$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Co po scorpio???
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co po scorpio???
Autor Wiadomość
modzian 



Auto: RENAULT GRAND ESPACE 3.0DCI, KIA MAGENTIS
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2007
Skąd: Chorzów/Bytom
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 18:36   

sabolaqe napisał/a:
W dzisiejszych czasach to jest zupelnie nie przydatny gadzet.

bzdury piszesz w komorce robie przekierowanie na karte sim telefonu w aucie i jadac autem glownie z niego korzystam to odnosnie telefonu co do nawi sciagam sobie z netu aktualne mapy i mam mape fotoradoarow plus cala europe za free, nie widze roznicy w dzialaniu tej oryginalnej i tej w telefonie. Dodam ze byly montowane rowniez blutucze czego akurat moj egzemplarz nie ma ale kwestia doposazenia i bedzie laczyl sie z komorka co jest mi niepotrzebne majac przekierowanie.
_________________
Było:
Ford Mondeo 2.2TDCi 2005r
Bmw E39 530D Touring 2001r
Renault Twingo 1.2 1998r
Ford Scorpio 95 2.0 16V i 2.0 8V
Ostatnio zmieniony przez modzian |20 Gru 2014|, 2014 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 20:43   

modzian napisał/a:

bzdury piszesz w komorce robie przekierowanie na karte sim telefonu w aucie i jadac autem glownie z niego korzystam to odnosnie telefonu


I po co sobie komplikowac zycie ?
Ja wsiadam do samochodu z komorka w kieszeni i po odpaleniu silnika paruje mi sie z zestawem glosnomowiacym w samochodzie i tyle.
Bez przekierowywania przy wsiadaniu i przy wysiadaniu z samochodu, bez utrzymywania dwoch simow itd itp.

Szczerze mowiac nie widzialem takiej opcji w nowych samochodach(no tak do segmentu D ogladalem moze cos w E jest inaczej), co chyba tez swiadczy o tym ze telefon dodatkowy w samochodzie to lekki archaizm i sa o wiele lepsze rozwiazania.

[ Dodano: |20 Gru 2014|, 2014 20:45 ]
modzian napisał/a:
co do nawi sciagam sobie z netu aktualne mapy i mam mape fotoradoarow plus cala europe za free


Fabryczna nawigacja pozwala na sciaganie mapy z netu bez zadnego przerabiania ?
Ktory samochod takie cos ma, bo normalnie to sie za to nie malo placi a te aktualizacje nie pojawiaja sie super czesto.

modzian napisał/a:

nie widze roznicy w dzialaniu tej oryginalnej i tej w telefonie.


Informacja o korkach, wypadkach, patrolach, POI itd itp tez masz w fabrycznej nawigacji ?
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 21:00   

Ściągasz, nagrywasz na cd i wgrywasz do auta. Reszta bajerów też działa ale np w Rzeszy poprzez TCM :-P
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 21:34   

aviator napisał/a:
Ściągasz, nagrywasz na cd i wgrywasz do auta.


To oficjalny sposob aktualizacji ? :-d
Bo cos mi sie zdaje ze to taka rzezba na lewo, sciagnij z chomika, wypal i bedzie :)
Czy ktorys producent samochodow daje mozliwosc samodzielnej aktualizacji map ?
Po drugie jak czesto sie pojawiaja aktualizacje ?
W holandi mialem przyklad ze 3 mies seat nie mial w nawigacji 3 pasmowego odcinka autostrady o dlugosci jakis 20 km ktory byl otwary ponad rok wczesniej :)

aviator napisał/a:
Reszta bajerów też działa ale np w Rzeszy poprzez TCM :-P


hmmm ale jaka reszta ?
Bo ja jeszcze nie widzialem nawigacji fabrycznej ktora by pokazywala natezenie ruchu na bierzaco i na tej podstawie pokazywala warianty roznych tras ?

