$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - BARDZO ZŁA PRACA NA BENZYNIE
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BARDZO ZŁA PRACA NA BENZYNIE
Autor Wiadomość
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 17:15   

Skorza, napisalem wyzej jak sprawdzic.
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 14:02   

jaki jest koszt sprawdzenia i ew. zakupu używanych wtryskiwaczy?
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 15:36   

Za komplet mozna dac maks. 200 zeta. Sprawdzenie nieraz tyle kosztuje co uzywane wtryskiwacze. Zatem lepiej odrazu kupic. Pamietaj, zeby wtryski nigdy nie chodzily wczesniej na gazie, najlepiej kupowac importowane.
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 11:31   

Wielkie dzieki! na razie spradze ten regulator ciśnienia, a jak nie to będę grzebał dalej!

Napisz mi jeszcze proszę, jak sie sprawdza wtryski! Chodzi mi o to, zeby mnie nie orzneli w warsztacie!
 
 
Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |8 Paź 2004|, 2004 00:24   Prlemy na benzynie

Proponuję wszystkim co mają gaz, od czasu pojeździć na benzynce, gdzieś kiedyś czytałem o tym jakie są problemy z silnikami zagazowanymi, moim zdaniem zwyczajnie przestawia się komp i rury "sniedzieją".
Nie odkręcaj wody w kranie przez miesiąc to zobaczysz co z niej poźniej poleci.
Benzyna nie woda, ale wilgoć zawse się zajdzie.
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |9 Paź 2004|, 2004 18:37   

Wtryski sa przez benzyne smarowane a przez gaz nie. Stad te problemy
 
 
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: |9 Paź 2004|, 2004 23:40   

Skorza - jedź do warsztatu i tam mechanik powinien Ci wpiąć szeregowo "miernik" ciśnienia paliwa przed listwą paliwową. Prawdopodobnie masz dwie listwy paliwowe i dwa regulatory?! (nie jestem pewien bo ja mam 2.0 DOHC). Ciśnienie powinno być stałe około 2,7-3,0 bara.
taki pomiar w ASO w Poznaniu to 80zł, u mechanika zapłaciłem tylko 20zł. (mam tylko 1,5 bara i czekam za pompą paliwa)
jeżeli jest OK, to trzeba sprawdzić wtryski
jeżeli jest za niskie to sprawdź czy paliwo wraca do zbiornika przewodem powrotnym (wychodzi z regulatora ciśnienia na listwach)
jeżeli tak to prawdopodobnie wszkodzony jest regulator ciśnienia paliwa na listwie
jeżeli nie to pompa nie daje wystarczającego ciśnienia paliwa.
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 00:32   

Poniewaz mam podobny problem co Skorza, a wymiana sond labda nic nie dala, napiszcie prosze gdzie znajduje sie ten regulator cisnienia w 2.9 12v, jak go sprawdzic (ktora rurke zdjac i czy powinno lecie mocno, czy slabo?).
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 09:33   

sprawdziłem, ciśnienie na samym zapłonie około 3bar, a na wolnych obrotach okolo 2,5 -przegazowanie do 2,7bar!!!
...a więc tylko wtryski!???

Napiszcie co wlać do paliwa, aby je przeczyścić!? Co robić???
 
 
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: |12 Paź 2004|, 2004 22:02   

preparaty mogą pomóc jest ich dużo ale trudno powiedzieć który jest najlepszy
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |12 Paź 2004|, 2004 23:16   

... i wiekszosc z nich pomoze jak umarlemu kadzidlo ;) To bardziej dziala na psychike kierowcy niz na faktycznie poprawienie osiagow. Dziala jak placebo w medycynie :lol:
 
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |13 Paź 2004|, 2004 06:26   

skorza,ja btm stawiał na :czujnik temperatury,tps,map sensor.jeśli masz instalkę lpg i na gazolinie jest ok (instalka z kompem)to gazownicy mogą ci sprawdzić sondy i tps bo tam się podłączają.
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |13 Paź 2004|, 2004 09:20   

qantan napisał/a:
skorza,ja btm stawiał na :czujnik temperatury,tps,map sensor.jeśli masz instalkę lpg i na gazolinie jest ok (instalka z kompem)to gazownicy mogą ci sprawdzić sondy i tps bo tam się podłączają.


tps i Sonda na gazie jest OK, a na benzynie leży na 0,02V. Silnik sie trzęsie, tak ze cos jakby nie dostawał paliwa!

Wjem jak sprawdzic czujnik temp ECT? Trzeba sie gdzies wpiąć w jakis pin tylko nie wiem gdzie jest to przyłącze 60pinowe od kompa!??? Może ktoś wie?


UDAŁO MI SIE CHYBA COS ZDJAGNOZOWAC!
Jak odpiąłem MAPA to sonda zaczęła pokazwywać wartosci z zakresu!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group