$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - wyłacznik A/C w wielorybie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyłacznik A/C w wielorybie
Autor Wiadomość
kry
[Usunięty]

  Wysłany: |20 Wrz 2004|, 2004 14:05   wyłacznik A/C w wielorybie

Witam Wszystkich. Mam problem z wyłaczeniem klimy automatycznej na stałe. Wyłącznik A/C powoduje wyłączenie ale tylko do czasu wyłaczenie silnika. Po np. postoju (po ponownym zapłonie) klima automatyczne załącza się. Czy da się ją wyłączyć (przeprogramować)? czy jestem w sezonie zimowym skazany na każdorazowe manualne wyłącznie. proszę o pomoc
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |20 Wrz 2004|, 2004 15:35   

Domyslnie jest w wielorybach zawsze wlaczona klima po odpaleniu silnika.
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |20 Wrz 2004|, 2004 20:26   

To nie jest problem, tylko tak ma być ;)
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |20 Wrz 2004|, 2004 21:18   

Po prostu musisz sobie wylanczac recznie cossi i anetka maja racje tak te typy maja.
A przeprogramowac mozesz ale wtedy nie bedziesz mógł włączyć bynajmniej tak mniałem u siebie i musiałem spowrotem przeprogramować.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
kry
[Usunięty]

Wysłany: |21 Wrz 2004|, 2004 08:12   

Dziękuję wszystkim za informację. Przynajmniej wiem że ten typ tak ma :lol:
 
 
marow
[Usunięty]

Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 15:18   

Hm, z tym włącznikienm a/c daliście mi znowu do myślenia...nic się u mnie samo nie włącza (po przekręceniu kluczyka) jak chcę włączyć klimę to po prostu włączam i już, jak chcę wyłączyć - tak samo.Jak zostawię włączoną i zgaszę silnik to po ponownym uruchomieniu silnika klima sie włączy,jak wyłączoną to jest wyłączona i nic domyślnego w niej nie ma....Jakaś czarna z niej owca?????:)))))

2.0 ghia '95 kombi +2.0 efi,lpg '88 do sprzedania
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 18:56   

Kolego Marow, zapytanie dotyczylo WIELORYBA, czyli Scorpio od 95 roku w dodatku z automatyczna klimatyzacja! Chyba ze Ty masz Wieloryba z 88?? Moze to jakis prototyp??
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 18:59   

A tak serio to pewnie masz u siebie klime pol automatyczna A/C, a mowa o dwustrefowym Klimatroniku.
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 20:07   

Tak na marginesie, w wielorybie nie ma automatycznej klimy tylko to jest polautomatyczna.
No i sa jeszcze manualne.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 20:19   

a czym się różni półautomat od automatu??
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 00:43   

no wiec tak:
ręczna- masz włacznik AC i reszte regulujesz pokrętłąmi, czyli temperature, siłe i kierunek nadmuchu. Temprerature smieniasz dodajac normalnie cieple powietrze do chłodnego
półautomat- temperature mozesz sobie ustalić na wyświetlaczu, pozostałe żeczy z pokrętła czyli i sila i kierunek nadmuchu tyle ze tu nie wiem czy mierzoan jest temp nadmuchu czy w kabinie i komputer dazy do jej osiegniecia. widzialem takie klimy z pokretlami, i pokretlo sily nadmuchu ma pozycje AUTO wiec nie wiem czy nie steruje komp tez silą nadmuchu
automat - ustalasz temperature i reszta cie nie obchodzi. komputer dobiera i sile i temperature tak by osiagnac zadana temperature w kabinie.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 10:57   

Przy pokrętle ustawionym na "auto" komp steruje siłą nadmuchu. Mierzona jest temperatura w kabinie.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
marow
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lis 2004|, 2004 01:01   

Kolego MarcinieK!! Wytłumaczę ci to jak dla pięciolatka- podpis na dole postu " 2.0 GHIA '95 KOMBI" oznacza WIELORYBA z 1995 w wersji kombi właśnie z dwustrefowym klimatronikiem a "+ 2.0 efi,lpg "88 do sprzedania" - 2.0 efi z 1988 r. z instalacją gazową który chcę sprzedać, ale jak nie nadążasz i taki podpis jest dla ciebie zbyt długi do przyswojenia to przepraszam i żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamętu w twojej głowie będę się podpisywał inaczej :) ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group