Zeby to sensownie dzialalo to by nawigacja musiala jeszcze gdzies dane na bierzaco wysylac czyli jakis sim by musial byc, a pozatym bylo by to mocno nieefektywne poniewaz uzytkownikow z nawigacja konkretnego producenta jest zawsze mniej niz takich powiedzmy otwartych(jak google maps przykladowo)
W holandi bardzo popularny jest tom tom i ich uslugi sa tam naprawde na wysokim poziomie bo jest to populatna platforma.
Janosik codziennie ma jakies 50 tys userow online w polsce i tez daje to aktualne informacje.
Ja po krakowie jak potrzebuje sie gdzies przedostac to korzystam z google maps zeby wybrac najszybsza trase, w trase Janosik.

Naprawde powaznie pytam jaka fabryczna nawigacja jest w stanie zapewnic chociaz zblizona fukncjonalnosc, bo nie znam a jezdzilem dziesiatkami samochodow z fabryczna nawigacja(pugi, fordy, seaty alfa romeo az po jakies BMW) i nie widzialem niczego co by chociaz sie zblizylo do tego co oferuja inne nawigacje(nie fabryczne w samochodzie)

PS
No i nigdy nie widzialem fabrycznej nawigacji ktora pokazuje patrole policji :-d
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
Ostatnio zmieniony przez sobolaqe |20 Gru 2014|, 2014 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
modzian 



Auto: RENAULT GRAND ESPACE 3.0DCI, KIA MAGENTIS
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2007
Skąd: Chorzów/Bytom
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 21:53   

dobra dobra zal dupsko sciska i tyle ;p bo szukasz jakichs dziwnych problemow, nie masz powazniejszych ? jezdze przepisowo wiec nie potrzebne mi informacje np o patrolach policji. Z tego co piszesz to wiekszosc czasu zajmuje ci wszystko poza skupieniem na prowadzeniu auta
_________________
Było:
Ford Mondeo 2.2TDCi 2005r
Bmw E39 530D Touring 2001r
Renault Twingo 1.2 1998r
Ford Scorpio 95 2.0 16V i 2.0 8V
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 22:10   

modzian napisał/a:
dobra dobra zal dupsko sciska i tyle ;p


Dokladnie, z zazdrosci spac nie moge ze nie mam w pugu telefonu :-d
Tak bardzo bym chcial :P

modzian napisał/a:

bo szukasz jakichs dziwnych problemow, nie masz powazniejszych ?


To nie sa dziwne problemy.
Wybacz ale zauwazam roznice miedzy tym ze przed wejsciem do samochodu musze sobie przekierowac rozmowy na drugi telefon zamiast poprostu wsciasc, zapalic i pojechac majac odrazu podlaczony telefon ktory mam w kieszeniu do zestawu glosnomowiacego.
Zaleznie od modelu samochodu mozesz nawet smsy odczytac(bo o takich banalach jak wybieranie numeru z ksiazki telefonicznej w telefonie to juz nie wspomne bo to standard)
Czego oczywiscie tez nie masz w swoim super hiper samochodowym telefonie.

Tak samo jak chcialbym wiedziec jaki jest ruch na drodze zanim sie wpakuje w korek(zaskocze Cie ale dostaje powiadomienia na komorke jesli ruch na drodze ktora najczesciej pokonuje jest wiekszy niz normalnie)
Albo jak mam zaplanowane spotkanie w miejscu X o godzinie Y to tez dostaje info kiedy mam wyjechac zeby byc o czasie. Pozniej wsiadam do samochodu, naciskam prowadz do i to wszystko

Jakos nie widzialem zeby fabryczna nawigacja cos takiego miala

Ale masz racje to jakies dziwne problemy ze chce miec poprostu cos funkcjonalnego a nie kolejna przestazala niepraktyczna zabawke do podbudowania ego.

modzian napisał/a:

Z tego co piszesz to wiekszosc czasu zajmuje ci wszystko poza skupieniem na prowadzeniu auta


To nie ja musze sobie przed wejsciem i po wyjsciu z samochodu przekierowywać rozmowy wiec wierz mi mam wiecej czasu niz Ty :)

Pozatym ciekawe wnioski wyciagasz, czym sie rozni patrzenie na nawigacje fabryczna od tej w telefonie ? Dokladnie tak samo absorbuje uwage i jedna i druga.

