$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ODMA POKRYWY ZAWORÓW
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ODMA POKRYWY ZAWORÓW
Autor Wiadomość
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 13:10   ODMA POKRYWY ZAWORÓW

STRASZNIE MI DMUCHA Z POKRYWY ZAWORÓW - CZEGO TO MOŻEB BYĆ OZNAKĄ - PIERŚCIENIE , USZCZELKA POD GŁOWICA ????? - DODATKOWO BRUDZI MI STRASZNIE OLEJEM TURBINĘ - TAK WIEC PUŚCIŁEM ODME WOLNO - WYPROWADZIŁEM NA TYŁ AUTA WĘZEM OGRODOWYM :))
CZY MA TO JAKIŚ ZŁY WPŁYW NA SILNIK - POZATYM ZE TRACĘ OLEJ - Z ODMY DMUCHA MI PRAWIE JAK Z WYDECHU - A NIE POWINNO TAK BYC - CZY TAKIE ZAOLEJONE BARDZO POWIETRZE MOZE USZKODZIC TURBINE - BO NAPEWNO MA ZŁY WPŁYW NA SPALANIE - POWIETRZE ZAOLEJONE NIE JEST LUBIANE PRZEZ SILNIK.
CZY JEST JAKIS ZŁOTY ŚWODEK NA TEGO TYPU DOLEGLIWOŚCI ?????
:roll:
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 14:10   

no to co chyba uszczelniacze zaworowe poszły w siną dal a kompresje to masz jeszcze
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 19:48   

A W JAKI SPOSÓB MOGE TO SPRAWDZIĆ - I JEŻELI Z TYMI USZCZELNIACZAMI MASZ RACJĘ TO JAKI MOŻE BYĆ KOSZT TEJ ZABAWY ...
Z TA KOMPRESJA TO PEWNIE TRZEBABY MIEĆ URZĄDZONKO DO SPRAWDZANIA CIŚNIENIA ???
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 23:06   

byle meches Ci to sprawdzi za grosze. A uszczelniacze - około 10 zeta za sztukę - nie takie drogie - plus robocizna.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |27 Paź 2004|, 2004 01:01   

CZYLI REASUMUJĄC JEZELI MAM KOMPRESJE TO ZNACZY JEDYNIE ZE DO WYMIANY USZCZELNIACZE A JEZELI CIŚNIENIE DO BANI TO PIERŚCIENIE TŁOKOWE SZLAG TRAFIŁ !!!!
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Paź 2004|, 2004 05:49   

a masz odme ze skrzyni korbowej do kolektora dolotowego? jak masz taka to psrawdz jej szczelnosc i czy działa. u mnie jak nie byla podłaczona, to wywalal gorna olej
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 19:15   

odme mam podłączoną do dolotu ale czy to jest dobre dla turbiny ze dmucha w nią powietrzem zaolejonym na maxa - a jak odkręcę kurek wlewu oleju to az go podnosi.
chyba pierścienie szlag trafił
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 00:57   

NIe wiej jak dokładnie wyglada diesel, ale w benzynowym dohc, 2.0 są 2 odmy. Jedna z pokrywy zaworów idzie do filtra powietrza, natomiast druga, idzie wprast do kolektora dolotowego i to tuz przed dolotem do zaworu/głowicy. MOze w dieslu jets podobnie? jedna podaje przed turbina, drugą za turbiną sprawdz! ta 2 u mnie idzie z dołu silnika, prawie jak by z miski olejowej, jak nie miałem jej podłączonej, to to górną zaczeło wyrzucac olej normlanie. JAk podłaczyłem wszystko wróciło do normy.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 11:35   

oj chyba wiem o co ci chodzi ale u mnie wygląda to następująco - z pokrywy zaworów wuchodzi jedna odma i prowadzi przez taki odstojnik trójnik który ma na celu usinięcie oleju z powietrza - powietrze wpada do tego ustrojstwa i ma dwie drogi w dół i do góry - w dół idzie rurka do miski olejowej którą powienien spływać olej ;a góra powietrze wylatuje i wpada do turbiny ( podłączone pomiędzy filtrem a turbiną ) ten odstojnik cały czysciłem - przedmuchałem ale to nic nie dało bo chyba za bardzo dmucha aby spełniało swoją rolę - przy silniku ok pewnie to działa jak tam troszkę poparuje z pokrywy ale nie u mnie jak wali jak z odkurzacza ;( (
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 16:52   

nienie nie :) zupełnie co inego mowie, albo moze u ciebie cos nie tak. U mnie 2 odma jest zupełnie osobna, i idzie od dołu (zaczyna sie koło bagnetu od oleju) i wychodzi nie z miski olejowej, a raczej z skrzyni korbowej, i idzie prosto do kolektora.
NIe wiem jak diesel wygalda, nie wiem czy XXXXXXX cos mi pokaze - spróbuje.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 19:09   

BYŁOBY SUPER JAK MOZESZ SPRAWDZIC - BEDE DOZGONNIE WDZIĘCZNY - MAM XXXXXXX ALE NIE CHCE MI DZIŁAC WIEC ODPADA ABYM COKOLWIEK SPRAWDZIŁ.
CZEKAM NA ODPOWIEDZ.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group