$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czujnik wskaźnika temperatury
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik wskaźnika temperatury
Autor Wiadomość
MarcinK
[Usunięty]

  Wysłany: |16 Lip 2004|, 2004 10:24   Czujnik wskaźnika temperatury

Czy ktos moze mi pomoc? Padl mi czujnik temperatury (ten ktory jest podlaczony do wskaznika). W sklepie sprzedali mi taki ktory po wkreceniu w blok silnika ma gwint do przykrecenia przewodu (z zielonym plastikiem do okola gwintu). Tymczasem w czasie demontazu mojego okazalo sie ze po zdjeciu gumowej fajeczki (z czujnika) pokazala sie sprezynka, ktora tkwila w srodku czujnika (czyli ma on w srodku otwor w ktorym tkwi wspomniana sprezynka. Takiego otworu nie ma ten ktory kupilem. I panowie w sklepie nie potrafia znalezc takiego ktory jest w moim silniku. Moj silnik to 2,9 v6 12V z 92 roku. Czy ktos moze mi pomoc znalezc numer katalogowy tego czujnika? Bo tylko w ten sposob go znajde, a nie moge zdemontowac bo caly czas potrzebuje samochodu do pracy, a taki demontaz, z braku garazu, to dla mnie spora operacja. Blagam o pomoc.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lip 2004|, 2004 15:26   

problem który napotkałeś to to że masz fajeczke z jednej strony a zdrugiej gwincik a zadaniem twoim jest to połączyć (chyba nie oglądałeś MC Gyvera) obetnij drucik z fajeczką załóż na kabel łącznik pod nakrętkę do gwintu dobierz nakrętkę przed założeniem użuj koszulki termokurczliwej zakręć i zaizoluj na gorąco koszulke izolacyjną
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |16 Lip 2004|, 2004 16:29   

Dobre, dobre Lancer :D :D - do FAQ koniecznie trzeba to dać :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lip 2004|, 2004 18:37   

nie stresujcie :shock: :? bo mi dzisiaj też padł.
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lip 2004|, 2004 21:45   

Dzieki Lancer, taki madry to ja tez jestem, ale chcialem zeby bylo jak w oryginale, bez obcinania czegokolwiek... a MC Gyver to byl kiedys moj ulubiony bohater ;) - dopuki nie zmadrzalem. Ale juz mam rozwiazanie. Otoz czujnik okazalo sie jest u mnie normalny. Ta sprezynka ktora wyjolem z wnetrza to jest ten element bimetaliczny ktory wypadl z rozwalonego czujnika. Myslalem ze nalezy ja wlozyc do srodka nowego, a ona, wraz z pozostala czescia idzie do kosza (na smieci). Nie przyjzalem sie jak nalezy i dopiero czlowiek ze sklepu Forda uswiadomil mnie w czym rzecz. Okazalo sie ze ASO Forda tez sie czasem przydaje....
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lip 2004|, 2004 21:46   

...i jeszcze cos; czujnik w sklepie Intercars kosztuje 25 zl, w ASO 95 zl.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |19 Lip 2004|, 2004 13:26   

no tylko taka różnica to to że w Carsie kupujesz włoskiego EPS a w ASO motorcrafta
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Pomógł: 54 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |4 Maj 2016|, 2016 22:04   

MarcinK napisał/a:
To prawda. Gdybym przewidywal dalsza eksploatacje przez 12 lat zainwestowal bym w Motorcrafta. A na te 2-3 lata wloski wystarczy mi na pewno. Czujnik zamontowany, dziala dobrze...
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group