:07   

Damian_Lisu napisał/a:
Proszę mi w takim razie wytłumaczyć/wskazać powód dla którego warto wprowadzać zmiany które i tak dotyczą niewielkiej ilości osób.


a prosze bardzo... wiesz jak wkurza jak chcesz czytać posty, a podczas ładowania obrazków Ci się tekst rozjeżdża bo musi się foto zmieścić i do tego oprócz przewijania na gora-dół trzeba dołożyć przewijanie na boki co juz w ogóle sprawia, że czyta się ciężko
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
DareG
[Usunięty]

Wysłany: |31 Lip 2006|, 2006 11:52   

Damian_Lisu napisał/a:
Powiem to może trochę brutalnie, ale nie dla psa kiełbasa. Jeśli masz modem, nie masz kasy to chyba nie możesz sobie pozwolić na przeglądanie forum/grup dyskusyjnych, czyli sprawa sprowadza się do tego co napisałem w poprzednim poście.


przyjacielu czasami to nie jest kwestia kasy tylko rachunku ekonomicznego
 
 
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |31 Lip 2006|, 2006 21:19   

DareG, możesz to rozwinąć bo jakoś nie mogę wpaśc na to co masz na myśli.
Sam kiedyś przez długie lata używałem _only_ modemu i wiem co to znaczy a mieć "jakieś" łącze to było szczytem marzeń
 
 
DareG
[Usunięty]

Wysłany: |31 Lip 2006|, 2006 21:41   

nie byłeś jedyny
ale jeśli masz modem z firmy (jak np w TPSA) to trudno żeby brać nerwozdrade (poza tym nie wszędzie jest jeszcze dostępna)
tym bardziej jak korzysta się tylko do forum, poczty czy dostępu do korporacji a nie ściąga się kradzione filmy
Ostatnio zmieniony przez DareG |31 Lip 2006|, 2006 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |1 Sie 2006|, 2006 13:55   

Speedo napisał/a:
Moim zdaniem miniatura jest najlepsza


Dokładnie. Ja czsem bez miniatur wcale nie otwieram z czystego lenistwa :706:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group