$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Schemat elektryczny wiązki silnika Cosworth BOB
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Schemat elektryczny wiązki silnika Cosworth BOB
Autor Wiadomość
DareckiSz 


Auto: 1996, 2.9 24V, ASB, sedan, +LPG
Wiek: 54
Dołączył: 11 Kwi 2013
Skąd: Wrocław
Wysłany: |25 Lis 2014|, 2014 17:12   Schemat elektryczny wiązki silnika Cosworth BOB

Witam. Zwracam się z prośbą do szacownych forumowiczów o pomoc. Potrzebuję schematu wiązki silnika i skrzyni biegów. Zabrałem się za jej regenerację. Niestety jakiś mechanior grzebiąc w silniku urwał śrubę od magistrali wodnej przy lewej głowicy. Naprawiając przykleił ją jakimś specyfikiem na stałe do głowicy. Nie dałem rady wyjąć wiązki w całości. Musiałem przeciąć. :-( Teraz mam problem ponieważ nie wszystkie kolorki potrafię dopasować. A izolacja sypie się masakrycznie. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lis 2014|, 2014 18:00   

Ściągnij sobie TISa, bo czegos takiego jak gotowy schemat tro nie ma
 
 
Reader 



Auto: '96 24V sedan +LPG
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Skąd: Puławy / Błonie
Wysłany: |25 Lis 2014|, 2014 23:06   

DareckiSz, które potrzebujesz?
Masz problem ze wszystkimi?
_________________
Pozdrawiam

Reader
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lis 2014|, 2014 07:43   

Większość pewnie jak przeciął w okolicach magistrali wodnej i wyjął w dwóch kawałkach.
 
 
DareckiSz 


Auto: 1996, 2.9 24V, ASB, sedan, +LPG
Wiek: 54
Dołączył: 11 Kwi 2013
Skąd: Wrocław
Wysłany: |29 Lis 2014|, 2014 00:35   

Kilka znalazłem w necie. Właściwie to poskładałem już całą wiązkę. Nie jestem jedynie pewien podłączeń na skrzyni biegów. A dokładnie nie mam schematu tylnych sond lambda oraz tej kostki przy wybieraku. Pozostałe mam lub sam doszedłem. Niestety ktoś mieszał we wiązce. Mam przerobione wtyki od sond na jedną dużą. Jutro już powinienem zamknąć temat regeneracji a w poniedziałek montaż. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki robocie ze schematami doszedłem, że miałem zamienione wtyki na wtryskiwaczach II i III cylindra. Sumując to w kablowni była ogólna masakra. Jak to już na forum pisano, nie pojmuję, jak on jeszcze jeździł ;-) . Trzy przewody sterujące cewkami zapłonowymi były zwarte do siebie. Pewnie tylko patyna na miedzi robiła za izolację....

[ Dodano: |1 Gru 2014|, 2014 19:03 ]
Dzięki Jankes za pomoc. Skorupka odżyła i ma się całkiem dobrze. Bez Twoich rozpisek nie dałbym rady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group