$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ubezpieczenie !!!!!!!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie !!!!!!!
Autor Wiadomość
Janusz_J
[Usunięty]

Wysłany: |17 Wrz 2004|, 2004 11:00   Ubezpieczenie !!!!!!!

Mój nowy nabytek dziad skasował !!! A takiego pięknego fordzika miałem :(

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc !!!!
Zostałem uderzony w tył samochodu - była policja i jest winny !!!
Zglosiłem szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy !!
Chciałem oddać swój samochód do autoryzowanego serwisu FORDA w celu usunięcia szkody !!!
Niestety likwidator poinformował mnie, że nie mogę usunąć szkody w autoryzowanym serwisie (nie tylko FORDA ale jakiegokolwiek), gdyż - jak napisał nie posiadam aktualnej książki serwisowej.
Takim przypadkiem zdziwił się pracownik serwisu gdyż jak do tej pory żadne z towarzystw ubezpieczeniowych nie stwarzało takich problemów.
Chciałem żeby likwidator powołał się na przepisy prawne - ale oświadczył, że nie zna tylko wie, że tak nie można.
Ponadto prowadzę działalność gospodarczą i zwróciłem się do towarzystwa o samochód zastępczy - niestety odmówiono mi gdyż jak twierdzą nie wystarczą dokumenty firmy ale samochód musi być jako środek trwały wpisany do ewidencji.

Bardzo proszę o informacje czy mogę skorzystać z serwisu autoryzowanego i czy przysługuje mi prawo do pojazdu zastępczego? Czy jest to tylko unikanie kosztów naprawy ?

P.S.

A i jeszcze chciałem was zapytać czy nie wiecie co to za szczyl ten Wąski :PPPPPPPPP
 
 
Asia
[Usunięty]

  Wysłany: |17 Wrz 2004|, 2004 12:13   

:evil:
 
 
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |17 Wrz 2004|, 2004 12:59   Re: Ubezpieczenie !!!!!!!

Witam!
Janusz_J napisał/a:

A i jeszcze chciałem was zapytać czy nie wiecie co to za szczyl ten Wąski :PPPPPPPPP

Widze, ze jestes nowy na forum i moze nie wszystko jeszcze wiesz.Ja tez wiem niewiele bo rowniez niedawno sie zapisalem ale juz zdazylem nauczyc sie jednego-Wąski nie jest szczylem tylko czlowiekiem, ktory wklada duuuzo energii, abys mogl zadac tu pytanie. Po tym "jęzorze" na koncu wypowiedzi wnioskuje, ze to mial byc zart...

A teraz kilka slow o autku.
Rzeczywiscie samochod musi byc w ewidencji jako srodek trwaly. W przeciwnym wypadku ubezpieczyciel nie ma obowiązku dawac Ci samochodu zastępczego.Podkreslam "obowiazku"-moze ale nie musi.
Jesli chodzi o autoryzowany serwis: ubezpieczyciel nie moze Ci narzucic, gdzie masz naprawiac auto-twoja sprawa. Oni ze swojej strony wysylaja bieglego rzeczoznawce, ktory ocenia szkody i na tej podstawie ubezpieczyciel wyplaca Ci odszkodowanie (cena czesci i koszt robocizny obliczony wedlug im tylko znanych zasad). W przypadku gdy robocizna kosztuje wiecej niz wyplaca ubezpieczalnia, Ty pokrywasz koszty (doplacasz). Ubezpieczalnie niejednokrotnie podpisuja umowy z warsztatami i dlatego wola Cie wyslac do "swojego" (przewaznie te warsztaty wykonuja zlecenia solidnie-wiem z doswiadczenia).

Tyle w tym temacie jesli chodzi o moja wiedze i doswiadczenie.
Pozdrawiam!!
Domel
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |17 Wrz 2004|, 2004 14:10   

nie musi być autko na stanie środów trwałych firmy wystarczy że przedstawisz ubezpiczycielowi ewidencję pojazdu tam gdzie rozliczasz paliwo kilometry i inne pierdoły. źle zrobiłeś że poszedłeś do ubezpieczyciela. Najpierw powinieneś pujść do serwisu i powiedzić że chciałbyś bezgotówkowo dokonać naprawy przejkazując numer polisy poszkodowanego kopię notatki policji nawet nie idziesz do PZU niech serwis się szarpie z znimi ciebie interesuje usunięcie szkody i nie wydanie ani 1 PLN teraz możesz ich postraszyć sądem to ci kwotę do wypłaty zakwalifikują większą tak żebyś siedział cicho. i jeszcze jedno wszystkie części staraj się wymieniać nie naprawiać. Dlaczego z prostej przyczyny jak poszpachlujesz drzwi i pomalujesz je ładnie a potem ktoś ci te drzwi uszkodzi ponownie to zapomnij o rozsądnej cenie odszkodowania (starczy na pędzel i litr olejnej)
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |24 Wrz 2004|, 2004 01:36   

Witam
Nie widzialem wczesniej tego tematu.
Janusz Ty prowokatorze
Tak o mnie mowic ???
Tak jak w tym lemkowskim wierszyku
"[...]ja dla tebe serebro zoloto
a Ty mene buch w boloto"
Tam jest o wodce a ja tak powiem o Tobie

Za nazwanie mnie szczylem nie pomoge Ci w tym problemie a mam jutro spotkanie z czlowiek wladnym Ci pomoc :D :DDDD D

Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Janusz_J
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 15:13   

Chciałem wam podziękować za odpowiedzi :)

Ja nadal nie naprawiłem swego autka - bo nadal PTU sobie ze mnie robi ..... kpinę.

Jeśli natomiast chodzi o wąskiego to muszę wam powiedzieć, że znamy się świetnie i wiem, że to fajny typek :)

To tylko mała prowokacja była.
Oj ty Wąski Wąski ( tak serio to wcale aż taki Wąski nie jest - raczej niski) :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group