$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Regulator temperatury
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulator temperatury
Autor Wiadomość
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |6 Lis 2013|, 2013 22:05   Regulator temperatury

Witam, czy mamy kogos na forum kto moglby pomoc wyjasnic zastosowanie X pokojowego regulatora temperatury do Y pieca dwufunkcyjnego gazowego? Mam maly problem z doborem regulatora do istniejacego pieca ,w Buderusie tak zamieszali mi w glowie ze sam juz nie wiem co o tym wszystkim myslec .
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |7 Lis 2013|, 2013 08:31   

Napisz z czym masz problem.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |7 Lis 2013|, 2013 13:09   

Ja mam piec Celtix (francuski) dwuobwodowy połączony z piecem i z salonu steruję sobie na bieżąco. Generalnie jest ileś tam programów + jeden ustawiany wg własnych preferencji. I lata to sobie zacnie od lat.
Pytanie, jak wspomniał pablo19, z czym masz problem, bo nie rozumiem - zamawiasz pod dany model pieca i koniec.
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |7 Lis 2013|, 2013 15:17   

W zkwietniu wymienialem w domu piec dwufunkcyjny.Mam Junkersa + elektroniczny regulator z 9 programami
6 zakodowanych na stale,a 3 mozna sobie programowac jak kto chce.

Do kazdego pieca masz regulator pod dana firmę,ja sobie zamówilem od razu z piecem zeby potem nie bylo klopotów z doborem lub zeby mi w glowie nie mieszali.

Jak napisal Jaroz,regulator zamawia sie pod dany piec,na pewno jest kilka rodzajów,ale pod dana firme musi byc

jaki masz piec?
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |7 Lis 2013|, 2013 17:09   

Problemem jest to ze w piecu jest zworka ktora pozwala na jego uruchomienie ,w jej miejsce podpina sie regulator ktory powinien teoretycznie piecem sterowac przez funkcje zalacz-wylacz .I wedlug jednych zrodel marka regulatora nie ma znaczenia tylko jego parametry a wg Buderusa to napewno bedzie dzialal z ich programatorami a co do innych to nie wiedza lub nie chca wiedziec.Glownie rozchodzi sie o to ze nie mam ochoty placic 2xwiecej niz potrzeba , a te firmowane logiem Buderus to ceny maja troszke oderwane od rzeczywistosci.Potrzebny jest ktos kto zajmuje sie takimi sprawami i wie czy tam idzie napiecie czy sygnal =poprostu zna zasade dzialania tego ustrojstwa ,bo gdy pytam w sklepach to prawie kazdy pasuje i stad ten metlik w glowie.A doradcy techniczni sa po to zeby namawiac do zakupu ich firmowych rzeczy i wcale nie kwapia sie do pomocy
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |8 Lis 2013|, 2013 00:00   

Jak sam widzisz, jest tam zworka, czyli piec wciąż grzeje. Jak rozewrzesz to przestanie. Regulator zwiera lub rozwiera tę zworkę, a to ile ma programó/wyświetlaczy i guzików to już kwestia gustu i portfela.
Takich regulatorów używaliśmy w 3 różnych piecach i dalej używamy.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |8 Lis 2013|, 2013 07:53   

wszystkie sa podobne ,tylko inne guziorki,wyswietlacz ten sam
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |8 Lis 2013|, 2013 08:11   

masa300789 napisał/a:
sterowac przez funkcje zalacz-wylacz
dokładnie tak działa mój sterownik. Moc ustawiasz sobie na piecu, a czasy sterowania (oraz czasy bezwładności dot. temperatury)ustawiasz/ masz na sterowniku. Ja nie mam firmowego (tej samej firmy) sterownika, a działa idealnie.
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |9 Lis 2013|, 2013 11:14   

