$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wymiana gum tylnej belki za pomocą ściągacza?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana gum tylnej belki za pomocą ściągacza?
Autor Wiadomość
JacekM 



Auto: Sierra 1993, 2.0DOHC Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 15 Wrz 2011
Skąd: Warszawa Bródno
Wysłany: |14 Mar 2015|, 2015 16:50   Wymiana gum tylnej belki za pomocą ściągacza?

Ma ktoś pożyczyć ściągacz i "wpychacz" do tych tulei, żeby można to zrobić bez zrzucania belki i zawożenia jej na prasę?
Ewentualnie namiar na jakiś warsztat w okolicy Warszawy gdzie oferują taką usługę?
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |14 Mar 2015|, 2015 18:28   

domniemam że chodzi Ci o belkę w sierrce,w scorpio mk3 robiłem to na aucie,przy sierrce najtrudniej będzie Ci wyciągnąć tuleję z belki-tutaj przemyśl jak to zrobić na aucie,z włożeniem nie powinieneś mieć większych problemów,nie dostaniesz chyba nigdzie poza serwisem takich narzędzi gotowych,nawet nie wiem czy są takie gotowe.
Starą tuleję możesz ewentualnie rozwiercić
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
JacekM 



Auto: Sierra 1993, 2.0DOHC Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 15 Wrz 2011
Skąd: Warszawa Bródno
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 12:32   

Sierra i scorpio MKI/II mają dokładnie taką samą belkę (7 lub 7.5"). MKIII ma podobną belkę , ale co do gum belka /buda się nie wypowiem.
Nie znam nikogo komu bez odpowiednich przyrządów udało się to zrobić na aucie. Wyjęcie to nie problem, gorzej z włożeniem nowych, no chyba że zakładał Poli dwuczęściowe. Większość robi to na prasie po wyjęciu belki i odkręceniu wszystkiego.

Przyrządy serwisowe są opisywane zarówno w WKŁ jak i Haynesie. Nowych nie dokupię , ale może ktoś ma ? Wiem, że niektórzy sobie dorabiali coś na wzór tych z Haynesa.
Ostatnio zmieniony przez JacekM |16 Mar 2015|, 2015 12:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 13:03   

czy ktos ma moze zwymiarowane poli do belki? lub sa gdzies w sprzedazy tylko same do belki,a nie w kompletach?
ewentualnie ma pozyczyc na wzór do zrobienia poli?

JacekM napisał/a:
Ma ktoś pożyczyć ściągacz i "wpychacz" do tych tulei, żeby można to zrobić bez zrzucania belki i zawożenia jej na prasę?
Ewentualnie namiar na jakiś warsztat w okolicy Warszawy gdzie oferują taką usługę?


kiedys taki dorobiony przyrząd mial Jan ze sierrafan
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
Ostatnio zmieniony przez kat |16 Mar 2015|, 2015 13:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 20:33   

Nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd,bo gumy (MK1+MK2) a MK3 różnią się, ale skoro twierdzisz że wyciągniesz stare bez problemu to przecież nowe jest chyba o wiele łatwiej wcisnąć(ja tak miałem),smarujesz gumę ludwikiem i podnośnikiem wciskasz w belkę,belka jest zablokowana o podwozie,prościej i łatwiej chyba się nie da.
Kat chodzi Ci o tuleje MK2 czy MK3?
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 20:52   

mowie o tulejech mk1-2 i sierra
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 20:57   

to nie mam
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
JacekM 



Auto: Sierra 1993, 2.0DOHC Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 15 Wrz 2011
Skąd: Warszawa Bródno
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 23:27   

Jacek12 napisał/a:
Nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd,bo gumy (MK1+MK2) a MK3 różnią się, ale skoro twierdzisz że wyciągniesz stare bez problemu to przecież nowe jest chyba o wiele łatwiej wcisnąć(ja tak miałem),smarujesz gumę ludwikiem i podnośnikiem wciskasz w belkę,belka jest zablokowana o podwozie,prościej i łatwiej chyba się nie da.
tyle teorii, gorzej z praktyką. Czyli jednak sporo się te gumy od MK3 różnią, bo w MKI/II i sierrach ciężko je wcisnąć nawet prasą...

kat napisał/a:
kiedys taki dorobiony przyrząd mial Jan ze sierrafan
Pamiętam, ale Jan od dwóch tygodni nie daje znaku życia...
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |16 Mar 2015|, 2015 23:34   

Rozmawiaem przed chwila z z Ojeje z SF i zakladal niedawno te tuleje z poli,Wskakuja bez problemu na prasie.Przypuszczam,ze jakby miec to ustrpojstwo co mial Jan to moze by poszlo zdecydowanie latwiej niz normalne gumy
Jezeli Jan sie odezwie to daj znaka
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
JacekM 



Auto: Sierra 1993, 2.0DOHC Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 15 Wrz 2011
Skąd: Warszawa Bródno
Wysłany: |17 Mar 2015|, 2015 09:47   

Na pewno by poszło łatwiej, bo witula ze SF montował ostatnio poli od Drupiego i bez problemów wcisnął je przy pomocy podkładek na śrubie. Ale z tego co pisał to poli belki są składane z dwóch, czyli to nie jest tylko kwestia materiału. Szczególnie, że akurat te poli od Drupiego są znacznie twardsze niż te z Powerflexa (80ShA vs 70ShA).
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |17 Mar 2015|, 2015 10:30   

wczoraj jak gadalem z Ojeje to mowi,ze są dwuczesciowe,ale jedna czesc tylko sie wciska,ma taka warge,ktora musi wskoczyc,druga czesc sie na to nakłada na końcu
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group