$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Drzwi kierowcy wywalają mi bezpiecznik - Hilfe!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzwi kierowcy wywalają mi bezpiecznik - Hilfe!
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

  Wysłany: |3 Lis 2004|, 2004 23:57   Drzwi kierowcy wywalają mi bezpiecznik - Hilfe!

Heja.
Pomocy.
Dziś, ku swojemu zaskoczeniu stwierdziłem, że zegarek nie działa, po chwili zauważyłem, że "nie chciało" załączyć się radio, idąc dalej: nie świeci się lampka pod sufitem, na koniec, przy zamykaniu drzwi, okazało się, że nie działa zamek centralny drzwi - ale, co ciekawe, nie dotyczy to centrala od kufra, natomiast jak najbardziej, dotyczy jego oświetlenia... ):
Po zlokalizowaniu bezpiecznika wymieniłem go, otworzyłem drzwi pasażera, pasażer wsiadł, potwm otworzyłem swoje i... radość była krótka. Odczepiłem radio, wyłączyłem oświetlenie, otwierałem kolejno drzwi i tą metodą, tracąc trzy kolejne bezpieczniki, ustaliłem, że tym co je wywala, jest poruszanie drzwiami kierowcy.
Co ciekawe, gdy są otwarte, założony bezpiecznik nie strzela... Dopiero jak nimi poruszę.
Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić nie wydając kasy na elektryka?
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |4 Lis 2004|, 2004 08:00   

Hej

Napewno masz gdzieś przyciśnięty przewód i w chwili ruszenia dotyka do masy i bum leci bezpiecznik - tak myślę. Ja miałem podobny problem z bezpiecznikiem i nie miałem podświetlenia zegarów itp okazało się , że w podłokietniku idą kabelki do zapalniczki i jeden dostał się pod ręczny i był miażdżony, już myślałem, że tylko elektryk ale wybadałem, że to dzwignia ręcznego rozebrałem porawiłem kabel i jest już super. U ciebie może być coś podobnego zdejmij tapicerkę pooglądaj kable a napewno coś znajdziesz

Pozdrawiam
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |4 Lis 2004|, 2004 08:02   

Mu - do drzwi idzie taki kabel, a w zasadzie kilka kabli w jednym wężu. Zdemontuj to, załuż z innych drzwi (np z 2 strony), jeśli będzie sie powtarzało to szukaj albo w samych drzwiach, albo na kostce tej w nadwoziu.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lis 2004|, 2004 13:54   

Ok, dzięki za podpowiedzi.
Sprawdzę jak sie uporam z rozrusznikiem. (:
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lis 2004|, 2004 17:04   

mu ja nawet moge zlokalizować twoje zwarcie jest to w miejscu wewnątrz drzwi jest taka dzwignia ograniczające szersze otworzenie drzwi i najprawdopodobnie podlazł po nią kabel i po otworzeniu zwiera z masą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group