$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - 17Litrów benzyny na 100km!!!!!!!!!!!!!!!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
17Litrów benzyny na 100km!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
radixl
[Usunięty]

  Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 01:14   17Litrów benzyny na 100km!!!!!!!!!!!!!!!

witam serdecznie wszystkich.
mam straszny problem z moim scorpiaczkiem , a mianowicie jest to silnik 2.0 ohc.i wcina mi 17 literków benzyny na 100 km :cry: :cry: byłem już u kilku mechaników ,ale każdy mówił co innego :roll: :roll:
Jeden powiedział żę to sonda lambda jest uszkodzona,a wiec wymieniłem sonde i żadnych efektów nieuzyskałem poza uszczupleniem portfela.
i tutaj sytuacja jest dziwna bo czy to na tamtej sondzie czy na tej kupionej teraz pali mi 17litrów ,a jak odłącze wogóle sonde też pali tyle samo.po mieście 17l na 100km a w trasie do 10l na 100km i pali tyle czy mu deptam czy też jeżdże spokojnie.

Następny mechanik powiedział że to na 95% przepływomierz powietrza a więc pożyczyłem od kumpla przepływomierz (z tymże koleś powiedział mi że niewie czy on jest dobry)i niestety też żadnej różnicy niezałważyłem po wymianie tego przepływomierza....dalej 17 litrów benzyny na 100km :cry: :cry:

Jeszcze jeden był mechanik który polecił mi przemyć przepływomierz benzyną ........ :x :x
no i sobie narobiłem teraz po tym zabiegu na zimnym silniku gaśnie mi samochód...jak już troche sie nagrzeje to chodzi normalnie na wolnych obrotach a jak zimny gasnie :oops:

dodam jeszcze że skrzynia biegów to automat.

prosze o jakieś podpowiedzi

dzieki z góry .
pozdrawiam
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 07:56   

Witam

Chłopie ty lepiej znajdz mechaniora ale elektronika co ci wszystko sprawdzi. Wysokie spalanie może być uwarunkowane przepływomierzem. A czy miałeś robiony pomiar spalin po przełożeniu przepływomierza.

Aha i jeszcze jedno nie możesz dać innego przypływomierza- tzn ten drugi musi mieć identyczny numer seryjny jak Twój.
Temat przepływomierza już przerabiałem mi też palił ale 20 na sto. Po wymianie nowy przepływomierz trzeba wyregulować i sprawdzić zawartość tlenku węgla. Z Twojego opisu wynika, że jeśli już ci gasnie tzn jest już tak bogata mieszanka że aż za bogata.

Jeśli chodzi o te identyczne numery seryjne to mam to potwierdzone od dwóch elektroników samochodowych.

Pozdrawiam
Irek
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 19:54   

A czy po wymianach tych części zrobiłes reset kompa ?? Jeśli nie to duża szansa że nadal tkwi w trybie awaryjnym ( wtedy spalanie 17/100 to normalka ) pomimo, że już wszystko ok. Odepnij sobie klemę na 5 minut i potem załóż z powrotem. Pojeździj trochę i porównaj. Sondę bardzo łatwo sprawdzić miernikiem.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
radixl
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 22:52   

witam.

dzieki za dotychczasowe rady.. 8)

Irku mechanika elektronika (uczciwego) to niestety nieznam ale bede szukał może kogoś takiego znajde......tych co znam są niby dobrzy w te klocki ale bedąc u nich nic konktretnego sie niewywiedziałem, oni najlepiej to by powymieniali cały osprzet silnika i skasowali człowieka do zera ....i niewiadomo czy to by pomogło :lol:

Struna....co do resetu kompa to odpinałem kleme ale nie aż na 5 minut ...myślałem że tylko na kilka sekund sie odpina ....czyżby komp miał jakieś podtrzymanie pamieci aż na tak długo???

no nic dzieki jeszcze raz za podpowiedzi w tej sprawie .....jutro zrobie reset kompa i zobacze jaka jest różnica w spalaniu......

odezwe sie jak przetestuje.

Pozdrawiam
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 23:54   

Podtrzymania nie ma ale układ jest pełen kondensatorów, które mogą trzymać napięcie przewz kilka minut - więc dla pewności zostaw odpięte na 5 minutek - może pomoże :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group