Pozatym ze funkcjonalnoc jednej od drugiej dzieli przepasc chyba ze pokazesz mi fabryczna nawigacje chociaz z polowa funkcjonalnosci jakie wymieniam.



PS
Zwroc uwage na jeszcze cos, z moim zdaniem mozesz oczywiscie sie nie zgadzac tak jak ja sie nie zgadzam z Twoim i obydwoje mamy do tego prawo.

Ale zapewne slyszales ze od pewnego czasu wiele marek nawiozalo wspolprace z Applem i Googlem w celu stworzenia wspolnego systemu ze tak powiem multimedialnego wspolpracujacego ze smartphonami.
Wiadomo ze sa to dopiero concepty i dokladnie jak to bedzie wszystko dzialac jeszcze nie wiadomo natomiast faktem jest ze producenci staraja sie odchodzic od wlasnych systemow np nawigacji i korzystania z ogolnodostepnych rozwiazan ktore mozna integrowac i o wiele lepiej, szybciej i latwiej rozwijac niz zamkniete systemy ktore sa obecnie.
Dodaj do tego brak wbudowanych telefonow w nowych samochodach(jesli jakies modele sa to chetnie zobacze przyklad bo sila rzeczy nie znam pelnej ofery na rynku ale jako ze szukam czegos w segmencie D to przegladam co jest nowego i na nic takiego nie trafilem(C5 ma opcje zamontowania SIMa ale nie zeby dzwoinc a zeby zrobic w samochodzie HotSpot WiFi z dostepem do internetu dla pasazerow :)

Ja wiem ze w Dynasti telefon w Cadilacu robil furrore jak sie to ogladalo albo nawet na poczatku lat 90 jak komorki to byly male cegly i wygodniej bylo je wozic w samochodzie niz nosic 5 kg w teczce to bylo cos, ale nie w obecnych czasach.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
Ostatnio zmieniony przez sobolaqe |20 Gru 2014|, 2014 23:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |20 Gru 2014|, 2014 23:45   

sobolaqe napisał/a:

aviator napisał/a:
Reszta bajerów też działa ale np w Rzeszy poprzez TCM :-P


hmmm ale jaka reszta ?
Bo ja jeszcze nie widzialem nawigacji fabrycznej ktora by pokazywala natezenie ruchu na bierzaco i na tej podstawie pokazywala warianty roznych tras ?

d


Bo jeździsz tymi autami tylko po naszym dzikim kraju. Każda navi z tcm ściąga przykladowo w Rzeszy info z radia i omijasz trasami alternatywnymi wszystkie korki. Nie pamiętam czy pugi i fordy to maja ale merc ma... A i fabryczny telefon ma swojego sima i smsy mam na ekranie. Mam też moduł blututa na 6 tel na raz ale i tak wybieram opcje przekierowania obojętnie czy to merc czy scorpio... (z przyzwyczajenia).

I jeszcze w temacie map: wgrywalem je samodzielnie poprzez włożenie cd - żadna filozofia wszystko się samo instaluje. A jak brakuje czegoś, to Janosik lub videorejestrator z wgranymi fotoradarami załatwia resztę podnoszonych "problemów".
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
Ostatnio zmieniony przez aviator |20 Gru 2014|, 2014 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
modzian 



Auto: RENAULT GRAND ESPACE 3.0DCI, KIA MAGENTIS
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2007
Skąd: Chorzów/Bytom
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 10:29   

sobolaqe napisał/a:
To nie ja musze sobie przed wejsciem i po wyjsciu z samochodu przekierowywać rozmowy wiec wierz mi mam wiecej czasu niz Ty

wsiadam odpalam i jadę, przekierowanie mam ustawione stale więc jedyne czynnosci ktore robie to wkladam kluczyk i go przekręcam, nie wiem czy mozesz robic cos mniej w scorpio? co do reszty sie nie odnosze bo nie mam czasu na pierdoly :P
_________________
Było:
Ford Mondeo 2.2TDCi 2005r
Bmw E39 530D Touring 2001r
Renault Twingo 1.2 1998r
Ford Scorpio 95 2.0 16V i 2.0 8V
 
