$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nie działa elektryczne podnoszenie przedniej szyby kierowcy
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działa elektryczne podnoszenie przedniej szyby kierowcy
Autor Wiadomość
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |11 Lip 2016|, 2016 11:30   

Dzięki za odpowiedzi i sorka że dopiero po takim czasie się odzywam, ale nie miałem czasu tego posprawdzać.
Zamiana przełączników nic nie dała,
Zamiana modułów nic nie dała
Silniczek znalazłem zapasowy. Podałem prąd na wskazane piny - działa
Podłączyłem do wtyczki w zamiast tego który siedzi w drzwiach - nie działa ...
Dostęp do śrub które trzymają silniczek jest beznadziejny, chyba prościej byłoby rozwiercić nity i wywlec cały mechanizm, ale najprawdopodobniej silniczek nie jest sprawcą bo podłączony zapasowy też nie działa.
Jaka może jeszcze być przyczyna ? Kable ? Nic innego nie przychodzi mi do głowy ....
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Pomógł: 22 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |11 Lip 2016|, 2016 11:38   

Na to wygląda, że uwalone przewody. A jak podasz + i - na stary silniczek bezpośrednio, to co sie dzieje?
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lip 2016|, 2016 14:26   

tylko Trzypion, to nie taki silniczek z plusem i minusem, a raczej z 6 pinami.
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Pomógł: 22 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |11 Lip 2016|, 2016 14:54   

Tak samo, dwa grube (1,5mm^2) żółty i biały to sterowanie bezpośrednio silnikiem, pozostałe to czujniki położenia. Na nie dać zasilanie i będzie wiadomo, czy silnik zdechł.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |12 Lip 2016|, 2016 06:42   

Silniczek z 6 pinami. Jak jest wyjęty to nie problem podać prąd na te 2 piny. Ale na ten siedzący w drzwiach nie ma mowy, musiałbym jakąś wtyczkę mieć żeby tam trafić. (bardzo słaby dostęp).

bingo napisał/a:
patrząc na włącznik szyby, zasilanie silnika to piny 1 i 7, jeśli chodzi o moduł, to wyjścia 7 i 15. na jeden podajesz plusa , na drugi minusa. w zależności od tego, co gdzie podasz, silnik idzie w dół lub górę. Jak idzie w jednym, to i w drugim pójdzie. zasilanie to te grubsze kabelki na silniku (podajże 1,5 lub 2,5 kwadrar, kolor powinen być żółty i biały, ale to sprawdz na schemacie jeszcze dodatkowo.


Jak to zrobić ? Mam odpięty moduł, do wtyczki do której go podłączam, na piny 7 i 15 (czy 1 i 7 ?) podaje prąd z akumulatora i silniczek powinien zadziałać tak ?
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Pomógł: 22 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |12 Lip 2016|, 2016 06:44   

W ten własnie sposób. I tak po kolei mozna dojśc gdzie prąd ginie.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |9 Sie 2016|, 2016 07:12   

Trochę mi zajęło zanim zrobiłem kolejne podejście do problemu. Przyłożyłem prąd do pinów 7 i 15, potem do 1 i 7, w obu wypadkach silniczek nie drgnął.

Po ostatnim moim zagrzebaniu w tym układzie przestały działać lusterka. sprawdzałem bezpiecznik nr 21 wg schematu :
http://www.fordscorpio.co...ral_fusebox.gif
ale widzę że jeszcze nr 1 jest od lusterek więc może jest on spalony.

od jakiegoś czasu mam to wszystko rozbebeszone i moduł sterowania szybami jest odpięty.
po jego podłączeniu i wykonaniu jakiegokolwiek ruchu pokrętłem od lusterek, lusterko kierowcy zaczyna przestawiać się w stronę samochodu. Silniczek pracuje do odłączenia modułu. Zakładam że spalony bezpiecznik nie daje takich objawów ?
Usmażyłem coś podając prąd na złe piny ? Co może powodować takie zachowanie ?
Sprawdzałem na 2 różnych modułach i przy obydwu jest tak samo

Przy okazji, da się coś zrobić z lusterkiem pasażera, które po zapięciu wstecznego ustawia się w dół, ale po wyrzuceniu wstecznego nie wraca dokładnie do tego samego ustawienia, tylko zatrzymuje się ciut wcześniej. Powoduje to że po kilkudziesięciu cofnięciach lusterko ustawione jest w ziemię ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group