$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nie mam klucza do kol
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie mam klucza do kol
Autor Wiadomość
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 10:29   Nie mam klucza do kol

Nie moge odkrecic kol w moim scorpio. Wczoraj chcialem wymienic klocki w aucie, zabieram sie do roboty a tu co? Sruba antyzlodziejska w kazdym kole.
Szukam w bagazniku, w calym qrwa samochodzie - nie ma takiego klucza. Jak samochod sprowadzalem nie zwrocilem na to uwagi i teraz mam. W zadnym serwisie nie maja takiego klucza. Moze ktos z Was kochani takim dysponuje albo wie skad wziac.
Mam oryginalne Fordowskie alufelgi. Cztery nakretki normalne a piata okragla z trzema dziurkami na grzybku.
pomocy, ja chce je tylko odkrecic...
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 10:36   

Musze Cie zmartwić - to nie są zamienne klucze - różnią sie rozstawem tych otworków - gdyby były takie same to jaki byłby sens je stosować. Jak masz stalki to chwyć to jakimś kluczem typu "żaba" i odkręc - jak masz ALU - to masz zajebisty problem.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 13:21   

Klucze się różnią, ale dla złodzieja nie stanowi to problemu hehe... Ja się pozbyłam kołpakow z alusów zabezpieczonych w ten sposób, a klucz został mi na pamiątkę.

W serwisie Forda powinni mieć możliwość odkręcenia tego ustrojstwa.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |23 Paź 2004|, 2004 15:58   

Serwis Forda to siermiegi, nie chcieli sie tego podjac bo "kazdy komplet alufelg ma unikalny klucz, sratatata".
Wzialem przecinak i rozp... te sruby w drobny mak, nie uszkodzilem felg ani szpilek i mam problem z glowy - najprostsze metody sa najlepsze.
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |23 Paź 2004|, 2004 16:47   

jak mawia mój mechanik "bez młota nie robota" :D :D :D
 
 
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |23 Paź 2004|, 2004 20:04   

Moja propozycja:
1.Kupic "wykretaki"-chyba tak to sie pisze.Najlepiej jak najgrubsze (ale oczywiscie nie grubszy niz 80% srednicy "glowki" sruby.
2.Napunktowac solidnie sruby i wywiercic otworek w srubie. Nie wiercic glebiej niz 1.5cm. Srednica wiertla nieco mniejsza niz "wykretak". Natepnie wkrecasz "wykretak"(tak jak srube z "lewym" gwintem) i odkrecic srube starajac sie nie zlamac "wykretaka".
Wykretaki wyglataja tak http://e-tools.bazarek.pl/kat.php/kid,1502/ap,1501
Mam nadzieje, ze poradzisz cos na te sruby. Wiem, ze wiercenie moze byc ciezkie bo te sruby sa raczej twarde-nie spal wiertla (dobrze jest chlodzic olejem bo woda hartuje metal, wiercic na wolnych obrotach).Dobrze jest wiercic najpierw malym wiertlem a potem poprawic juz tym "ostatecznym". Co prawda nie wykrecalem w ten sposob srob z kol ale niejednokrotnie sie tym bawilem w innych okolicznosciach.
Pozdrawiam!
Domel
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |24 Paź 2004|, 2004 01:31   

kolego DOMEL, gdzecznie kolege oświece, bo wyglada że kolega jeszcze żadnego koła nie zdejmował :) w scorpio nie ma śrób, a są nakrętki, w piaście sąśzpilki, na ktore nakręca sie nakretki, wiec twoj sposób, jest nie do zastosowania :)

PS do posiadającego problem, moze warto przy okazji wymienić szpilki, koszta znikome, a szkoda nowyk nakrętek niszczyc. Warto czasem szpilki wyminic. U mnie po wymianie, pieknie sie nakretki odkręcaja :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |24 Paź 2004|, 2004 12:00   

O ile sie nie myle to w poprzednim Scorpio mialem śróby, a w tym mam nakrętki :roll:
Ostatnio zmieniony przez Pershing |24 Paź 2004|, 2004 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |24 Paź 2004|, 2004 14:13   

Rafał A.(antek) napisał/a:
kolego DOMEL, gdzecznie kolege oświece, bo wyglada że kolega jeszcze żadnego koła nie zdejmował :) w scorpio nie ma śrób, a są nakrętki, w piaście sąśzpilki, na ktore nakręca sie nakretki, wiec twoj sposób, jest nie do zastosowania :)


Kolego Rafale A.(antku), grzecznie odpowiadam, ze z tego co widzialem to kol. kJoFoL napisal o śrubie a nie o nakretce. Biorac pod uwage fakt, ze w Skorpiakach wystepowaly i sruby i nakretki opisalem patent z wykretakami.
A jesli chodzi o moje doswiadczenia z wymiana kol to rowniez bledne zalozenie-zdejmowalem kola w roznych autach (w tym Scorpio) :)
Pozdrawiam!
Domel
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 01:01   

Antek - a jak wymieniłes szpilki ?? bo ja ma jedna zniszczoną w tylnym kole i sądziłem, że to się razem z piastą wymienia.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group