$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Montaż gazu 2.3 wieloryb
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż gazu 2.3 wieloryb
Autor Wiadomość
jurek
[Usunięty]

Wysłany: |14 Sie 2004|, 2004 23:13   Montaż gazu 2.3 wieloryb

Bardzo proszę o wiadomości użytkowników wieloryba 2.3 na gazie gdzie ,za ile i jaki gaz zamontować.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |14 Sie 2004|, 2004 23:25   

Witam
W swoim wielorybie mam zamontowany sekwencyjny wtrysk gazu co prawda przy zakupie mniał zwykły gaz ale wymontowałem że względu na częste strzały i tak jeżdziłem przez dwa lata.
Ale wiadomo benzyna w gore więc zamontowałem wtrysk jak na razie odpukać samochodzik chodzi super nie muszę myśleć o wymianie filtra czy świec jak to ma miejsce przy zwykłej instalacji a koszt od 4,5-5tyś.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
cagney
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 14:46   Montaż gazu 2.3 wieloryb

Witam! Mam bardzo podobny problem w 2.3 z 98 roku - kupiłem go z gazem, ale w starym, tzn mieszalnikowym systemie. Poprzedni właściciel bryczki zakładał tę instalację (widać było mu taniej), a ja nie wiedziałem, nie mając wcześniejszych doświadczeń z gazem, jak się do tego odnieść. Przez rok gaz chodził idealnie (pomijając - podobno normalne dla mieszalnika - drobne problemy na zakrętach, hamowaniu i ruszaniu z miejsca, ale zmieniłem przyzwyczajenia stylu jazdy i było OK). Ale od dwóch miesięcy mam zafundowany niezły horror: po okresowej regulacji (zresztą w autoryzowanym serwisie producenta instalacji) silnik mi "strzelił" i rozwalił kolektor (2 000 w plecy). Po wymianie znów pojechałem na regulację, gdzie Pan Monter i Regulator stwierdził, że muszę wymienić świece i przewody wys.napięcia (kolejne 300). Gdy to zrobiłem, nastąpiła Wielka Regulacja, po której samochód w ogóle nie chce mi jeździć na gazie: Po hamowaniu gaśnie (co ciekawe nie w trakcie, tylko po fakcie - jak w reklamie 2KC), nie trzyma obrotów na jałowym, falując od 300 do 2 000 obr/min, "strzela", na szczęście delikatnie, ale już kilka raze wypchnął mi jakąś rurkę z kolektora, mimo, że w kolektorze powinno być podciśnienie - a tu, co za niespodzianka, pojawia się właśnie ciśnienie i to spore, skoro wypycha tę cholerną rurkę. Wszystko to mija jak ręką odjął po przełączeniu na benzynę. Pojechałem do innego zakładu (podobno najbardziej renomowany w Łodzi), gdzie Pan Wszystkowiedzący - O - Gazie stwierdził, że moja stara instalacja w ogóle nie nadaje się do tego typu silnika i trzeba albo jeździć tylko na benzynie, albo montować sekwencję (za kolejne 4 000). Przy czym stwierdził, że żadne regulacje w mieszalnikowej nie pomogą, bo i tak nie będzie działać poprawnie (podobno jako tako funkcjonują tylko nowe). P O R A D Ź C I E , C O R O B I Ć ? ? ? Jeżdżę dożo, bo ok. 35 000 rocznie, prawie wyłącznie w mieście. Zakładać czy nie??? Jak się sprawuje taka instalacja? Jak wpływa na to, co dzieje się z samochodem podczas jazdy (bo jak wpływa na silnik - przynajmniej mieszalnikowa, to wiem - w ogóle nie wpływa)? I czy jest bardzo głośna: ogłądałem pracujący model na tablicy reklamowej u gazera, strasznie waliły wtryskiwacze, ale mówił, że to rezonuje tablica, a poza tym, jak samochód jest dobrze wyciszony...(co to znaczy DOBRZE WYCISZONY ??? Czy Scorpio jest wyciszony? Czy dobrze wyciszony on jest???). Bardzo proszę o poratowanie informacją !!! cagney.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 17:21   

cagney - nie powielaj tematów.
 
 
cagney
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 21:40   

Sorry za powielanie tematu - przez nieuwagę wpisałem się w złym miejscu. Jestem nowym użytkownikiem, problem wyniknął mi praktycznie w tej chwili, a beznadzieja działania "autoryzowanego serwisu" kompletnie zdołowała. cagney.
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 22:57   

Witam,
jeżeli nie chcesz mieć problemów i ryzyka strzału to sekwencja.
W Szczecinie zamontujesz już za 3800 zł.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 12:01   

a w łodzi za 3000 :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 19:21   

Fajnie każdy pisze za ile ale napiszcie jakiej firmy bo firma nie równa firmie.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 19:52   

BRC apropos ile gazu wcinaja Cosworthy a ile benzyny oswieccie mie
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
cagney
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 21:31   

Witam! No dobra mili państwo, ale może trochę więcej konkretów: tanio założyć instalację, to żaden problem; ja mam tanią, tylko jak pisałem - nie chce działać. Jest to instalacja polskiego ELPIGAZU i nikt, ale to absolutnie nikt w Łodzi (poza "fachowcami" z ENTECHU na Szczecińskiej, którzy mają autoryzację) nie chce sie do niej dotknąć - wiem, bo byłem w kilku zakładach (jedni, na Piłsudskiego, zaproponowali mi regulację "na oko", bez użycia żadnych modemów - tacy dobrzy!). Tak więc jak już mam wypaskudzić te kilka patoli, to chciałbym chociaż wiedzieć za co. Oszczędność kilku stów przy takim wydatku może się srodze zemścić. Tak, że jak wiecie coś konkretnego, to piszcie na litość boską !!!
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 21:45   

pisalem umow sie ze mna, zobaczymy co sie da zrobic z tym co masz w aucie, jak nie to przerobka na BRC

a co wkłądac BRC LOVATO albo LANDI

no ENTECHU w zycoiu bym ine pojechal robic gazu, ja dotknac sie moge, ale musze zobaczyc coo to jest za instalka i jak to ugryść.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 22:17   

Ja mam BRC i jest ok. Aczkolwiek z czystym sumieniem polecę ja jak świece zmienię.....
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 22:36   

Osobiście też latam na BRC DREAM XXI napoczątku mniałem problemy bo najpierw padł komp jak tylko wyjechałem a po paru miesiącach reduktor ale od tamtego czasu wszystko działa bz.
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: |30 Cze 2005|, 2005 13:05   

Ja mam sekwencje Zavoli. Niestety nie jestem zadowolony no moze poza bezpieczenstwem kolektora. Jezdze dopiero niecale dwa miesiace ok 10 tys km ale spalanie (roznica gaz benzyna) wyzsze niz przy instalce I generacji jaka mialem w 2,0 DOHC gorsza dynamika. Nie chodzi jak na benzynie i nie potrafia mi go wyregulowac aby bylo lepiej ???? :shock: Ciekawe co???
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Cze 2005|, 2005 13:11   

jaki zaklad i instalacja takie efekty.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group