$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Mk1 mint
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mk1 mint
Autor Wiadomość
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lut 2018|, 2018 07:53   

Dokładnie, ten temat powinien być Boni w dziale PU i powinnismy sie zobaczyc na zlocie!!!

Jedz pogadaj, ponegocjuj, dla tam mieszkajacych to fistaszki, jak Ci się znudzi to odkupie ;)
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |14 Lut 2018|, 2018 13:47   

pablo19 napisał/a:
Dlatemu ja mu nie wierzę :P
Nie wierzę również, że zgredział po szkocku, przecież to ten sam człowiek, który pojechał pociągiem nad morze :P


I drugi raz już ci się nigdy nie uda mnie podpuścić :P :P :P

Niestety, nie ma opcji, żebym zaszalał aż tak tu i teraz. Ogólnie, niestety, Scorpio to już tylko taki trochę nostalgia-trip dla mnie, a nie coś, czym bardzo chciałbym jeździć, nawet jakbym miał wolny garaż i rzeczywiście 2.5k funtów = 2.5kzł to nie wiem, czy bym się skusił. No pewnie jako 5 wózek, owszem :P

Z innej beczki, jak się zastanowić, to oprócz samego ryja/świateł, ciemny sedan mk1 nadal wygląda zupełnie dobrze (proporcje, układ, itd) nawet po prawie 30 latach.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |14 Lut 2018|, 2018 19:54   

Nom, po tych 30 latach nadal jest mniej kontrowersyjny niż MKIII :)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Darek_Police 
thesilent



Auto: sedan `90 2.9 12V6 ASB Ghia i kupowdepy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Sollstedt DE
Wysłany: |14 Lut 2018|, 2018 21:19   

Mi się też strasznie podoba sedan mk1. Liftback również. Kolega nie mógł wyjść z podziwu, jak do bagażnika sedana wrzuciłem 4 koła 195/65/15. A Ci, co ze mną do Niemiec jechali, sami przyszli do mnie i powiedzieli, że następny kurs Polska-Niemcy zaliczyli citroenem C5 na hydropneumacie i w ogóle to nie koresponduje do komfortu, jakiego doświadczyli u mnie w scorpio (kanapa, przestrzeń, zawieszenie). Ale długie zdanie :P
_________________
Scorpio `90 2.9 12V6 ASB Ghia sedan
ex:
Citroen GC4P 07 2.0 HDI
M6 04 2.0 DOHC
M323F 97 1.5 DOHC
Uno 92 1.1 OHC
Scorpio 89 2.0 OHC
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |15 Lut 2018|, 2018 01:47   

Z przycisku na desce włączane było oświetlenie kabiny w wersjach taxi i Police. One też miały dodatkowe lampki w słupkach B
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Kamil_Scorpio_ 
Sw0jaCz3K.



Auto: '96 2.9 24V ASB sedan +SEKW.
Wiek: 33
Dołączył: 15 Maj 2011
Skąd: Białystok
Wysłany: |15 Lut 2018|, 2018 12:05   

Rafał A.(antek) napisał/a:
Z przycisku na desce włączane było oświetlenie kabiny w wersjach taxi i Police. One też miały dodatkowe lampki w słupkach B


mam taki guzior w swoim mk1
_________________
'87 Scorpio Mk1 2.9 12V MSB Habeta +BLOS
'96 Scorpio Mk3 BoBik 2.9 24V ASB sedan +LPG
'18 Opel Insignia B 1.5T 165km Habeta
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Lut 2018|, 2018 12:16   

no, to masz taxówkę :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |15 Lut 2018|, 2018 12:46   

Darek_Police napisał/a:
Kolega nie mógł wyjść z podziwu, jak do bagażnika sedana wrzuciłem 4 koła 195/65/15. A Ci, co ze mną do Niemiec jechali, sami przyszli do mnie i powiedzieli, że następny kurs Polska-Niemcy zaliczyli citroenem C5 na hydropneumacie i w ogóle to nie koresponduje do komfortu, jakiego doświadczyli u mnie w scorpio (kanapa, przestrzeń, zawieszenie). Ale długie zdanie :P


No fakt, żeby doświadczyć takiego ogólnego komfortu/rozmiaru, jak w scorupie, to w nowszych trzeba o klasę wyżej sięgać, w stronę S, bo późniejsze segmentu E, nawet jak mój GS300 to już inna filozofia i ergonomia. Np. jak się przeprowadzaliśmy pod Wawę pamiętna akcja jak wynajmuję mieszkadło, dostaję klucze i pytam się właściciela, czy by mi nie pomógł wtaszczyć sofy, lekka ale nieporęczna RACZEJ, sam ją usyfię na schodach. On się patrzy na mnie jak na wariata "że niby gdzie ta sofa?" - "no, w bagażniku". I zaraz musiałem mu szczękę domknąć, jak wyjęliśmy niedużą sofę ze Scorpio, jak królika z kapelusza. Ale to habeta była i miękka sofa ;)

Co do komfortu i wożenia ludzi, to wiadomo, każdy kto miał scorpio przez dekady mógłby opowiedzieć zylion anegdot, ale dla mnie mało co przebija akcję, jak wtedy gliniarze wpadli na spota, wiadomo, lekkie zamieszanie, sierrafani uciekajo, połowa FST też usiłuje zniknąć, reszta siłą woli rozwiewa dym z opon unoszący się nad placem, no ale usiłujemy też pociskać kulturę i dobre stosunki z policją (znaczy, wyśmiałem ich nieco że nie przyjechali transitem na spota fordów, tylko jakimś volksdojczem), gadki-szmatki, i gliniarz zacząć przyjaźniej wnikać i badać mk1, i wsiadł się przymierzyć, bodaj w zielony Kevinowóz nie w mojego, i tak posiedział, obadał gadżety i wajchy, odsunęliśmy mu fotel namax, okazaliśmy mu ile jeszcze jest miejsca z tyłu, podumał, i rzekł "i na ch... te ałdi kupowałem" :-d
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Darek_Police 
thesilent



Auto: sedan `90 2.9 12V6 ASB Ghia i kupowdepy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Sollstedt DE
Wysłany: |15 Lut 2018|, 2018 20:57   

Boni napisał/a:
No fakt, żeby doświadczyć takiego ogólnego komfortu/rozmiaru, jak w scorupie, to w nowszych trzeba o klasę wyżej sięgać, w stronę S...


I to jeszcze LONG :P , bo "zwykła" eska np. w220, którą jechałem też dupy z tyłu nie urywa. Jakkolwiek to brzmi :P
_________________
Scorpio `90 2.9 12V6 ASB Ghia sedan
ex:
Citroen GC4P 07 2.0 HDI
M6 04 2.0 DOHC
M323F 97 1.5 DOHC
Uno 92 1.1 OHC
Scorpio 89 2.0 OHC
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group