$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z biegami
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z biegami
Autor Wiadomość
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 21:08   Problem z biegami

Witam serdecznie!
W moim autku mam problmy z "wrzucaniem" biegu (I). Nie dzieje sie tak zawsze, w czasie jazy nigdy. Powiedzmy, ze tocze sie powoli do swiatel i wlaczam I-wszystko jest ok. Niestety czasem, gdy autko stoi, mam trudnosci z wrzuceniem pierwszego biegu. Czasem pomaga wrzucenie na chwile II a potem I ale czasem bywa rowniez tak, ze musze sie chwile z tym pomeczyc.
Zastanawialem sie, czy nie pomogloby podciagniecie linki sprzegla. Ktos mi powiedzial, ze to moze byc problem z synchronizatorem.
Prosze o jakies porady.
Pozdrawiam!!
Domel
 
 
lukasz006
[Usunięty]

Wysłany: |15 Wrz 2004|, 2004 00:13   

moj kumple tez tak mial ale wrzucalmu II i potem I i zawsze wchodzilo bez problemu
jesli by padl synchronizator to powinno zgrztac przy szybszje zmianie (ale moge sie mylic)
 
 
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |15 Wrz 2004|, 2004 14:08   

lukasz006 napisał/a:

jesli by padl synchronizator to powinno zgrztac przy szybszje zmianie (ale moge sie mylic)

Hej! Dzieki za odpowiedz!U mnie nic nie zkrzyta :) .

Zapomnialem wczesniej dodac o jednym spostrzezeniu. Czasami, gdy auto stoi a ja chce wrzucic I, to zanim jeszcze bieg wskoczy, autko jakby chcialo samo ruszyc. Wydaje mi sie, ze to przemawia za teza, ze linka jest za luzna.
Jakis komentarz?Nigdy nie naciagalem linki i nie wiem za bardzo o ile podciagnac, na co zwracac uwage. Pomozcie prosze!
Pozdrawiam!!
Domel
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |15 Wrz 2004|, 2004 16:23   

W scorpio linka się reguluje sama, poprzez regulator na pedale. Objawy o ktorych piszesz wskazuja na zuzycie tarczy sprzęgła i/lub docisku. Ja obstawiam na to.
 
 
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |15 Wrz 2004|, 2004 21:46   

No to wychodzi na to, ze w najblizszy weekend szukam magika od sprzegiel :) Mowi sie trudno, zyje sie dalej.
Pozdrawiam!!
Domel
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |18 Wrz 2004|, 2004 01:31   

Ale weż sobie wcześniej obejrzyj mechanizm samonapinający na pedale - może tam coś nie tak i ne podciągnęło ci linki.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |18 Wrz 2004|, 2004 23:30   

Wciśnij pedał sprzęgła samym czubkiem buta i przy pełnym wciśnięciu pozwól, żeby z całym impetem uciekł do góry.
Jeżeli przyciął się kogutek (mechanizm samoregulacji), taka operacja na ogół go budzi.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
DŁUGI
[Usunięty]

Wysłany: |19 Wrz 2004|, 2004 00:25   

Możesz mieć założoną linkę nie o tej długości co trzeba. Ja miałem takie objawy, do tego sprzęgło chodziło dość ciężko, aż w końcu strzeliła linka. Najgorzej było ze wstecznym. Rozbierali mi sprzęgło, okazało się że jakieś łożysko za 10PLN się stopiło. Po wymianie łożyska okazało się że się nic nie poprawiło, jak zgrzytało tak zgrzyta, aż w końcu pękła linka. Jak kupowałem to koleś chciał starą na miarę, podobno jest kilka długości. Udało mi się kupić dobrą. Przed założeniem dobrze jest ją naoliwić a na końcach pancerza napchać smaru. Po tych zabiegach sprzęgło można wciskać jednym palcem, a i biegi przestały zgrzytać.
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |19 Wrz 2004|, 2004 01:00   

...i jeszcze - nie kupować podróbki!! Gdzieś w pomroce archiwum jest mój wątek o linkach sprzęgła. Sześć wymieniłem (urwana lub/i zacięta) w okresie niecałych dwu miesięcy :evil: Po założeniu oryginału jeżdżę do dziś.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Domel
[Usunięty]

Wysłany: |19 Wrz 2004|, 2004 11:05   

No moi Drodzy! Dzieki za zainteresowanie :) Powiem tyle, ze:
-wsteczny wchodzi najlepiej ze wszystkich biegow
-od wczoraj (sobota) jakby wszystko prawie wrocilo do normy (ot tak sobie). Nie wiem jak to wyjasnic, ale biegi wchodza znacznie lzej (no moze nie "na dotyk" ale jest ok).
Tak czy inaczej bede tam zagladal (myslalem, ze zrobie to w sobote ale czasu nie mialem). Prosze jeszcze o porade: gdyby zdarzylo sie, ze jednak nalezy wymienic sprzeglo, to co kupic? Sachs jest bardzo drogi. Widzialem jakies inne np.LUK ale nie wim co to za firma. Czy warto bawic sie w zamienniki? Nie ukrywam, ze na studencka kieszen wpływa to dosc znacznie...:(
Pozdrawiam!!
Domel
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |24 Wrz 2004|, 2004 09:33   

Hmmm - u mnie wygląda to tak, że pierwszy bieg, owszem wchodzi, ale raz czuję, że wajcha idzie prawidłowo do przodu - "wpada" na swoją pozycję - innym zaś razem wrażenie jest takie, jakby nie trafiała w kanał lecz "czopowała" się gdzies u wlotu/obok wlotu. Pomimo to samochód "ciągnie" bez jekichs obajwów w postaci zgrzytania itp...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group