$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z LPG
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z LPG
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 14:50   Problem z LPG

Witam

Założyłem z 10dni temu instalke gazową i od początku mam problem :( jak zatankuje i jeżdze od razu to pali mi równo 10 litrów, ale jak postoi to jak by gaz wciekał ponieważ, zatankowałem 20Litrów przejechałem 50km, na następny dzień po 65km zabrakło mi gazu :( wczoraj zalałem gazu przejechałem 80km spalił równo 10litrów, postawiłem auto pod domem na liczniku dziennym miałem 20km tyle co od stacji, na drugi dzień rano zrobiłem jeszcze 24km, a na stacji weszło mi 13 Litrów ! ! ! 44km/13L, zachowóje się jak by miał wyciek, gość od gazu mówi że to nie możliwe, wine zgania na sonde która jest podobno nie jest w pełni sprawna. Jak myślicie co o tym myśleć ???
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 15:29   

Jesli instalacja bylaby nieszczelna czułbys zapach gazu gazu... Skoro mowisz ze tak szybko ubywa napewno byloby to wyczuwalne
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 15:37   

W tym problem że nie czuje niczego szczególnie, niewiem co z tym jest boje się że jadąc na zlot weźmie mi za dużo, choć tak na trasie to wchodzi 10Litrów. Musze wymienić sonde i wtedy gość od gazu nie będzie miał wymówki.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 15:41   

Jezeli problemem bylaby sonda to slabo by sie zbieral i po prostu duzo palil i nie mialby takich wahan
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 15:43   

Wspominał jeszcze że termostat może się zacinać, temperature mam zawsze nie wysoką ale zauważyłem że że scorpiaki nie grzeją się zbytnio.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 15:49   

Kolo kombinuje jak kon pod gorke :) nie jest mozliwe zeby niedogrzany silnik spalil 2x wiecej gazu. Nie pomoge Ci na odleglosc ale masz instaleke na gwarancji wiec jedz do nich i niech kombinuja
 
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 16:07   

Najlepiej pojedź do innego gazownika aby sprawdził szczelność instalacji - koszt napewno nie będzie duży. Bo z takim spalaniem LPG to już lepiej jeździć na benzynce. A właśnie jakie masz spalanie benzyny?
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |1 Wrz 2004|, 2004 00:23   

wezme urzadzenie do pomiaru gazu na zlot to obadamy szczelność, a ty gosciowi marudz. moze jak nowa instalka to sie musi ulozyc jeszcze :)albo gdzies zwiewa ci faktycznie :) niech posprawdza szczelnosc. Moze uszkodzony reduktor?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |1 Wrz 2004|, 2004 11:48   

Benzyny bierze około 8Litrow, silnik pali na dotyk, na gazie tak jak pisałem, pozatym jest mułowaty na gazie. Zamówiłem na allegro nowš sonde za 80zł BOSCH-a wymienie i wtedy będzie musiał coœ zrobić. Co do szczelnośći to niby sprawdzał jakąś pianką, ale tylko przy zaworach, na podwoziu powiedział że nie ma możliwości żeby się przetarł.
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |2 Wrz 2004|, 2004 06:35   

Nawrotka do gaziarza, niech nie robi jaj :!:
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Mc'Aron
[Usunięty]

Wysłany: |3 Wrz 2004|, 2004 20:32   

"Gazownik" albo robi cię w konia albo jest kompletnie niekompetentny.
Ja przy zakładaniu instalacji zadałem majstrowi pytanie o sondę Lambda. Ze może "walnięta" i wogóle ... Majster mi na to : "proszę poczekać do momentu kalibrowania urządzenia na komputerze, tam jest taka opcja sprawdzająca działanie sondy".
I rzeczywiście podczas ustawiania parametrów instalacji na monitorze pojawiła się informacja o poprawnym działaniu sondy.
Na butli (jaka by ona nie była) masz wskaźnik napełnienia zbiornika. Mało dokładny ale jest. Zatankuj do pełna, podjedź pod dom, sprawdź wskaźnik i do spania. Rano przed wyjazdem ponownie sprawdź poziom gazu. Jeśli jest mniejszy to sam wiesz ...
A tak wogóle: masz chyba gwarancję? Jeśli tak to na co czekasz?
Pozdrawiam i życzę szybkiego i pozytywnego rozwiązania problemu.
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |9 Wrz 2004|, 2004 15:36   

Zamowiłem nowš sonde, po założeniu okazało się że przysłał mi 5Voltowš :( powinna być 1V :( i tak w kółko chyba nigdy nie będzie chodził dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group