By rozjaśnić temat i by była jasność:
1. Każdy piec ma własny termostat, który załącza pracę pieca CO (czyli włączenie palnika) według temperatury wody przepływającej przez niego.
2. Pompa pracuje według trybu załaczenia funkcji ogrzewania (czyli jest możliwe załaczenie palnika CO) - pracuje wtedy, gdy chcemy ogrzewać dom, ale w trakcie jej pracy nie musi być załaczona praca pieca (czyli uruchomiony palnik).
3. Palnik nie zostanie uruchomiony bez pracy pompy.
4. w zależności od modelu pompa może być załaczana sekfencyjnie nawet w okresie, gdy nie jest załaczana funkcja ogrzewania.
5. by palnik się załaczył, pompa musi pracować.
6. Każdy znany mi piec ma możliwość zdalnego załaczania fukcji ogrzewania. Jest to realizowane przez przerwanie obwodu elektrycznego. Zgodnie z przepisami, dostęp do zworki musi być łatwy i ogólnodostępny. Czyli inaczej mówiąc dostęp do zworki musi być w takim miejscu, że nie następuje zerwanie żadnej plomby producenta. Sprawa się trochę komplikuje w momencie przeprowadzenia instalacji przez serwis - często naklejają swoje plomby w takim miejscu, że nie ma dostępu do przeprowadzenia prac konserwacyjnych, a więc między innymi do zworki pracy. Jako klient możecie wymagać, by:
a. plomba nie ograniczała dostępu do prac konserwacyjnych
b. plomba nie wpływała na estetykę pieca
c. nigdzie nie ma (lub nie powinno być) w dokumentacji pieca nakazu stosowania takiej plomby - to wymysł instalatorów, nie producentów i dystrybutorów, tym bardziej, że wy macie prawo wezwać za każdym razem innego autoryzowanego serwisanta bez utraty gwarancji na piec (co innego jego instalacja)
d. Plomba nie może ogranczać możliwości wykonania wszystkich czynności wymienionych w instrukcji obsługi (a zworka jest prawie zawsze tam opisana).
7. Zworka może być jako styk bez napięciowy lub UWAGA: napięciowy, w zależności od pieca
8. W przypadku styków beznapięciowych nie ma problemu, przy stykach napięciowych warto sprawdzić, jaki jest tam obciążenie, by dobrać odpowiedni regulaor.
9. Zworka przerywa najczęściej pracę pompy (a więc palniki też się nie załaczą) lub też pracę pompy i palników, co i tak nie ma znaczenia dla użytkownika.
10. Jak już pisałem, pompa może czasem się załaczyć mimo tego, że zworka jest otwarta.
11. Pod każdy piec można podłączyć dowolny programator, zarówno przewodowy, jak i bezprzewodowy, należy tylko sprawdzić obciążenie styków programatora w przypadku sterowania napięciowego (w 99% nie ma z tym problemu, bo i tak obciążęnie jest minimalne).
12. Podłączenie wygląda tak, że wyjmujemy zworkę i w to miejsce podłaczamy dwa przewody idące do styków NO programatora (większść programatorów działa na zasadzie załaczenia przekaźnika i zamknięcia obwodu przy spadku temperatury, a w przypadku braku zasilania (np. wyczerpane baterie) styki są otwarte.
13. Mimo tego, co mówią dystrybutorzy, instalatorzy i sprzedawcy, rodzaj zastosowanego programatora nie ma wpływu na gwarancję ( z wyjątkiem ekstremalnych sytuacji, gdy z powodu przepięcia na programatorze doszło by do spalenia ukłąów sterujących piecem, ale ja osobiście nie spotkałem się z taką sytuacją, tym bardziej trudną, że większość programatorów pracuje na zasilaniu bateryjnym i nie ma tam raczej możliwości powstania przepięcia zdolnego do zniszczenia elektroniki pieca). Wyjątkiem od tej sytuacji jest wyrażny zapis w instrukcji obsługi, gdzie karzą (nie zalecają, czyli nie ma zapisu "np. sterownik typu ...") zastosować konkretny typ sterownika, choć taki zapis jest bardzo kontrowersyjny i raczej nie do końca zgodny z przepisami.
14. Warto zauważyć, że bardzo często każdy sprzedawca lub instalator proponuje inny programator do tego samego pieca, zawsze twierdząc, że jest najlepszy i jako jedyny spełnia wymagania producenta pieca.
15. Wszelkie prace opisane (nie mylić z wymienionymi) w instrukcji obsługi mogą być wykonane samodzielnie bez wpisu w karte gwarancyjną. Wszelkie inne prace powinny być wpisane w książkę gwarancyjną.
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |9 Lis 2013|, 2013 20:25   

I teraz rozjasnilo mi sie prawie calkowicie :) Dziekuje za wyczerpujacy opis !Juz inaczej zaczynam na to patrzec ....jeszcze tylko musze sprawdzic czy moge sam zainstalowac regulator
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group