$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - asb
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
asb
Autor Wiadomość
martinoz
[Usunięty]

  Wysłany: |8 Paź 2005|, 2005 23:54   asb

Witam.Panowie jedno pytanie.czy jest jakis przekaznik odpowiedzialny za 4 bieg?? czytalem posty na forum ale sprawdzalem dzis polaczenia kolo skrzyni i nic nie widze zeby bylo cos uvalone,a jednak 4 nie mam.dodam ze nie chodzi predkosciomierz, kom spalania,tempomat.prosze o sugestie nim oddam auto do "SERVICE"pozdrawiam
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |9 Paź 2005|, 2005 00:32   

Przyczyna może tkwić w prądniczce prędkościomierza która mieści się w skrzyni i dlatego nie masz czwórki tylko nie powiem dokładnie po której ona stronie jest.
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |9 Paź 2005|, 2005 11:57   

Prądniczka siedzi w tylnej części skrzyni po lewej stronie.
Dodatkowych przekaźników na 3/4 nie ma. Elektrozaworem steruje tranzystor mocy w EEC.
Pisałem o tym:
http://ford-scorpio.pl/fo...ighlight=#48505
Ja na razie mam tak, że 4 włączam ręcznie przyciskiem.
Możesz zrobić test i nie przecinając przewodu zapodać masę na brązowo-niebieski w małym złączu (Adam-szacuneczek) przez jakiś włącznik. Sprawdzisz w ten sposób, po której stronie jest usterka: sterowania, czy elektrozaworu.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Sasza
[Usunięty]

Wysłany: |9 Paź 2005|, 2005 22:26   

Miałem to samo w ubiegłym roku.Nie działał mi 4 bieg,tempomat,komputer nie liczył przejechanych kilometrów i spalania.W serwisie gadali coś o testowaniu skrzyni elektronicznym i mierzeniu ciśnień oleju(zawsze tak gadają jak chcą naciągnąć na diagnostykę-czytaj kasę).Znajomy podpowiedział mi że może być uszkodzona prądniczka przy skrzyni biegów,w ciemno ją kupiłem nową w Niemczech(koszt w Fordzie 80 Euro) i wieczorem sam wymieniłem w domu na kanale.Wymiana jest prosta,polega na odkręceniu osłony termicznej nad wydechem,następnie na końcu skrzyni biegów z jednej strony jest linka napędowa idąca do prędkościomierza a z drugiej strony jest ta prądniczka przykręcona na jedną srubkę na klucz nr.10.Odkręcasz,wymieniasz prądniczkę,składasz,siadasz w Scorpio i patrzysz po wyjechaniu z garażu(warsztatu) czy komputer liczy kilometry jak liczy to możesz być pewny że jak wypadniesz na normalną drogę i przekroczysz prędkość ok72 km/godz to załączy się 4 bieg.Życzę powodzenia!!! :D
 
 
martinoz
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2005|, 2005 03:58   asb

Dzieki wszystkim zainteresowanym.szukam pradniczki
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2005|, 2005 09:36   

Ja mam nie tylko prądniczkę ale i całą ASB :) na zbyciu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group