 
 
qhen 



Auto: Toyota Avensis 2.0 D4D. 2015r/MK3 2.0 dohc
Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2011
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 10:39   

sobolaqe napisał/a:
bo normalnie to sie za to nie malo placi


no mi do toyoty krzykneli 800 zł.
_________________
Moje aukcje na allegro ;)
http://allegro.pl/listing...172878&order=bd
 
 
modzian 



Auto: RENAULT GRAND ESPACE 3.0DCI, KIA MAGENTIS
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2007
Skąd: Chorzów/Bytom
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 10:46   

po co płacić skoro można sciągnąc sobie z neta?
_________________
Było:
Ford Mondeo 2.2TDCi 2005r
Bmw E39 530D Touring 2001r
Renault Twingo 1.2 1998r
Ford Scorpio 95 2.0 16V i 2.0 8V
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 11:49   

modzian napisał/a:

wsiadam odpalam i jadę, przekierowanie mam ustawione stale więc jedyne czynnosci ktore robie to wkladam kluczyk i go przekręcam, nie wiem czy mozesz robic cos mniej w scorpio?


Czekaj bo moze czegos nie ogarniam, jesli masz przekierowanie ustawione na stale i wysiadziesz z samochodu to jak ktos do Ciebie dzwoni na Twoj telefon to tak naprawde ciagle dzwoni do samochodu ? :-d
Czyli mozna sie do Ciebie dodzwonic tylko jak jedziesz samochodem skoro nie zmieniasz przekierowania :-d

modzian napisał/a:

co do reszty sie nie odnosze bo nie mam czasu na pierdoly :P


Poprostu nie masz zadnych kontrargumentow co juz bylo widac pare postow wczesniej a teraz to potwierdzasz.

[ Dodano: |21 Gru 2014|, 2014 12:09 ]
aviator napisał/a:

Bo jeździsz tymi autami tylko po naszym dzikim kraju. Każda navi z tcm ściąga przykladowo w Rzeszy info z radia i omijasz trasami alternatywnymi wszystkie korki. Nie pamiętam czy pugi i fordy to maja ale merc ma...


Glownie tutaj to fakt, w Holandi tez troche i szczerze mowiac nie widzialem tam takiej opcji.
Ale glowy sobie uciac nie dam bo oni gadaja i pisza w tym ich dziwnym jezyku wiec nawet jak bym jakis komunikat dostal to za cholere bym nie wiedzial co oni chca odemnie :)
Tak czy inaczej nie pamietam zeby mi przekierowalo trase w Holandi(ale nie twierdze ze to tam nie dziala :-d

aviator napisał/a:

Mam też moduł blututa na 6 tel na raz ale i tak wybieram opcje przekierowania obojętnie czy to merc czy scorpio... (z przyzwyczajenia).


O prosze a tu mnie zaskoczyles, na 6 telefonow to fajna sprawa :-d
Ja w scorpio mialem zestaw na jeden telefon, do puga kupilem zestaw na 2 telefony bo tak potrzebowalem. Fabryczny na wiecej niz jeden telefon to super sprawa.

aviator napisał/a:

A jak brakuje czegoś, to Janosik lub videorejestrator z wgranymi fotoradarami załatwia resztę podnoszonych "problemów".


