$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Do czego to sluzy ???
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do czego to sluzy ???
Autor Wiadomość
voophroo
[Usunięty]

  Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 21:35   Do czego to sluzy ???

Czesc :!: Jako ze jestem typowa blondynka to zadam Wam glupie pytanie, ktore jednak spedza mi sen z powiek: Do czego sluzy ta cholerna sonda lambda ktora musze wymienic :?: :?: :?: Wszyscy mechanicy, elektrycy i inni mowia tylko tyle ze trzeba to wymienic ale nikt nie chce mi wytlumaczyc co to robi i co to jest, juz nie wspomne ze gdy pytam jak to dziala to sie tylko usmiechaja i zaczynaja gadac z moim mezem, ktory akurat nic w temacie nie kuma :twisted: Czy to przez te cholerne plemniki :?: :?: :?: Kto mi wytlumaczy jak blondynce co ta sonda robi :?: Licze na Was moi kochani :!:

Pozdrawiam :!:

Wasza voophroo
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 21:55   

Witam
No to moza ja sprobuje przyblizyc temat sondy lambda.. Moze nie jestem mechanikiem czy cos w tym guscie ale chyba mniej wiecej mam o tym pojecie;) Otoz jest to czujnik znajdujacy sie w ukladzie wydechowym (pomiedzy kolektorem wydechowym (albo w nim nie jestem pewien) a katalizatorem) mierzacy zawartosci tlenu w spalinach, jest to potrzebne aby komputer mogl dobrac odpowiednia ilosc paliwa do danej sytuacji czyli obciazenia silnika jego obrotow itp.. w sumie to chyba tylko tyle w innych scorpupach (starszych) do tego celu sluzy przeplywomierz ktory mierzy zawartosc tlenu w powietrzu ktore wpada do silnika (w zaleznosci od temperatury i cisnienia ilosc tlenu w jednym kilogramie powietrza sie zmienia) i tez te informacje trafiaja do kompa ktory se oblicza 1000000 rzeczy i daje tyle paliwa ile trzeba;) mam nadzieje ze to wystarczajaco duzo informacji jakby co to pytaj dalej
pozdrawiam
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:01   

ps. to wcale nie jest glupie pytanie;)
 
 
School
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:03   Do czego służy ?

Miłą i żądną wiedzy miłośniczkę Forda Scorpio zachęcam do przeczytania treści zawartych na stronie :

http://www.zss.pl/kmmm/ww...ublikacje01.htm
 
 
voophroo
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:15   

bardzo serdecznie wam dziekuje, ale mam jeszcze pytanie. Skoro juz wiem co to jest, jak to dziala i z czym to sie je to pozostaje jeszcze problem gdzie to kupic :?: Mam nadzieje ze nie odeslecie mnie do serwisu forda bo tam maja te sondy straszliwie drogie, a ja potrzebuje taniej. Moze byc zamiennik albo sprawna uzywka, aby tylko naprawde byla sprawna. Moze jakis link do sklepu internetowego mi zapodacie :?: Dla podpowiedzi: silnik 2000 DOHC 16v, rocznik 1994 grudzien (wersja wieloryb) sedan, o ile to ma jakies znaczenie...

Pozdrawiam :!:
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 08:43   

Ja w moim poprzednim wielorybie zastosowałem sondę z seicento :oops: i działała
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 10:28   

Witam !
Mam pytanie - jakie miałaś objawy związane z pracą silnika, że mechanicy stwierdzili, że należy wymienić sondę lambda? A poza tym to ten silnik ma dwie sondy lambda - teraz pytanie którą wymienić :idea:
 
 
voophroo
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 10:52   

podobno do wymiany jest ta z prawej strony, kolo kolektora czy cos takiego... a objawy mialam takie ze mi silnik nierowno pracowal, auto robilo zaby, skoki i wydawalo z siebie jakies dziwne odglosy. Nierowna praca obrotow, smrod paliwa w srodku i zwiekszone spalanie. Pojechalam nawet na komputer i tam napisalo to cudko ze sonde lambde i silnki krokowy do wymiany a byc moze jeszcze bedzie czujnik temperatury powietrza.
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 12:29   

To ja jeszcze proponuję sprawdzić szczelność układu dolotowego powietrza ,a wymianę części zacząłbym od silniczka krokowego (jeśli masz kogoś znajomego z podobnym silnikiem to możesz najpierw spróbować go przełożyć i zobaczyć, czy coś się zmieni).
Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group