$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - na benzynie szarpie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
na benzynie szarpie
Autor Wiadomość
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 14:22   na benzynie szarpie

ale tylko w pewnej sytuacjii a mianowicie :...

jade sobie no i krzyżówka dojeżdzam na biegu tzw hamuje silnikiem samym i czuje delikatne szarpnięcia robiąc ten sam manewr już na niższej prądkości to szarpie bardziej. A największe kangurki wykonuje na powolnej jeździe takiej 5 km na godzinie gdzie nie dodaję gazu tylko wykorzystuje te 1000 obrotów biegu jałowego

na gazie całkowity brak takich efektów (najprostrza instalacja LPG)
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 15:51   

rozwiązanie, nie jeździć na benzynie :wink: ,
a tak na poważnie to ja mam z kolei objaw jakby nie chciał wchodzić na obroty tak do 3 tysi przy łagodnym przyspieszaniu ale jak dam w pedał do oporu to kręci równiótko od samego dołu do góry.
Ja zwalam winę na to że jakiś tam kabelek z któregoś czujnika koło przepustnicy jest odpięty i tyle, hociaz może to sonda albo co
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 00:01   

Mój też świruje na benzynie - ale jak wdepnę pedał na max - to nagle rakieta i idzie normalnie. JAk wymienię sobie kiedyś sondy lambda ( bo mam uwalone ) to zobaczę czy to coś zmieni :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 07:35   

a nie mam katalizatora bo się zapchałi wyciołem całkiem
 
 
mirage
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 07:43   

Mialem podobny problem z bezyna jak Lancer, kangury byly takie ze zeby mozna bylo pogubic az sie balem na bezyne przelaczac:)
Wczoraj uwaznie obejrzalem instalacje gazowa i okazalo sie ze panowie tak sprytnie polaczyli kabelki ze te sie rozlaczyly.
Jestem zupelnym lajkonikiem jezeli chodzi o elektryke w instalacjach gazowych, ale panowie wcieli sie w czarny kabelek po lewej stronie komory silnika tuz przed taka duza zlaczka nad zbiorniczkiem od plynu hamulcowego, ale pewnie kazdy ma inaczej. Jak bedzie potrzebne to moge fotki zrobic. Pozniej to idzie do pseudo komputerka, ale tego nie jestem pewien bo wszytko zaklejone jest izolacja i moge sie tylko domyslac.

Do wczoraj myslalem ze mam prawidlowo podlaczona zawansowana gaz instalacje z komputerkiem i silniczkiem krokowym:). Niestety sie mylilem silniczek krokowy oczywiscie posiadam i zauwazylem ze kabelki przy nim sa troche sfajczone wiec zaczalem obierac z izolacji wiazke biegnaca do silniczka, bardzio sie zdziwilem kiedy okazalo sie ze kabeki ok 20 cm od silnika sa ciachniete nozem oczywiscie jest ich kontynuacja w kierunku komputerka ale tez ciachnieta i nie podlaczona. Wiec pytanie jak to sie moglo sfajczyc wrecz zweglic!!!! wszystko wskazuje ze panowie gaziarze wmontowali mi bubel na maxa. ECH mam do nich pecha, ale pozytyw to to ze naprawilem benzynke.

pzd

Michal
 
 
mirage
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 07:46   

KOREKTA ZBIORNICZEK PLYNU JEST PO PRAWEJ STRONIE I te wszystkie gadzety tez. Wczesnie jest i jeszcze sie budze:)
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 08:54   

u mnie jest instalacja prosta bez silnika krokowego mam tylko odcięcie wtryskiwaczy
 
 
mirage
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 10:18   

Tak napisales ze masz prosta instalacje, taka tylko sugestia by sprawdzic kabelkologie instalacji gazowej bo objawy sa podobne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group