A no widzisz, przynajmniej Ty masz odwage to powiedziec :-d

Nie neguje zupelnie fabrycznych nawigacji ale dostrzegam sporo ich wad. W telefonach czy zew nawigacjach tez nie wszystko jest super ale jednak mimo niedociagniec funkcjonalnosc zew nawigacji bije na glowe te fabryczne.
Za granica jak biore samochod i jest fabryczna nawigacja to oczywiscie korzystam, bo na tyle co ja potrzebuje zeby dojechac z lotniska do hotelu czy do biura to wystarcza.
W Krakowie pomimo ze nawigacji nie potrzebuje bo znam miasto to w godzinach szczytu jak sie chce gdzies przedostac odpalam google maps(tez nie sa idealne jesli chodzi o nawigacje(nie wszystkie zakazy skretu czy jednokierunkowe ulice sa dobrze oznaczone)
Dzieki temu mam info o korkach i o najkrotszych trasach(dziala to coraz lepiej, mysle ze coraz wiecej osob uzywa i maja coraz wiecej aktualnych danych bo widac poprawe)

W trase tak jak piszesz Janosik, czesto nawet bez nawigacji poprostu jako info i patrolach.

Kolega kupil zonie do nowej polowki jakies radio z nawigacja(takie z wysuwanym ekranem) i tam siedzi Android. Poinstalowal troche rzeczy, SIMa i GPSa ma i powiem Ci ze super sprawa. Dlatego czekam z pewnym zaciekawieniem na to co wyjdzie ze wspolpracy miedzy koncernami motoryzacyjnymi a Apple czy Google(chociaz softu Appla to bym wolal nie miec w samochodzie :) Ale daje to potencjalnie o wiele wieksze mozliwosci niz fabryczne systemy.

[ Dodano: |21 Gru 2014|, 2014 12:11 ]
qhen napisał/a:
sobolaqe napisał/a:
bo normalnie to sie za to nie malo placi


no mi do toyoty krzykneli 800 zł.


Cenia sie :-d
Z ciekawosci jak czesto wypuszczaja aktualizacje i czy mapy sa w miare aktualne ?
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 12:53   

Wczoraj widziałem w czymś na TVN burboturbo, ze audi ma juz mapy googla, super to wyglądało wielka navi 3d w miejscu licznika :-P
Za mapy do merca na 2015r dałem prawie stufke na pewnym portalu - nie chciało mi się szukać w necie....
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
Ostatnio zmieniony przez aviator |21 Gru 2014|, 2014 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 13:35   

w bmw są fotoradary , co do ekranu to ja mając w wielorybie fabryczną nawigację czarno białą nawet nie patrzyłem na to , komunikaty wystarczą . z kamerką to już różnie ale można sobie bmw z nightvision kupić , czy HUD-em .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 13:39   

aviator napisał/a:
Wczoraj widziałem w czymś na TVN burboturbo, ze audi ma juz mapy googla, super to wyglądało wielka navi 3d w miejscu licznika :-P


O prosze to nawet nie wiedzialem ze juz produkcyjnie to daja.
Fajnie :-d

[ Dodano: |21 Gru 2014|, 2014 13:40 ]
gufer-posepny napisał/a:
w bmw są fotoradary


Fotoradary stacjonarne to nie problem bo one sa oznaczone znakami wiec w nawigacji to info to tylko dodatek, gorzej z przenosnymi i patrole z suszarkami :-d
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |21 Gru 2014|, 2014 15:19   

sobolaqe napisał/a:
aviator napisał/a:
Wczoraj widziałem w czymś na TVN burboturbo, ze audi ma juz mapy googla, super to wyglądało wielka navi 3d w miejscu licznika :-P


O prosze to nawet nie wiedzialem ze juz produkcyjnie to daja.
Fajnie :-d

[ Dodano: |21 Gru 2014|, 2014 13:40 ]
gufer-posepny napisał/a:
w bmw są fotoradary


Fotoradary stacjonarne to nie problem bo one sa oznaczone znakami wiec w nawigacji to info to tylko dodatek, gorzej z przenosnymi i patrole z suszarkami :-d

Nie używam żadnych aplikacji antysuszarkowych i od kilku lat dostałem tylko jeden mandacik za przekroczenie dozwolonej prędkości :)
Czy to znaczy , że zawsze taką zachowuję ? :):
_________________
Scorpio forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group