$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - problem z 2,5D jak odpala jest spoko troche pochodzi i...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z 2,5D jak odpala jest spoko troche pochodzi i...
Autor Wiadomość
tereszcz
[Usunięty]

  Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 19:48   problem z 2,5D jak odpala jest spoko troche pochodzi i...

CZEŚĆ!!!
Mam problem z 2,5D 86r. odpalam jest dobrze ale troche pochodzi i zaczyna dymic i gasnie. Czasami sam wchodzi na wysokie obroty. Nie mam pojęcia co to może być. Wymieniłem filtr paliwa i czysciłem zbiornik paliwa bo był troche zasyfiony. POMOCY!!!
POZDRAWIAM
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |15 Wrz 2004|, 2004 16:20   

To nazywa sie pompa wtryskowa - do regulacji. Prawdopodobnie coś z tzw "przyśpieszonym biegiem jalowym"
 
 
tereszcz
[Usunięty]

Wysłany: |15 Wrz 2004|, 2004 17:36   

CZEŚĆ!!!
Już sobie poradziłem brał powietrze wymieniłem wszystkie uszczelki ( te które mogły być złe) przy filtrze paliwa i jest lepiej ale jeszcze troche powietrza dostaje sie do przewodów tylko nie wiem gdzie. Narazie wszystko jest ok. POZDRAWIAM
 
 
Versor
[Usunięty]

Wysłany: |16 Wrz 2004|, 2004 12:39   

Cześć
Możesz sprawdzić przewody powrotu paliwa przy wtryskach.
U mnie dziczały wolne obroty a pęknięcia były prawie niewidoczne wymieniłem i spoko jest.
 
 
tereszcz
[Usunięty]

Wysłany: |16 Wrz 2004|, 2004 17:01   

CZEŚĆ!!!
Wymienie przewody bo nawet troche ciekną. To pewnie przez te przewody bierze powietrze.
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |18 Wrz 2004|, 2004 22:44   

:) U mnie samochodzik kiepskopali jak jest wilgotno, zimno itd. Kopci jak stary autobus - na czarno. Oleju nie bierze. Czy to też może być wina pompy??? Czy znacie jakiś warsztat w Wwa lub okolicah który by się nią zajął. Czekam na info. Pozdrawiam
Grzegorz
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |20 Wrz 2004|, 2004 10:01   

Dobry pompiarz w okolicach Warszawy to Pan Mirosław Heba. To są Mory ul. Poznańska 36.
Robiłem u nich pompę jeszcze w Orionie i jestem z nich bardzo zadowolony. Ich też mi ktos polecił.
 
 
Versor
[Usunięty]

Wysłany: |25 Wrz 2004|, 2004 13:59   

Jak kopci na biało to znaczy że leją wtryski, jak na czarno to znaczy że nie dopala ropy. może być problem z wtryskami ja dolewam co kilka tankowań dodatek do ropy (usuwa parafinę z wtrysków) może ropa jest be. Raz zatankowałem na Glimarze to nie widziałem drogi za sobą w lusterku. Nie wykluczony problem z pompą. Jeżeli masz pompę Lucasa to najpierw spróbuj zalać go na Shelu i zobaczysz czy pomogło. może być też syf w zbiorniku i na filtrach.
Pozdrawiam
 
 
tereszcz
[Usunięty]

Wysłany: |26 Wrz 2004|, 2004 05:14   

Znowu się zepsuł. Po wymianie uszczelek i przewodów paliwowych wszystko było ok. przez tydzień. Teraz czasami wchodzi na wysokie obroty (2000- 2500 tyś.) i za chwile gaśnie, podpompuje trochę paliwa pompką zapali trochę przejadę i zgaśnie. To chyba jest pompa paliwa.
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 19:42   

ha! Już nie kopci ... padł . Niestety dnia 29.09.2004 o godz 15.00 na ul. Żelaznej w Warszawie zatarł się silnik w moim niebieściutkim fordzie skorpio. Po krótkiej diagnozie w warsztacie sprawdziły się moje najgorsze obawy. Mimo tego że poziom oleju sprawdzłem w zeszłym tygodniu - w normie... wszystkiemy winna pieprzona kontrolka oleju która poprostu nie świeciła. Naturalnie wina jest też po mojej stronie ale osobiście zwalę to na kontrolkę :wink:
Nie opuściłem jednak mojego autka w potrzebie i załatwiłem mu nowiutkie serducho również 2,5 TD z którego roku jescze się nie wczytałem. Właśnie jest wkładane do autka i nie mogę się doczekać kiedy pobrykam na nowej turbince. Może osiągnę tę zawrotną prędkość 240 km/h jak jeden z forumowiczów hahahaha :wink: pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group