$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ASB - Czy błędna praca elektrozaworu C (bieg 3-4) może ...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ASB - Czy błędna praca elektrozaworu C (bieg 3-4) może ...
Autor Wiadomość
alekv6
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lis 2005|, 2005 22:56   

No to mnie zmartwiłeś ... czyli wciąż nie mam 4 biegu .. shit
A co do MAFa to naprawde prof go wyczyściłęm , pedzelek, spirytus itd... skrzynia jak kiepsko chodzila tak chodzi .... wrr... co to moze byc jeszcze z tym 4 biegiem bo nie usmiecha mi sie jechac i znow placic 380zl za wymiane tego elektrozaworu C ... to juz bedzie 3600 za naprawe skryzni ... masakra. jeszcze troszke i wyjdzie ze moglem sobie kupic nowa skrzynie w salonie..
.

[ Dodano: 2005-11-16, 22:58 ]
Fakt ze nie rozkrecalem filtra powietrza i tego calego elementu aluminiowego tylko odkrecilem dwie sruby od MAF-a i go wyciagnelem, to chyba wystarczy co ?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Lis 2005|, 2005 23:42   

wystarczy, 3600 to juz blisko ceny nowej skrzyni. ja podejzewam ze sterownik masz uwalony i tyle musial byc zmienic wszystkie elektrozawoery w nim
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
alekv6
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2005|, 2005 08:12   

Hm... to co teraz zrobic, sam juz nie wiem, nie stac mnie zeby wywalic znow ok 2000 za skrzynie, po prostu nie mam tych pieniedzy. Masz jakis pomysl ?
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Lis 2005|, 2005 09:20   

Rafał, nie strasz Alka zaraz całym sterownikiem...
Trzeba najpierw sprawdzić całą wiązkę sterującą do skrzyni. Może jakiś drut od sterowania jest uwalony i tyle.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
alekv6
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2005|, 2005 09:37   

Powiem wam tak, oddam raz jeszcze to auto do tego zakichanego mechanika, niech wymieni ten elektrozawor, zaplace jeszcze te 380zl
Mam nadzieje ze bedzie ok ale boje sie jednego na co nie mam wpływu obecnie,
Jak odebralem auto to wszystko chodzilo ok, pojezdzilem z tydzien a potem cisnelem do Katowic, autostrada wrocław - katowice , mniam , troszke dałem po garach i własnie wtedy w połowie drogi zniknął mi 4 bieg, Czy to było jakieś przeciążenie ? sam nei wiem, czy może faktycznie coś się nagrzało i jakieś zwarcie powoduje taki stan ?
Nasuwają mi się dwa pytania :
1) Czy gdybym pojechał do ASO Ford-a na podłączenie do kompa i sprawdzenie wszystkich czujników czy może by to wyszło ? (tylko czy to sprawdzi więcej czujników niż OBD II ? bo na tym mam wskazanie tylko błędu 3 elektrozaworu)
2) Podejrzewam że problem jest własnie gdzieś z elektryka bo jeśli odłącze MAFa to biegi 1,2,3 chodzą lepiej niż z podłączonym *tyle że boję się ze po kilku błędnych odczytach komp przejdzie w tryb seriwsu*


Czy jest jeszcze jakiś czujnik który powinienem sprawdzić i jeśli tak to proszę o bardziej szczegółowy opis jak go odnaleść ...
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Lis 2005|, 2005 12:00   

1) uwalony sterownik wlasnie ma to do siebie, ze po wyczyszczeniui , umyciu itd chodzi dobrze jakis czas, a pozniej wraca dos tanu wyjscia, czyli zaczynaja sie zacinac jakies elektorzawory, pol biedy jak tylko jeden, mozna wymienic i jeździc dalej.

2) co do testowania , to czym testowales? (obd2) jaki interfejs, jaki program? jesli odczytuje bledy poduszek, skrzyni i ABSu to fordowski wiecej raczej nie powie.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
alekv6
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2005|, 2005 10:47   

Co do testowania to pojechalem do warsztatu w Długołęce pod Wrocławiem i tam gość miał takie chyba oryginalne narzędzie z drukarką termiczną ale jakie były możliwości jego, sam nie wiem, na pierwszym teście wykazało 3 błedy (teraz nie pamietam) a po resecie i przejechaniu ok 15km już tylko jeden (błąd el. C)

[ Dodano: 2005-12-28, 10:43 ]
Witam ponownie
Tamet zamknięty, nie wiem co zrobili ale skrzynia wreście chodzi jak powinna,
No mam nadzieję ze na długo ! :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group