$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Usterka elektryki silnika?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usterka elektryki silnika?
Autor Wiadomość
kayman
[Usunięty]

  Wysłany: |27 Paź 2004|, 2004 19:11   Usterka elektryki silnika?

Mam Scorpio 2.0 DOHC z 1994 roku. W czasie jazdy chyba gaśnie silnik, objawy są następujące:
- obrotomierz pokazuje 0 mimo że silnik się kręci - jest na biegu i na obrotach. Nie regauje na pedał gazu. Po chwili wszystko wraca do normy i auto jedzie normalnie. Jeśli silnik jest akurat na wolnych obrotach, gaśnie i przez jakiś czas nie daje się uruchomić. Po kilku startach, startuje i pracuje jakby mu nic nie bylo. Elektrycy konsultowani w tej sprawie podejrzewają czujnik obrotów na wale korbowym, ale jakby się zepsuł to powinien unieruchomić samochód na stałe. Pozdrowienia kayman
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Paź 2004|, 2004 22:09   

więcej danych... masz gaz? i co znaczy ze gasnie ale na obrotach...? jak to doookładnie wyglada, w jakich warunkach.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 06:53   

Czasem ten właśnie czujnik świruje w właśnie ten sposób. Sprawdź też jakie jest podłączenie do modułu płonowego - jeśli są zasyfione styki, to mozesz mieć ten sam efekt.
 
 
kayman
[Usunięty]

  Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 20:57   Więcej wiadomości

Witam ponownie. Tak, mam LPG. Od niedawna i po zalożeniu pierwszy raz pojawiły się te objawy. Odnośnie kręcenia silnika i gaśnięcia polega to na tym, że w czasie jazdy obroty silnika są na poziomie 2500, a obrotomierz pokazuje 0 i w tym momencie silnik nie reaguje na dodanie gazu. Sądzę więc że jeżeli jest jakieś powiązanie impulsu elektrycznego na obrotomierz z impulsem elektrycznym na cewkę zapłonową to pewnie gdzieś w tych okolicach muszę szukać usterki. Szukanie jest o tyle utrudnione że objawy zdarzają się co kilkaset kilometrów. A może to szczęście??? Pozdrowionka kayman

Ps a tak na marginesie ten silnik to ma 8 czy 16 zaworów? Pytanie może głupie, ale pytałem dwóch mechaników i mam dwie różne odpowiedzi. A z dwóch wałków w głowicy chyba nie musi wynikać 16v?
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 22:18   

A napisz czy dzieje ci się to jak jedziesz na luzie czy normalnie na biegu. Jeżeli na luzie to może być to kwestia zmniejszenia ilości zasysanego przez filtr powietrza (wystarczy rure od filtru w drugą stronę odwrócić albo ją zdiąć całkiem), druga sprawa jeżeli dzieje ci sie to podczas jazdy i masz instalacje z prostym komputerem to może się zacinać silniczek krokowy od gazu (w jaki, stanie masz sondy lambda).
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 13:05   

No to by raczej ie miało wpływu na wskazanie obrotomierza - ale zerknij napołączenia z cewką zapłonowa bo chyba tam pobierany jest sygnał na obrotomierz. Tam tez podpina się elektrozawory gazowe - może jak podpinali to coś sknocili.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kayman
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 17:55   Dalej o gasnącym silniku

Awaria następowała dotąd w czasie jazdy na 5 biegu i obrotach rzędu 2000-2500. Raczej nie wyglada to na awarię silnika krokowego instalacji gazowej, bowiem zdążylem przeżucić na benzynę. Nie było reakcji silnika. Po chwili i po powrocie na gaz silnik zaczął pracować normalnie. Ostatnio miałem ten przypadek ruszając. Ja mu gaz a on zgasł. Po kilkakrotnym startowaniu zapalił i do dzisiaj jeździ bez awarii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group